id: cdsggr

Jadłodzielnia Brwinów

Jadłodzielnia Brwinów

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
4 182 zł 
z 3 000
139%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 915 496 zrzutek i zebrali 880 993 393 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wreszcie także w Brwinowie powstaje pierwsza Jadłodzielnia!

Każdy może przyczynić się do sfinalizowania tego projektu przez wpłacenie choćby symbolicznej złotówki.


Co już mamy?

  • miejsce: Dom Kultury OKEJ w Brwinowie nieodpłatnie udostepni budynek na Jadłodzielnię, ponadto będzie pokrywać rachunki za prąd (lodówka, światło)
  • wolontariuszy chętnych do poświęcenia swojego czasu i sił (lokalna Ekipa Szymona Stowarzyszenia Polska2050 uporządkuje, odmaluje i przystosuje budynek do wymogów Jadłodzielni)

Czego brakuje?

  • funduszy na odmalowanie budynku wewnątrz i na zewnątrz, zakup lodówki typu witryna, regałów, czujnika ruchu, oznakowania jadłodzielni.

Po co Jadłodzielnia? Jak to działa?

  • podstawową ideą jest uratowanie wyprodukowanej żywności przed zmarnowaniem, a przy okazji będzie to miejsce przyjazne dla osób uboższych, które za darmo będą mogły korzystać z żywności w Jadłodzielni.
  • opiekunowie będą doglądać Jadłodzielnię oraz prowadzić stronę FB, aby na bieżąco informować lokalną społeczność o postępach w jej tworzeniu i późniejszym funkcjonowaniu. Przeprowadzą także kampanię informacyjną wśród mieszkańców gminy Brwinów, lokalnych producentów żywności, handlowców, restauratorów, działkowców, aby zachęcić do dzielenia się nadwyżkami żywności, która mogłaby się zmarnować. 


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 81

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!