id: c9d53f

Kontynenty. Zbieramy na opowiadanie o świecie

Kontynenty. Zbieramy na opowiadanie o świecie

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 067 335 zrzutek i zebrali 1 163 284 030 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Znasz suficką przypowieść o chłopcu ratującym rozgwiazdy? Szedł brzegiem morza, podnosił je z piasku i wrzucał do wody. Uczony, który go dojrzał, zapytał: „Synu, co robisz? Tych rozgwiazd są tysiące. Nie możesz uratować wszystkich. Daruj sobie. I tak nic nie zmienisz”. Malec schylił się po kolejną rozgwiazdę i wrzucił ją do morza. „Dla tej właśnie coś zmieniłem”.


JAdxh3goQ89PrwH7.png

Takich inspirujących opowieści znajdziesz w „Kontynentach” bez liku. Od 1964 roku nasi znakomici autorzy – pisarze, reporterzy, podróżnicy, fotografowie – przywożą je z szerokiego świata. I przekazują Czytelnikom, dzielą się zdobytą w drodze wiedzą (podróże kształcą!), doświadczeniem, mądrością, pasją poznawania świata. Na łamach „Kontynentów” gościli prawdziwi mistrzowie podróżowania: Ryszard Kapuściński, Arkady Fiedler, Tony Halik. Pisuje do dziś Elżbieta Dzikowska. Mamy tu solidną literaturę podróżną Andrzeja Stasiuka, Katarzyny Boni, Jarosława Mikołajewskiego, Maxa Cegielskiego, Magdalena Rittenhouse, relacje z wypraw Marka Kamińskiego, Agny Bieleckiej,  Katarzyny Nizinkiewicz, Roberta Maciąga, Bartka Sabeli i wielu, wielu innych. Patrzymy na świat przez obiektyw takich sław, jak Sebastiao Salgado, Henri Cartier-Bresson, Elliott Erwitt, Tomasz Tomaszewski, Chris Niedenthal, Jacek Poremba i wielu, wielu innych. „Kontynenty” wspierają też młodych – pomagamy debiutować reporterom, pisarzom, fotografom, podróżnikom, którzy są dopiero na początku swej drogi. 


rDuQ0ngpOa3MG5cr.png

To najstarsze, niezależne, podróżnicze pismo będzie dalej zbierać opowieści ze świata i dzielić się nimi z Tobą. Będzie publikować teksty autorów, którzy wiedzą, o czym piszą, bo: zobaczyli – poznali – zrozumieli. Opowieści prawdziwe – przeżyte, a nie wymyślone czy podyktowane. To nasza misja i nasze zobowiązanie wobec każdego Czytelnika „Kontynentów”.


QsrdL3p2e4zgeVV7.png

By móc realizować te zamiary, by móc rozwijać naszą działalność, by móc iść z Tobą przez świat, by móc zbierać i ratować nasze rozgwiazdy – opowieści ze świata, które mogą zaginąć – potrzebujemy Twojego wsparcia. Każdy, choćby drobny gest, może coś zmienić. 


ybkccQJhmpAnaauQ.png

Na co zbieramy?

Na druk kolejnego numeru, redakcję tekstów, utrzymanie strony internetowej i wynagrodzenia dla autorów.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 22

 
Dane ukryte
ukryta
AK
Agata Kąpa
50 zł
MP
Michał Posmykiewicz
100 zł
TZ
Tomasz Zientarski
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
DO
Wewióra
20 zł
EB
Ewa Bodniak
100 zł
PM
Paweł
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!