id: f4cs2w

Akcja Carpatica - podaruj obrączki naszym ptakom! - cykliczne wsparcie

Akcja Carpatica - podaruj obrączki naszym ptakom! - cykliczne wsparcie

Nasi użytkownicy założyli 1 014 206 zrzutek i zebrali 1 060 531 680 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zapraszamy do niezwykłej przygody, która połączy Cię z naturą i ptakami.


Nasza organizacja działa od ponad 25 lat, badając i obrączkując ptaki w dzikich Karpatach Zachodnich. Każdego roku organizujemy trzymiesięczny obóz naukowy w sercu Beskidu Niskiego, działający od sierpnia do października.


Przez naszą stację badawczą przewija się w tym okresie około setka wolontariuszy i kilka tysięcy ptaków! Ty również możesz stać się częścią tego niezwykłego wydarzenia. Włączając się w naszą misję, będziesz mógł/a śledzić migracje ptaków, uczyć się o ich zwyczajach oraz pomagać w ochronie tych wyjątkowych stworzeń i ich siedlisk.


Obrączkowanie ptaków ma ogromne znaczenie. Dzięki tej metodzie zgłębiamy tajemnice ptasich wędrówek - dowiadujemy się skąd i dokąd lecą nasze ptaki, jak długo żyją i jakie trasy wybierają. Obrączkowanie to nie tylko badanie. To nasza wspólna odpowiedzialność za przyszłość dzikiej przyrody - Twoje wsparcie ma realny wpływ na jej przetrwanie.


Twoja darowizna pozwoli nam zakupić obrączki dla ptaków, specjalne sieci ornitologiczne do prowadzenia badań, a także niezbędny sprzęt i wyposażenie terenowej stacji badawczej w Beskidzie Niskim. Każda złotówka przyczyni się do realizacji naszych celów i pozwoli nam lepiej poznać i chronić dzikie ptaki. Będziemy też mogli skuteczniej edukować kolejnych przyrodników-pasjonatów.


Ale to nie wszystko! Jeśli chciałbyś/chciałabyś przekroczyć granice wsparcia finansowego i wziąć udział w naszych badaniach, serdecznie zapraszamy! Wolontariat jest dla nas niezwykle ważny. Każdego roku potrzebujemy około 100 wolontariuszy, którzy będą wspierać nasze prace na punkcie badawczym. Będziesz miał/a okazję zdobyć nowe doświadczenia, nauczyć się wielu rzeczy z zakresu ornitologii i ochrony przyrody, a także spędzić niezapomniane wakacje w otoczeniu przepięknej natury.


Dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą wpłatę. Twoje wsparcie jest bardzo ważne i pozwoli nam kontynuować naszą misję - badanie i efektywną ochronę dzikich ptaków oraz popularyzację wiedzy o ptakach. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś/chciałabyś dołączyć do naszej ekipy, skontaktuj się z nami przez formularz zgłoszeniowy.


Razem możemy dokonać wielkich rzeczy!


Na co potrzebujemy funduszy?

  1. Obrączki różnego typu, przeznaczone na różne gatunki ptaków. Wykonane z aluminium lub stali. Każda z wytłoczonym unikalnym numerem. Koszt jednej waha się od 0,25 zł do ok. 5 zł w zależności od wielkości i materiału, z którego została zrobiona.
  2. Specjalne sieci ornitologiczne do chwytania ptaków. Z uwagi na delikatną konstrukcję i ciągłą ekspozycję na trudne warunki atmosferyczne, wymagają one częstej wymiany. Koszt jednej to ok. 300 zł.
  3. Doposażenie obozu - różnego rodzaju sprzęt niezbędny do sprawnego prowadzenia punktu badawczego. Butle z gazem, zbiorniki na wodę, drewno na opał, środki higieny, itp. Nic ekstrawaganckiego - po prostu najważniejsze rzeczy, które pozwolą nam przetrwać trudne warunki pogodowe - ogrzać się w mroźne dni, wysuszyć przemoczoną odzież, czy schować przed palącym słońcem.
  4. Namioty dla wolontariuszy. Nie oszczędza ich wiatr, słońce, deszcz, czy mróz. Wymagają w związku z tym częstych napraw lub wymiany. 
  5. Materiały edukacyjne dla wolontariuszy i osób odwiedzających punkt Akcji Carpatica - foldery, ulotki, kalendarze, publikacje naukowe.
  6. Akcje edukacyjne - zorganizowane wydarzenia prowadzone przez edukatorów-przyrodników przy okazji obrączkowania ptaków.


Ile potrzebujemy zebrać?

  • 10 000 zł rocznie - cena minimalna potrzebna do sprawnego przeprowadzenia corocznego, 3-miesięcznego, jesiennego obozu badawczego w Beskidzie Niskim. Ta kwota pozwoli nam na zakup siatek ornitologicznych do łapania ptaków, obrączek dla ptaków oraz wyposażenia niezbędnego w trakcie 3-miesięcznego pobytu w terenie (m.in. butli z gazem, namiotów sypialnych dla wolontariuszy, czy drewna opałowego).
  • 15 000 zł rocznie - sprawne przeprowadzenie 3-miesięcznego, jesiennego obozu badawczego w Beskidzie Niskim oraz zorganizowanie zimowego obrączkowania ptaków przy karmniku w Ogrodzie Botanicznym UJ w Krakowie (Akcja Karmnik - 7 spotkań od początku grudnia do połowy marca). Przy takim poziomie wsparcia będziemy mogli kupić karmę dla zimujących ptaków oraz dodatkowe sieci i obrączki dla łapanych w tym okresie ptaków.
  • 20 000 zł rocznie - 3-miesięczny, jesienny obóz badawczy w Beskidzie Niskim, zimowe obrączkowanie ptaków przy karmniku w Ogrodzie Botanicznym UJ w Krakowie oraz akcje edukacyjne organizowane w trakcie jesiennego obozu i zimowej Akcji Karmnik. Zaprosimy profesjonalnych edukatorów - przyrodników i będziemy organizować darmowe lekcji przyrody w terenie dla uczestników obozu i zimowych spotkań przy karmniku.


Dziękujemy za Twoje zaangażowanie i wsparcie!

Stowarzyszenie Carpatica

Grupa Badania Wędrówek PtakówO obrączkowaniu ptaków w Polsce - perełka z 1931 roku, "Ochrona Przyrody. Organ Państwowej Rady Ochrony Przyrody, R. 11 (1931)"

72rtgfhl038dyEgY.jpg

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 7

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!

Dodaj swoją nagrodę/ofertę - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.

Aktywne organizatora:
Inne
100 obrączek aluminiowych typu L lub K - wirtualne wsparcie
Obrączki tego typu otrzymuje najwięcej ptaków w Polsce. Dostają je między innymi: raniuszki, pierwiosnki, piecuszki, mysikróliki, strzyżyki, modraszki...
25 zł

Kupione 2

Inne
100 obrączek aluminiowych typu N - wirtualne wsparcie
Możesz obdarować takie gatunki jak: trznadel, słowik rdzawy, słowik szary, czy gil. Nie ważne, czy lubisz wsłuchiwać się w słowicze trele majową nocą,...
30 zł
Inne
100 obrączek stalowych typu T - wirtualne wsparcie
Obdaruj obrączką pluszcza. Ten sympatyczny, czekoladowo-biały grubasek, kojarzony jest przede wszystkim z górskim rzekami, nad którymi spędza całe dni...
62 zł

Kupione 1

Inne
100 obrączek aluminiowych typu Y - wirtualne wsparcie
Obrączka dla jednego z najpiękniejszych i najbardziej wyczekiwanych ptaków na punkcie Akcji Carpatica - zimorodka. Ten turkusowy klejnocik łapie się d...
73 zł

Kupione 1

Inne
100 obrączek aluminiowych typu X - wirtualne wsparcie
Obrączka dla najmniejszej krajowej sowy, czyli sóweczki. Ten gatunek często odzywa się w pobliżu naszej beskidzkiej stacji badawczej. Od czasu do czas...
75 zł
Inne
100 obrączek aluminiowych typu C - wirtualne wsparcie
Marzy Ci się puszczyk uralski z bliska? Odważnie! Obrączkowanie tego gatunku to nie lada wyzwanie! Ale my wiemy jak to bezpiecznie zrobić. Mamy też ju...
85 zł
Inne
100 obrączek aluminiowych typu B lub A - wirtualne wsparcie
Obrączki dla prawdziwych królów ptasich przestworzy: orlika krzykliwego i orła przedniego. Dziękujemy!! Podskórnie czujemy, że nie brakuje Ci odwagi, ...
497 zł

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 59

JU
julian
ukryta
MK
Młody
ukryta
MK
Damian Kurlej
100 zł
JK
Szymon M.
50 zł
EI
Edyta i Rafał J.
100 zł
AP
Artur Pędziwilk
JW
Jagoda Wardak
100 zł
PN
Piotr Nowak
MN
Monika Niemczyk
50 zł
OS
Ola Suchowiejko
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków