id: ce3emg

Przywrócić uśmiech Panu Franciszkowi

Przywrócić uśmiech Panu Franciszkowi

Aktualności3

 • UWAGA!!!

  UWAGA NA FAŁSZYWE ZRZUTKI!!!


  Kochani!!! Jak to w życiu zwykle bywa na ludzkiej krzywdzie niektórzy chcą się wzbogacić.

  W internecie zaczynają pojawiać się fałszywe zbiórki na odbudowę pasieki Pana Franciszka.


  Informujemy, że nasza zbiórka jest jedyną i oficjalną zbiórką.

  Swoją pomoc zaoferował też Pan Maciej i Rafał Szela z Banku Pszczelego (Takdlapszczół.pl), którzy przekażą Panu Franciszkowi 9 pszczelich rodzin oraz zbudują dla nas przepiękne drewniane ule :):).


  W ostatnim czasie o Panu Franciszku napisało i opowiedziało chyba większość mediów lokalnych i ogólnopolskich m.in.: Kartuzy.info, Ekspresskaszubski.,Telewizja TVN, Fakt, Wyborcza, Radio Gdańsk, Telewizja Gdańsk, Telewizja Polsat i wiele innych których nie sposób wyliczyć :). W ostatnim tygodniu Pan Franciszek udzielił tez wiele wywiadów. Reportaż ukaże się w Telewizji Polsat oraz Telewizji Gdańsk.


  We wszystkich mediach można odnaleźć link do naszej zrzutki.


  Czytaj więcej
 • Kochani! Jesteście fantastyczni!!! Wasz odzew na zbiórkę przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo, bardzo dziękujemy !!!! Jeszcze się nie poddajemy :)


  Serdecznie dziękuję w imieniu Pana Franciszka i oczywiście nas wszystkich. Jest uśmiech, jest wiara, jest nadzieja i są nowe siły…


  Dzięki Wam ruszamy z realną pomocą! Zaczynamy! A dzieje się już sporo i myślę, że będzie się działo jeszcze więcej…. cdn...

  Czytaj więcej
 • Kochani wpłacający. W związku z pojawiającymi się zapytaniami informuję, że cała uzbierana kwota zostanie przekazana Panu Franciszkowi na odbudowę pasieki. Obecnie oczekuję na weryfikację konta (stąd informacja niezweryfikowany).

  Ma to potrwać do dwóch dni.

  Dla potwierdzenia prawdziwości intencji: Jestem prezesem Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sierakowicach, do którego Pan Franciszek należy. Można to sprawdzić na stronie Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Gdańsku.

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zrzutka założona w celu uzbierania środków na odbudowę zniszczonej pasieki w małej kaszubskiej wsi Zajezierze.

Do zniszczenia pasieki i wytrucia pszczół doszło w świąteczny weekend. Nieznany sprawca zalał ule ropą.


Wielkanocny poniedziałek okazał się wyjątkowo trudnym dniem dla Pana Franciszka. W świąteczny weekend, w nocy z niedzieli na poniedziałek nieznany sprawca zniszczył pasiekę jednego z naszych pszczelarzy. Dziewięć uli zostało zalanych ropą, co doprowadziło do wytrucia tysięcy pszczół. Sprawą zajęła się kartuska Policja.


Pan Franciszek to wspaniały, ciepły człowiek. Pszczelarstwo to jego hobby i pasja. Cały swój wolny czas poświęca pszczołom. Włożył bardzo dużo wysiłku w to by stworzyć swoją pasiekę. Ta pasieka to całe jego życie. Wszystko robi sam ule, ramki, sadzi rośliny miododajne. Tylko ten kto ma lub miał pszczoły wie jaka to ciężka praca, ile czasu pochłania, ale też i ile radości sprawia. W poprzednim sezonie, przed zimą Pan Franciszek zainwestował w powiększenie swojej pasieki. Zakupił nowe matki, sam zbudował ule dla nowych rodzin. Wszystkie pszczele rodziny przetrwały trudny czas zimy.


A teraz w jedną noc, kilka lat jego pracy zostało pogrzebane przez jakiegoś bezmyślnego człowieka. Zwyrodnialca, który zniszczył życie owadów, dzięki którym sam żyje. Pan Franciszek bardzo to przeżył. Nie ma zdrowia ani finansów na samodzielne odbudowanie swojej małej pasieki. Koszt nowych uli i rodzin pszczelich to nie mała kwota, na którą Pan Franciszek nie może sobie pozwolić.


W imieniu rodziny, koleżanek i kolegów z koła pszczelarzy serdecznie proszę o wsparcie zbiórki. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc, wyciągniętą dłoń, za każdą złotówkę i udostępnienie zbiórki. Chcielibyśmy pomóc Panu Franciszkowi, żeby uwierzył, że dobro wraca, że nie jest z tym sam, że ludzi dobrej woli jest więcej. Liczymy, że z Waszym i naszym wsparciem uda się przywrócić uśmiech Panu Franciszkowi i odbudować jego pasiekę i nowe pokolenie pszczół. Dla niego jest to spora kwota pieniędzy, a dla nas mała cegiełka, która z pewnością pozwoli odbudować to co runęło w jednej chwili.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 413

B
Bożena Lewandowska
104 zł
 
Dane ukryte
70 zł
O
Oli
10 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
5 zł
Robert Świerk
20 zł
A
ania
70 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
20 zł
 
Dane ukryte
15 zł
Zobacz więcej

Komentarze 29

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

83-335

Borzestowo, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

687 326 zrzutek

i zebrali

450 454 555 zł

A ty na co dziś zbierasz?