id: ce5kaz

Pomóż mi żyć bez bólu. Walka z endometriozą.

Pomóż mi żyć bez bólu. Walka z endometriozą.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
27 244 zł 
z 33 790 zł
80%
zakończona 15.05.2022r
299 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Cześć, mam na imię Dagmara, mam 24 lata i potrzebuję Twojej pomocy.


Zostałam zdiagnozowana z okropną chorobą – endometriozą – i żeby ją wyleczyć potrzebuję 34 000 złotych. Nie mam tylu pieniędzy, dlatego chciałam prosić o pomoc Ciebie. Każda podarowana złotówka pozwoli mi zbliżyć się do operacji i do życia bez bólu, które bardzo, ale to bardzo chciałabym poczuć. 


Życie bez cierpienia to niestety coś, czego nie znam. Gdy miałam 10 lat pierwszy raz dostałam miesiączkę i od tamtej pory ze strachem obserwowałam upływ czasu i liczyłam go od miesiączki do miesiączki. Był to czas przepełniony bólem. Z biegiem lat dochodziły inne dolegliwości, m.in. problemy jelitowe. Okres dorastania wspominam jako czas bezsilności i płacz na podłodze łazienki. W szkole czasami nie byłam w stanie się uczyć przez ból. Na studiach musiałam odwoływać spotkania towarzyskie przez ból. W pracy muszę brać zwolnienia przez ból. Ból jest ze mną całe życie, nawet podczas pisania tych słów.


Wszyscy lekarze mówili mi to samo. „To normalne”, „Kobiety tak mają”, „Przejdzie Ci, jak urodzisz dziecko”. Dopiero po latach dowiedziałam się, jak wiele kobiet słyszy te okropne rzeczy – i jak wielu lekarzy nawet nie wie, o czym mówi. Dopiero w 2021 roku trafiłam na takiego, który wiedział. Po USG zapytał mnie „Pani ma rozwiniętą endometriozę, dlaczego Pani nic z tym nie robi?!”. To był pierwszy raz, gdy lekarz mnie zdiagnozował. Wykryto u mnie torbiel 6-9 cm, która zniszczyła większość mojego jajnika, zmiany endometrialne oraz duże prawdopodobieństwo zmian na jelitach. Wykryto to, co sprawiało mi ból przez te wszystkie lata.


Najtrudniejsza informacja jednak dotyczyła kosztów leczenia – 34 000 złotych. Do dzisiaj od tej kwoty kręci mi się w głowie, to bardzo dużo pieniędzy. Niestety, o wiele za dużo na moje możliwości finansowe. Dlatego postanowiłam poprosić o pomoc tutaj – i każda złotówka będzie dla mnie na miarę złota. Wiem, że proszę o bardzo dużo, o więcej niż bym chciała – ale proszę, pomóż mi. Chciałabym w końcu poczuć, jak to jest żyć bez bólu. Jak to jest żyć normalnie.


Za wszystkie wpłaty z całego serca dziękuję🙏


Kończąc chcę dodać, że jeżeli Ty lub bliska Ci osoba menstruująca ciężko przechodzi okres – skontaktuj się z lekarzem i sprawdź, czy wszystko jest w porządku. Nie bagatelizuj bólu. Endometrioza potrafi upośledzać codzienne funkcjonowanie osoby menstruującej, a jej bagatelizowanie jest niebezpieczne.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 299

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

878 453 zrzutki

i zebrali

807 460 104 zł

A ty na co dziś zbierasz?