id: cbwj35

Nie jest kolorowo - wsparcie polskich dzieci z Kresów

Nie jest kolorowo - wsparcie polskich dzieci z Kresów

Opis zrzutki

Ruszamy z 6. edycją akcji Nie jest kolorowo! Przed Wami nowy plakat, ale także i nowa formuła zbiórki. Ze względu na pandemię COVID-19 akcja została znacząco ograniczona, ale mimo wszystko nie chcemy rezygnować z projektu, w który z tak dużym zaangażowaniem co roku włączało się wiele osób i instytucji. Postanowiliśmy, że w tym roku uruchomimy zbiórkę funduszy, a zebrane środki przeznaczymy na wsparcie polskiej edukacji na Kresach nie tylko pod względem materialnym - poprzez zakup przyborów, ale również finansowanie docelowe – za pomocą stypendiów dla zdolnych uczniów, organizacji konkursów oraz zajęć edukacyjnych dla podopiecznych polskich placówek na Wschodzie.


jd7f44e80052d287.jpeg

Od 2015 roku corocznie Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego organizuje akcję zbiórki przyborów szkolnych dla polskich dzieci na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Od tego czasu w projekcie udział wzięło ponad 200 szkół oraz innych placówek edukacyjnych w Polsce. Dzięki temu wsparciu mogliśmy osobiście przekazać zeszyty, kredki, tornistry i inne potrzebne pomoce tysiącom młodych Polaków na Kresach. Do tej pory sami odwiedzaliśmy szkoły i przedszkola, aby lepiej poznać uczniów oraz nauczycieli, ich potrzeby oraz przyjrzeć się z bliska ich ciężkiej pracy na rzecz codziennego podtrzymywania polskości. Z czasem te wizyty przekształciły się w bliższe znajomości i przyjaźnie. W tym roku, z oczywistych przyczyn, te spotkania są bardzo utrudnione, ale chcemy nadal pomagać rozwijać kształcenie młodych, świadomych swoich korzeni Rodaków.


bcf2a83c4219c024.jpeg

Zobacz ile zrobiliśmy do tej pory:

Poprzednie edycje akcji Nie jest kolorowo

Bieżące wiadomości o projekcie

Media o Nie jest kolorowo na przestrzeni 5 lat

oraz zajrzyjcie na profil akcji:

na Facebooku, oraz obejrzyjcie zdjęcia
Jeśli chcesz, aby Twoja szkoła znalazła się na liście koordynatorów tegorocznej edycji akcji:

napisz do nas: [email protected], a w wiadomości zwrotnej prześlemy tekst z informacją o zbiórce wraz z plakatem, które to materiały należy umieścić:

- w dzienniku elektronicznym;

- na stronie szkoły;

- na kontach społecznościowych jeśli takowe szkoła posiada (Facebook, Twitter, Instagram).

Potwierdzeniem udziału będzie wysłanie do nas linków i print screenów z powyższych stron.


ff2522dbde6e479f.jpeg

Ponadto zachęcamy przedszkola do włączenia się do akcji na znanych z poprzednich edycji zasadach – czyli zbieraniu przyborów szkolnych w placówkach. Tak jak co roku po odbiór zgłoszą się nasi wolontariusze (oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa).Wpłacający 46

 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
209 zł
E
Elżbieta Ślusarek
200 zł
KB
Karol Benedyk
200 zł
M
Michał Niedziółka
120 zł
P
Paweł
100 zł
AK
Agata Kolman
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JT
Jakub Tyszkiewicz
100 zł
ET
Elżbieta Trzcińska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

647 339 zrzutek

i zebrali

403 590 930 zł

A ty na co dziś zbierasz?