id: ccpks2

Pomóż nam zorganizować VIII Marsz Orląt w Przemyślu!

Pomóż nam zorganizować VIII Marsz Orląt w Przemyślu!

Nasi użytkownicy założyli 978 924 zrzutki i zebrali 999 004 798 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zorganizuj z nami VIII Marsz Orląt! Pomóż nam przekazać ich historię oraz wartości następnym pokoleniom. Bez Ciebie nie uda nam się!


LdCWmA893rTjP4NY.jpgCo chcemy zrobić?


Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich stał się już tradycją dla mieszkańców Przemyśla. Z roku na rok pojawiają się nowe twarze, co bardzo nas cieszy, ponieważ wiemy, że nasza praca nie idzie na marne. Jednak by marsz się udał, musimy zorganizować nagłośnienie, przygotować materiały promocyjne, a także zakupić wieńce, które wspólnie złożymy pod pomnikiem Orląt Przemyskich.


Dodatkowo, w tym roku chcemy pójść o krok dalej i zorganizować również prelekcję historyczną na temat Orląt, dla mieszkańców Przemyśla.


Na co przeznaczymy zebrane fundusze?


* 10zł - cena jednej pochodni (aby marsz wyglądał efektownie potrzebujemy ich ok. 40)


* 20 zł- za tę kwotę wydrukujemy 4 plakaty ogłoszeniowe (potrzebujemy ich ok. 100)


* 150 zł- tyle kosztuje zrobienie jednego transparentu okolicznościowego


* 250 zł- koszt całego nagłośnienia


* 300 zł - za tę kwotę kupimy wieńce oraz znicze, które złożymy pod pomnikiem orląt oraz na grobie, który znajduje się na przemyskim cmentarzu,


* 400 zł - tyle pieniędzy potrzebujemy do wynajęcia sali na prelekcję historyczną oraz dodatkową promocją wydarzeniaDlaczego chcemy to zrobić?


Orlęta Przemyskie, to młodzież gimnazjaliści którzy Zginęli, walcząc w obronie niepodległości Przemyśla. Nie pozwólmy, by pamięć o nich przepadła, a ich poświęcenie poszło na marne! Aby okazać im szacunek oraz pielęgnować pamięć o naszych najmłodszych Bohaterach, każdego roku organizujemy w Przemyślu Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich.


Z roku na rok coraz mocniej zanikają nasze piękne tradycje, ale i również pamięć o naszych narodowych bohaterach. Ich poświęcenie, odwaga i duma z pochodzenia, to cechy których obecnie brakuje coraz szerszemu gronu Polaków. Mamy trudne czasy- nasza gospodarka narodowa mocno ucierpiała przez jeszcze nie tak bardzo odległą w czasie pandemię, inflacja szaleje, a u naszych sąsiadów zza wschodniej granicy trwa wojna. Nasza sytuacja jest coraz trudniejsza. Wiele osób młodych uważa, że z takiego kraju najlepiej wyjechać. My tymczasem chcemy wyjść naprzeciw i przypomnieć, że Polska potrzebuje nas najbardziej właśnie w takich ciężkich czasach. Skoro Orlęta się nie ugięły i walczyły do końca, tracąc przy tym własne życie, to my tym bardziej nie możemy ustąpić, a ich ofiara nie może pójść na marne!


Co Ty możesz zrobić?


Zadbaj wraz z nami o pamięć o naszych najmłodszych, lokalnych Bohaterach, wpłacając dobrowolną kwotę na naszą zrzutkę. Prosimy również o udostępnienia oraz przesłanie znajomym. Przyjdź na marsz, zabierz ze sobą bliskich. Razem uczcijmy pamięć o Orlętach.Kiedy?


Marsz odbędzie się już 17 grudnia 2022 r. w Przemyślu

14:00- msza św. w kościele oo. Franciszkanów

15:30- ruszamy w marszu z Pl. Niepodległości


Wszelkie informacje o inicjatywie znajdziesz na wydarzeniu na Facebook:

https://facebook.com/events/s/marsz-orlat-przemyskich-i-lwow/678427426981445/A tak wyglądał Marsz Orląt w poprzednich latach:


* 2013 - https://youtu.be/K68NAK-6ESs


* 2014 - https://youtu.be/LbkBGg4im3A


* 2017 - https://youtu.be/If5XJYOtTgo


* 2018 - https://youtu.be/7dxpMvAd_yU


* 2019 - https://youtu.be/3pm6z6r3hKM


A tak wyglądał Marsz roku temu:
Kim jesteśmy?


Fundacja Wczoraj i Jutro została zarejestrowana w lutym 2018 roku. Jej celem jest promowanie patriotyzmu, polskiej kultury, tradycji, pamięci o wielkich bohaterach narodowych.

Młodzież Wszechpolska to ogólnopolska organizacja pozarządowa, łącząca tradycyjne wartości z nowoczesnym patriotyzmem. Zrzesza młodzież celem wychowania i ukształtowania jej zgodnie z ideologią narodową i wartościami katolickimi.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 15

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
PK
Paweł Kosz
20 zł
WS
Wiesław Sowiński
300 zł
BK
B Klis
100 zł
BP
Bożena
30 zł
MB
Mateusz
100 zł
DM
Danuta Kapłon
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!