id: cb9a76

Wypożyczalnia zabawek Makatki

Wypożyczalnia zabawek Makatki

27 525 zł 
z 43 200 zł
63%
zakończona 07.07.2021r
482 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • Wypożyczalnia już działa! 🤩🤩🤩

  https://wypozyczalniamakatki.pl/
  Czytaj więcej
 • 20 tysięcy złotych na naszej zrzutce! Tyle radości! 🎉🎉🎉


  A tymczasem dodajemy dwie nowe opcje prezentów: vouchery na wypożyczenie zabawek w listopadzie lub grudniu. Może akurat będzie w sam raz na urodziny? A może wybierzesz grudniowy voucher i już dziś będziesz mieć z głowy prezent na mikołajki? 🎅🏻

  Czytaj więcej
 • Przedłużamy zrzutkę 🥳🥳🥳


  Jeszcze 7 dni będziemy gromadzić środki na uruchomienie wypożyczalni zabawek. Wierzymy, że pozwoli nam to wystartować ze znacznie lepszą ofertą dla Was 😁
  Czytaj więcej
 • Dziękujemy za Wasze wsparcie!


  Pytacie, jak to ma działać, więc mamy dla Was taką prostą infografikę :)


  q07949b7ac9ba179.png

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Fraszka igraszka, zabawka blaszana… Łatwo jest traktować zabawki jako coś błahego, mało ważnego. A tak naprawdę to, czym bawią się nasze dzieci ma wpływ na to, jak się rozwijają.


Wiesz, jak wygląda frustracja dzieci, kiedy budowla rozpada się, bo niskiej jakości klocki są źle dopasowane? Albo kiedy od wozu strażackiego odpada drabina i za nic w świecie nie daje się jej przymocować z powrotem. Żaden klej nie działa. Żaden. Wóz ląduje w kącie i nie nadaje się do niczego innego niż do wyrzucenia. I trzeba to zrobić, ale wszystkim trochę żal. Wtedy z propozycją przychodzi Fundacja Makatka: wypożycz od nas dobry, trwały, bezpieczny wóz strażacki. I klocki też.


My, rodzice chcemy w jak najlepszy możliwy sposób wspierać rozwój swoich dzieci. Trudno jednak w świecie nasyconym produktami do granic możliwości, wybrać to, co wartościowe. Wielogodzinne poszukiwania mogą zniechęcić nawet najwytrwalszych. Dlatego w Fundacji Makatka zajmiemy się tą kwestią! I to zajmiemy się profesjonalnie: z pomocą pedagogów i psychologów wybierzemy to, co najlepsze, spakujemy i wyślemy do Ciebie i Twoich dzieci. Albo wnuków, bratanków, siostrzeńców czy podopiecznych. Do zestawów zabawek dołączamy instrukcję, która pomoże znaleźć sposoby na twórczą, pełną radości i wspomagającą rozwój aktywność z dzieckiem. Jako rodzic otrzymasz wszelkie potrzebne Ci wsparcie, by wykorzystać cały potencjał wypożyczonych przedmiotów. 


Skąd to się wzięło?


Kilka miesięcy temu w świat ruszyła “Walizka na klucz wiolinowy”. Pandemia pozamykała zajęcia dla maluchów i wędrująca walizka z instrumentami miała być namiastką zajęć umuzykalniających. I okazała się sukcesem! Obecnie mamy dwa zestawy w ciągłym ruchu i kolejkę na 3 miesiące do przodu. Pozwól, że oddamy głos uczestniczkom projektu, mamom, u których walizka zatrzymała się na 10 dni:


Basia:

Bardzo polecam tę akcję. Moje dzieci są zachwycone, a Stasiowi udało się wygrać parę rytmów z naszych ulubionych piosenek, które wszyscy rozpoznaliśmy. A z muzyką mamy niewiele wspólnego.

Podoba mi się w tej akcji to, że te instrumenty:

muszą być szanowane,

są krótko, więc trzeba je maksymalnie wykorzystać,

przez to, że są krótko i trzeba je szanować, stają się bardzo atrakcyjne i nabożnie traktowane, co nie zdarza się u nas w domu.

W godzinę nauczyli się wszystkich nazw.

A dołączona instrukcja jest świetna!

Akcja wyborna i chcę jeszcze!


Gabrysia:

U nas była zabawa na całego. Instrumenty piękne, różnorodne. Dzieciaki dosłownie badały każdy instrument, wydobywając z nich dźwięki. Super, że dołączona jest instrukcja, można wytłumaczyć maluszkom instrumenty. Ja brałam gitarę, a dzieciaki miały swobodę wyboru, robiły się z tego niezłe koncerty! To były dni pełne muzyki, tęsknimy!


Z tego wszystkiego pomyślałyśmy więc: hej, może nie tylko instrumenty mogą krążyć między rodzinami! Zbudujmy wypożyczalnię zabawek i pomocy dydaktycznych, która dotrze tam, gdzie dostęp do zajęć dla dzieci czy bawialni jest ograniczony lub żaden. Do dzieła więc!


Dlaczego to potrzebne?


Zastanawiasz się po co Ci to? Jeśli masz dzieci, wątpię, żeby nasza wizja nie zabrzmiała zachęcająco. A jeśli jednak nie masz przekonania, pozwól, że wyjaśnimy, jakie korzyści niesie za sobą wypożyczalnia zabawek. 

Po pierwsze: dzieci nudzą się zabawkami i potrzebują częstej ich rotacji. Zaufaj praktykom: drewniana kolejka nigdy nie cieszy tak bardzo jak wtedy, kiedy wraca do gry po miesiącu nieobecności. 

Po drugie: mniej kupowania zabawek to mniej śmieci. Jeśli zależy Ci na dobru naszej planety, wiesz, że pożyczania zamiast kupowania jest tą drogą, którą należy podążać. 

Po trzecie: mniej kupowania zabawek to mniej bałaganu w domu. A dodatkowo - jak mówią badania naukowe - mniej zabawek to większe zaangażowania młodych ludzi w zabawę tymi, które są. To logiczne: mniej przedmiotów rozprasza i można skoncentrować się na dobrej zabawie. 

Po czwarte: nigdy nie wiesz, czy zabawkowy hit u dzieci koleżanki będzie zabawkowym hitem u Twoich. Dzieci koleżanki nie chcą jednak pożyczyć swojego hitu, więc cóż? Kupujesz i okazuje się, że to niewypał. A gdyby tak wypożyczyć? Po prostu po miesiącu rozstaniesz się z niewypałem bez żalu.

Po piąte: powiedzmy sobie szczerze: są zabawki, którymi sami, my dorośli, chcemy się pobawić. Ja mam swój wymarzony kulodrom i się tego nie wstydzę. Ty też się nie wstydź: Twoje wewnętrzne dziecko zasługuje na to, żeby czasem po prostu się pobawić.


Jak to będzie działało?


Zabawki będzie można zamówić online przez przystosowany do tego serwis. Standardowy okres wypożyczenia, jaki zakładamy to miesiąc, ale będzie też możliwość przedłużenia. Poza pojedynczymi zamówienia, w ofercie wypożyczalni znajdzie się też usługa subskrypcyjna: raz w miesiącu do subskrybentów wyruszy paczka z wybranymi zabawkami lub paczka-niespodzianka, dostosowana do wieku dzieci.


Ile to będzie kosztowało?


Przewidujemy, że koszt pojedynczego wypożyczenia to 59 zł.

Planujemy mnóstwo ciekawych ofert zniżkowych, a ponieważ równy start niezależnie od zasobności portfeli rodziców leży nam na sercu, możliwe będą również wypożyczenia za symboliczną złotówkę dla niezamożnych rodzin.


Na co wydamy zebrane pieniądze?


💰 1 500 zł – opracowanie merytoryczne przygotowane przez pedagogów i psychologów,

💰 4 500 zł – strona internetowa wypożyczalni, 

💰 25 000 zł – zabawki do wypożyczalni,

💰 3 200 zł – magazyn,

💰 9 000  zł – praca koordynatora wypożyczalni. Do jego zadań będzie należeć logistyka wysyłek, czyszczenie i higienizacja zabawek, obsługa komunikacji i mediów społecznościowych.O Fundacji

Jesteśmy siecią wsparcia, która zmienia matczyne życie na lepsze. Makatka skupia się na matce, ale wiemy doskonale, że bez dobrostanu reszty rodziny, dobrostan matki nie zaistnieje. Dlatego pomagamy w każdym możliwym aspekcie macierzyństwa. Dlatego tworzymy wypożyczalnię zabawek, które pomoże rodzicom nabywać i rozwijać kompetencje, zacieśniać więzi rodzinne i spędzać ze swoimi pociechami radosny czas zabawy. 

Dziękujemy, że jesteś tu z nami! Zmień z nami świat - pomóż stworzyć wypożyczalnię zabawek!

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie na nie odpowiemy, a tymczasem ślemy pozdrowienia z Poznania i Krakowa,

XPvDzR4ZgfCbZf4cALF2cVj0Fi168ontBDEKfXDVm8kI75nY9EraIZgYTwmO_tXixGXt73P0Z0D3FUdePGoptSiUH6--Jr2xC7LEe1f775fZ3porXa5klYf0ct1LW1KSBMOY3bYX

oXrCQZpzzH-szxJdovPBfCmN__SYkvQDXH73SwJr0tGyIxYlBlxCoSgYpTQ7lhgcJLwhU1nwSR0bHHf3piYVwj3jrO9YfIN6bzbLDAW2uHV8VUHAqhXm3pozoJL7sdIMxLmTqUyI


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 482

KO
Aleksandra
60 zł
MC
Magdalena C
150 zł
JS
Joanna Karolina
110 zł
MS
Marta Sobańska
ukryta
KF
Kasia F
30 zł
ZC
Zuzanna Chorabik
25 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
70 zł
B
Basia
ukryta
WW
Weronika Wiśniewska
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 29

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej
Kartka z podziękowaniem
Piękna kartka na pamiątkę Twojego wsparcia dla naszego projektu.
rozwiń

wybrano 75 razy (pozostało 25 z 100)

przewidywana dostawa: 16 sierpnia, 2021

Wybieram
Wpłać 60 zł i więcej
Ebook z inspiracjami na zabawy dla dzieci
Daj się zainspirować naszym specjalistom!
rozwiń

wybrano 43 razy (pozostało 7 z 50)

przewidywana dostawa: 2 września, 2021

Wybieram
Wpłać 90 zł i więcej
Webinar: nauka w zabawie. Jak wspierać rozwój dziecka 0-6
Dostęp do specjalnie zorganizowanego webinaru (live z możliwością zadawania pytań)
rozwiń

wybrano 17 razy (pozostało 33 z 50)

przewidywana dostawa: 20 września, 2021

Wybieram
Wpłać 110 zł i więcej
Voucher na wypożyczenie w grudniu
Miej z głowy prezent od św. Mikołaja już dziś!
rozwiń

wybrano 7 razy (pozostało 3 z 10)

przewidywana dostawa: 1 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 110 zł i więcej
Voucher na wypożyczenie w listopadzie
Zarezerwuj już dziś możliwość wypożyczenia zabawek w listopadzie!
rozwiń

wybrano 7 razy (pozostało 3 z 10)

przewidywana dostawa: 2 listopada, 2021

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Mystery Box
Przesyłka-niespodzianka, żebyście mogli przetestować wypożyczalnię. I to jeszcze przed oficjalnym otwarciem, czyli w sierpniu! Daj znać, ile lat ma Twoja pociecha.
rozwiń

wybrano 21 razy (pozostało 1 z 22)

przewidywana dostawa: 16 sierpnia, 2021

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Pakiet testerski VIP
W ramach tego pakietu otrzymasz od nas 3 tematyczne przesyłki-niespodzianki w sierpniu, wrześniu i październiku.A dodatkowo dostaniesz zaproszenie na nasz krakowski piknik 3 lipca!
rozwiń

wybrano 7 razy (pozostało 3 z 10)

przewidywana dostawa: 16 sierpnia, 2021

Wybieram
Wpłać 45 zł i więcej
Zniżka 30% na wypożyczenie zabawek
Sprawdź, jak działa wypożyczalnia! Zamów pierwszy raz z 30-procentową zniżką.
rozwiń

wybrano 60 razy (pozostało 0 z 60)

przewidywana dostawa: 2 września, 2021

Wpłać 50 zł i więcej
Bilet na piknik w Krakowie
Spotkajmy się w sobotę, 3 lipca w Krakowie i świętujmy razem :)
rozwiń

wybrano 18 razy (pozostało 0 z 18)

przewidywana dostawa: 3 lipca, 2021

Nasi użytkownicy założyli

852 632 zrzutki

i zebrali

738 439 747 zł

A ty na co dziś zbierasz?