id: cb5y98

Komora Hiperbaryczna dla Kliniki Budzik w Warszawie

Komora Hiperbaryczna dla Kliniki Budzik w Warszawie

Opis zrzutki

Jestem mamą reprezentującą rodziców pacjentów Kliniki Budzik- dzieciaków będących w śpiączce.

W całej tragedii, która dotknęła nas wszyskich, jesteśmy wielkimi szczęściarzami, ponieważ tutaj trafiliśmy. Codziennie doświadczamy cudów, naprawdę! Mamy najlepszą opiekę terapeutów, którzy każdego dnia walczą o powrót do zdrowia naszych „śpiochów”. „Budzik” posiada 15 łóżek z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu. 

My, rodzice walczący o powrót do zdrowia swojego dziecka szukamy wszelkich możliwości aby go przyspieszyć i ułatwić. Po długich poszukiwaniach i konsultacjach ze specjalistami w dziedzinie neurologii dowiedzieliśmy się o komorze hiperbarycznej.


Zabieg ten nazywany jest tlenoterapią hiperbaryczną. Oznacza to, iż pacjentowi podawany jest czysty tlen będący pod ciśnieniem 3 atmosfer. Przyjmuje się, że dzięki temu do naszej krwi dostaje się go kilkakrotnie więcej, niż z normalnie wdychanego powietrza (tzw. wyższa saturacja). Ma to ogromne znaczenie dla kondycji ciała – nawet tych jego części, które nie są ukrwione. Tlen w podwyższonym stężeniu pobudza komórki do wzrostu i odnowy. Działanie komory hiperbarycznej znalazło zastosowanie w dziesiątkach chorób i dolegliwości właśnie dzięki “mocy” tlenu i jego przenikania do komórek ciała.


Możliwość uczestniczenia przez nasze pociechy byłaby dla Kliniki wisienką na torcie, dzięki niej dzieci, które obecnie tu przebywają oraz te, które w przyszłości do niej trafią, będą miały jeszcze większa szanse na szybki powrót do zdrowia. Dlatego w imieniu wszystkich rodziców oraz dzieci zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 3375

MP
Polish Your Cooking x Jak u Mammy x Pyza Made in Poland x Wujaszek Liestyle x Tymek Dziedzic
11 752 zł
ZC
Zofia Chylak
5 000 zł
MC
MIYA Cosmetics
4 000 zł
SW
Shane Waarbroek
3 700 zł
 
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 500 zł
 
Dane ukryte
1 500 zł
KS
Katarzyna Sawicka
1 000 zł
J
Joseph
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 132

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

772 208 zrzutek

i zebrali

570 953 182 zł

A ty na co dziś zbierasz?