id: c76ahw

Autorska płyta zespołu Impast - pomóż spełnić marzenie!

Autorska płyta zespołu Impast - pomóż spełnić marzenie!

Nasi użytkownicy założyli 1 035 263 zrzutki i zebrali 1 102 421 206 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Aktualizacja 04.08.2022:

Nagrywanie materiału na płytę zostało zakończone. Dzięki również pomocy Waszych datków udało się zamknąć kwestie nagrywania, mixu i masteringu, ale pozostały koszty związane z wydaniem płyty (tłoczenie, drukarnia). Chcielibyśmy zagrać koncert promujący nasza płytę jesienią tego roku, dlatego zwracamy się do Was z gorącą prośbą - pomóżcie nam zebrać brakującą kwotę niezbędną do jej wydania widoczną powyżej.

Płyta powstaje pod Honorowym Patronatem Arcybiskupa dr Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego

Każda pasja jest wyjątkowa, bo każdy człowiek jest niepowtarzalny. Nie ma przypadków, są tylko pewne znaki, które należy w życiu dobrze odczytać.

Mówią o sobie, że są ludźmi, którzy chcą przekraczać granice własnych słabości i ograniczeń. Oprócz muzyki zajmują się malarstwem, grafiką, fotografią, a także kręceniem filmów; wydają swoje książki, tomiki wierszy – jednym słowem sztuka nie ma dla nich granic.

h3b4dba36377c13b.jpeg

        Zespół Impast powstał w listopadzie 2015 roku. Jego założycielką i liderką jest Aleksandra Kowalska, autorka tekstów i muzyki z gatunku poezji śpiewanej. Pierwszy napisany przez Olę utwór Pacierz na dobranoc powstał w 2012 r. Do tej pory stworzyła ponad 100 utworów. Treść kompozycji dotyka miłości i wiary, a także piękna przyrody i malarstwa. Motywem przewodnim i zarazem źródłem inspiracji muzycznych jest Bóg, odnajdywany przez Olę w codziennej modlitwie. Jej pierwsze kroki muzyczne były związane z adoracją Najświętszego Sakramentu.

tb72a57658b1193c.jpeg

        Po raz pierwszy muzycy zespołu Impast, zagrali 20 marca 2015 r. podczas wernisażu malarstwa Aleksandry Kowalskiej, Światło w dialogu z chwilą w janowskiej Galerii po schodkach.

Nazwa zespołu wiąże się z twórczością malarską liderki zespołu, która maluje swoje obrazy w technice impastu – czyli grubo kładzionej farby, co pozwala na szczególne wyakcentowanie światła w obrazie. Owo światło muzycy rozumieją jako wydobywanie tego, co najlepsze i najpiękniejsze w sobie i w drugim człowieku.

h52290034d3fd083.jpeg

        Słowo Impast posiada również drugie znaczenie. Dla każdego z członków grupy oznacza również: I – inwencja M – miłość P – prawda A – artyzm S – serce T – twórczość. Jest to swoisty manifest programowy zespołu. Tym pragną się kierować na co dzień oraz w swojej twórczości.

        Na częstochowskiej scenie muzycznej, istnieją od czterech lat. W tym czasie zagrali ponad pięćdziesiąt koncertów. Występowali między innymi w takich miejscach jak: Muzeum Monet i Medali im Jana Pawła II, Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater podczas Nocy Kulturalnej, w Bibliotece Publicznej im. dr. Wł. Biegańskiego, w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz w Filharmonii Częstochowskiej podczas XII Gali Wolontariatu. Zespół grał podczas Dni Kultury Chrześcijańskiej w Radomsku. Ponadto koncertował w Poraju, Żarkach Letnisko, Janowie, Lelowie, Praszce a także wielokrotnie gościł w Krakowie, gdzie m.in. w: Klubie Kazimierz, Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką, Dworze Czeczów - Środmiejskiego Ośrodka Kultury, w Centrum Kultury Podgórza, czy grając koncert Zaśpiewać Papieżowi podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce.  Zespół towarzyszył podczas wieczorów autorskich, spotkań z książką, na wernisażach i innych wydarzeniach artystycznych.

j0b26f0f21a9582f.jpeg

        W roku 2016 zagrali cykl koncertów zatytułowany Zanurzam dłonie w Miłosierdzie oraz cykl koncertów SACRUM – tryptyk: wiara, nadzieja, miłość. Oba wydarzenia muzyczne pod honorowym patronatem arcybiskupa metropolity częstochowskiego dr. Wacława Depo. Pięknym podsumowaniem koncertów jest list z błogosławieństwem papieża Franciszka, który zespół otrzymał w roku 2017.

Dziś są pewni, że tak naprawdę tym, co ich połączyło jest miłość z wysoka i jak mówią takiej miłości nie można się oprzeć.

wecff660554b4fb3.jpeg

W tym roku zrodził się pomysł na naszą nową płytę. Jesteśmy w trakcie jej tworzenia. Do naszego projektu zaprosiliśmy kilku częstochowskich muzyków. Praca nad płytą kosztuje nas wiele wysiłku, ale powoli dostrzegamy już pierwsze zadowalające efekty. W skład zespołu obecnego na płycie wchodzą: Aleksandra Kowalska (tekst, wokal), Magdalena Michalak (wokal), Michalina Putek (wokal, skrzypce), Arkadiusz Możdżeń (gitara akustyczna), Bartosz Sadlej (gitara elektryczna), Marcin Myga (bas), Roman Kowalski (instrumenty perkusyjne), Artur Broncel (fortepian). Gościnnie wystąpili: Wojciech Gorzelak (perkusja), Agnieszka Fiuk (fortepian) oraz chór przygotowany przez Dariusza Madejskiego. Płyta realizowana jest w studiu nagraniowym Edycji Świętego Pawła w Częstochowie

g3411abe775e32ad.jpeg

b44609522aff2d70.jpeg

f4d6256568ee75ae.jpeg

e425a283dcf1e0fa.jpeg

Ponosimy tez niemałe koszty i mimo naszych sporych inwestycji, wciąż potrzebujemy wsparcia. Chcemy w profesjonalny i odpowiedzialny sposób stworzyć płytę, który w pełni ucieszy słuchacza, a na tym nam bardzo zależy.

Dlatego prosimy Was o finansowe wsparcie. Płyta stanie się muzycznym podsumowaniem naszej dotychczasowej działalności. Już teraz z serca dziękujemy, za każdą finansową cegiełkę i za każde dobre słowo. Mamy wielką nadzieję na to, że płyta już niedługo będzie w Waszych rękach.

Naszymi partnerami medialnymi jest Radio FIAT, Gazeta Częstochowska, Tygodnik Katolicki Niedziela oraz czestochowskie24.pl.


Płyta powstaje pod Honorowym Patronatem Arcybiskupa dr Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego

tb24cedc57b27bd9.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 10

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Płyta zespołu Impast (z autografami)
Płyta zespołu Impast "Na Nieboskłonie" wraz z autografami muzyków zespołu. Płyta wysłana zostanie po jej wydaniu. Koszt wysyłki w cenie nagrody.
40 zł

Kupione 11

Zakończona
Inne
Akwarela autorstwa Aleksandry Kowalskiej
Obraz przedstawiający pejzaż, wykonany techniką akwarelową. Wymiary 35cm x 40cm. Obraz oprawiony. Wysyłka wliczona w kwotę nagrody.
350 zł

Kupione 1 z 2

Zakończona
Inne
Prywatny koncert zespołu Impast
Prywatny koncert zespołu w obecnym składzie (wokal, instrumenty klawiszowe, gitara akustyczna, elektryczna, basowa, instrumenty perkusyjne). Odległość...
3500 zł
Zakończona

Wpłaty 37

 
Użytkownik niezarejestrowany
2 000 zł
 
Dane ukryte
700 zł
UG
Urszula Gębuś
350 zł
AK
Andrzej Łapaj
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MM
Gładysza Anna
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AK
Agnieszka Kluba
100 zł
MK
Magda
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków