id: cbd68p

Ogród sensoryczny dla Maxa i Poli

Ogród sensoryczny dla Maxa i Poli

5 950 zł 
z 13 292 zł
44%
zakończona 01.09.2017r
56 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Wspieramy założenie ogrodu sensorycznego dla Maksa i Poli, chorych na nieuleczalną chorobę zespół Leigha.

Choroba Leigh'a niestety nie daje nadziei, że dzieci wyzdrowieją, ale rodzice Poli (3 lata) i Maksa (10 lat) walczą o dobre, wspólne przeżycie każdego dnia, aby poprzez rehabilitację, niezbędne leki i suplementy zmniejszyć ból dzieci - Pola bez właściwych leków ma nawet ponad 200 ataków padaczki na dobę!

Obejrzyj film

Rodzice na wspomnianą rehabilitację i leki potrzebują miesięcznie ok. 8-9 tyś. złotych! Dlatego początkowo chcieli stworzyć jedynie małą ścieżkę sensoryczną, na której Maks mógłby stymulować stopy. Jednak ich przyjaciele postanowili spróbować zawalczyć o wykonanie ogrodu sensorycznego i ścieżki do swobodnego spacerowania wokół całego domu.

Pomóż nam stworzyć miejsce, gdzie dzieci nie tylko będą chętniej spędzać czas, wystawiając się na dobroczynne działanie słońca i świeżego powietrza, ale również będą stymulować poszczególne zmysły oraz części ciała, głównie rączki i nóżki, co będzie miało pozytywy wpływ na ich rehabilitację.

Maks jest miłośnikiem gotowania, uwielbia eksperymentować z mamą w kuchni i z przyjemnością ogląda wszystkie programy kulinarne dlatego w ogrodzie zostaną umieszczone podniesione skrzynie, gdzie będzie mógł podjechać na swoim wózku (z pomocą dorosłej osoby), doglądać swoje własne warzywa, zioła i owoce (np. truskawki).

Maksio w swoim żywiole

Bardzo lubi również bajkę Sponge Bob Kanciastoporty i stąd m.in. powstał pomysł na kącik morski na tle rysunków głównego bohatera kreskówki z łódką, która wprawiona w bujanie będzie stymulować zmysł równowagi.

kącik morski z łódką

oraz 'ślimak' siedzisko do stymulacji stóp

Ponadto przewidziane są dwie pergole z atrakcjami stymulującymi odpowiednio zmysł słuchu, wzroku i dotyku oraz ślimak-siedzisko, gdzie pod nogami będą różnorodne podłoża stymulujące nóżki, takie jak: otoczaki, szyszki, miękka macierzanka, karmnik ościsty, sianko czy orzechy włoskie.

Słuch będą stymulować też delikatnie szumiące na wietrze trawy i cichutko płynąca woda w małej miedzianej misie - fontannie.

Na drewnianych stojakach będą pięły się ozdobne pnącza o delikatnym czekoladowym zapachu.

Obecnie mamy już wszystkie rośliny, kostkę i obrzeża, materiały na podbudowę, drewno oraz deklarację wykonania skrzyń drewnianych.

Rzut - projekt ogrodu

sensorycznego ze ścieżką wokół domu.

Teraz zbieramy środki na opłacenie ekipy budowlanej, transport roślin, zakup ziemi, kory i pozostałych materiałów budowlanych - np. elementów na podniesienie rabaty.

PONIŻEJ AKTUALNY KOSZTORYS:

Kochani, poszukujemy nadal łódkę :-) Może być używana, nawet częściowo uszkodzona, do remontu. Ma ona stymulować zmysł równowagi dzieci, ponieważ właściwie osadzona będzie jednocześnie huśtawką.

Zapraszamy, dołączcie do nas. Już jesteśmy niemalże na mecie projektu.I dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się dotąd w nasz projekt :-) Jak to mawia Gosia, mama dzieciaczków, razem stanowimy prawdziwą Armię! :-)

Więcej szczegółów o losach zbiórki

Znajdziesz na blogu organizatorki

Przeczytaj więcej

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 56

 
Dane ukryte
1 005 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
734,53 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
368,01 zł
GM
gosia molska
207 zł
IM
Iwona Morka
207 zł
AK
Aleksandra Krawczyk
207 zł
JG
Joanna Golik
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
IM
Iwona Morka
104 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

754 515 zrzutek

i zebrali

545 970 056 zł

A ty na co dziś zbierasz?