id: cb5y98

Komora Hiperbaryczna dla Kliniki Budzik w Warszawie

Komora Hiperbaryczna dla Kliniki Budzik w Warszawie

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
178 492 zł 
z 400 000
44%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Jestem mamą reprezentującą rodziców pacjentów Kliniki Budzik- dzieciaków będących w śpiączce.

W całej tragedii, która dotknęła nas wszyskich, jesteśmy wielkimi szczęściarzami, ponieważ tutaj trafiliśmy. Codziennie doświadczamy cudów, naprawdę! Mamy najlepszą opiekę terapeutów, którzy każdego dnia walczą o powrót do zdrowia naszych „śpiochów”. „Budzik” posiada 15 łóżek z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu. 

My, rodzice walczący o powrót do zdrowia swojego dziecka szukamy wszelkich możliwości aby go przyspieszyć i ułatwić. Po długich poszukiwaniach i konsultacjach ze specjalistami w dziedzinie neurologii dowiedzieliśmy się o komorze hiperbarycznej.


Zabieg ten nazywany jest tlenoterapią hiperbaryczną. Oznacza to, iż pacjentowi podawany jest czysty tlen będący pod ciśnieniem 3 atmosfer. Przyjmuje się, że dzięki temu do naszej krwi dostaje się go kilkakrotnie więcej, niż z normalnie wdychanego powietrza (tzw. wyższa saturacja). Ma to ogromne znaczenie dla kondycji ciała – nawet tych jego części, które nie są ukrwione. Tlen w podwyższonym stężeniu pobudza komórki do wzrostu i odnowy. Działanie komory hiperbarycznej znalazło zastosowanie w dziesiątkach chorób i dolegliwości właśnie dzięki “mocy” tlenu i jego przenikania do komórek ciała.


Możliwość uczestniczenia przez nasze pociechy byłaby dla Kliniki wisienką na torcie, dzięki niej dzieci, które obecnie tu przebywają oraz te, które w przyszłości do niej trafią, będą miały jeszcze większa szanse na szybki powrót do zdrowia. Dlatego w imieniu wszystkich rodziców oraz dzieci zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3375

preloader

Komentarze 131

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

894 064 zrzutki

i zebrali

837 532 095 zł

A ty na co dziś zbierasz?