id: cf3x7z

Razem dla Zenka - na wózek i remont łazienki

Razem dla Zenka - na wózek i remont łazienki

Nasi użytkownicy założyli 1 187 665 zrzutek i zebrali 1 249 359 545 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • rkWSo7cF7v1VQXJb.jpgCześć, zapraszamy na szczególną dla naszego serca praktykę 5Rytmów®. Nasz drogi przyjaciel, Pan Zen, Zenek Gutowski, który przez lata był Aniołem Stróżem dla 5Rytmów® w Bakarze, jest teraz w specjalnej potrzebie.


  Nasza praktyka jest otwarta dla każdego. Nie trzeba mieć wcześniejszego doświadczenia w praktyce 5Rytmów. Nie trzeba nic wiedzieć ani nic szczególnego umieć. Wystarczy ciało i gotowość poruszania nim.


  Normalna cena tych zajęć to 60 zł, jednak w tym wypadku możesz zapłacić dowolną kwotę. Cały dochód przeznaczamy na pomoc materialną Zenkowi. Specjalne podziękowanie dla CKiE Bakara za organizację zbiórki i udostępnienie nam sali za darmo.


  Gdzie?

  Dom Kultury Bakara ul. Różana 4-6, Wrocław. Wejście od tyłu, 1 piętro.


  Kiedy?

  Piątek, 27 czerwca, 19:00-21:00. Zawsze warto przyjść trochę wcześniej.


  Co zabrać?

  Wygodny strój i butelkę wody. Tańczymy na boso.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Życie bywa czasem niesprawiedliwe, czasem wesołe czy smutne, ciekawe lub nudne... Zdarza się też tak, że przychodzą momenty trudne takie, w których bez życzliwości i pomocy przyjaciół oraz ludzi dobrej woli sobie nie poradzimy. Tak właśnie jest w przypadku Pana Zenona Gutowskiego, który w wyniku problemów z przepływem krwi i miażdżycą w przeciągu sześciu lat stracił obydwie nogi. Z osoby aktywnej społecznie i zawodowo stał się osobą niepełnosprawną i zależną od innych.


DoJBLGWVHPzmQgES.jpg


Jak to się stało?

W roku 2018 Zenek - jak zwykle nazywają go przyjaciele, stracił z powodu miażdżycy lewą nogę, która została amputowana powyżej kolana. Od tego czasu poruszał się z pomocą protezy i kul, ale dalej aktywnie działał w CKiE Bakara i wspierał nas podczas wszystkich wydarzeń. Na początku roku 2024 przeszedł operację wstawienia by-passów udowo - piszczelowo/strzałkowych. Niestety pomimo interwencji chirurgów doszło do martwicy i konieczna była kolejna operacja ratująca życie. Prawa noga została amputowana powyżej kolana. W związku z tym Zenek stał się osobą przykutą do wózka. Nie może już aktywni uczestniczyć w życiu społecznym i co jest dla niego najtrudniejsze, bardzo ograniczył się jego kontakt z ludźmi.


Codzienność

pZ2n2jrzu2ANVEhN.jpgTeraz każdy dzień u Zenka wygląda podobnie. Toaleta, śniadanie, oglądanie telewizji lub przeglądanie internetu, co kilka dni rehabilitacja, fizjoterapia lub masaże. Regularne przyjmowanie leków przeciwbólowych, bez których ciężko jest mu funkcjonować. Jeśli nie boli za bardzo, to Zenek chętnie sięga po dobrą książkę, czy rozmawia z przyjaciółmi przez telefon, czy internet. Można pomyśleć, że łatwo się w takiej sytuacji załamać, ale Zenek to twardziel, który zawsze znajdzie pozytywną stronę w każdej trudnej sytuacji.


Jako humanista - polonista z wykształcenia i zamiłowania, Zenek z przyjemnością pisze teksty piosenek dla zespołu WrocLive, układa sztuki, pisze teksty kabaretowe. Przed laty pracował jako urzędnik i konferansjer, a teraz myśli nad prowadzeniem własnego bloga lub podcastu. Naszym zdaniem, to świetny pomysł, bo Zenek to prawdziwy bajarz, można go słuchać godzinami i ani przez minutę nie będzie nudno!


Marzenia...

Marzeniem Zenka jest powrót do aktywności, jak sam mówi, chętnie pochodziłby po górach, co uwielbiał robić, wybrałby się na długi spacer po Wrocławiu, pojechał na wycieczkę rowerową, a nawet zagrałby z młodzieżą w piłkę. Warto mieć marzenia, choć pewne rzeczy należą już do przeszłości i jak śpiewa Maryla Rodowicz w jednym ze swoich przebojów sprzed lat: "Ale to już było i nie wróci więcej".


...i rzeczywistość

fVncjzMgp285PKUK.jpgDziś Zenek potrzebuje pomocy w bardziej przyziemnych sprawach. Po pierwsze nie posiada odpowiedniego wózka - stabilnego i lekkiego takiego, za pomocą którego mógłby się bezpiecznie i samodzielnie poruszać po domu i okolicy. Wózek, który niedawno zakupił, okazał się felerny i od miesięcy jest w naprawie. Zastępczy wózek niestety jest ciężki i Zenek ma problemy, by pokonać nim progi w domu, a co dopiero wyjechać na dwór.


Druga sprawa i być może nawet ważniejsza to łazienka, która nie jest przystosowana do osoby niepełnosprawnej. Korzystanie z toalety jest trudne, ale wykonalne. Natomiast prysznic z bardzo wysokim prawie 40 cm brodzikiem to bariera niemal nie do przejścia. Wymaga zejścia z wózka i wczołgania się do brodzika, a potem wyczołgania się na podłogę. Musicie przyznać, że nie tak to powinno wyglądać.


Podsumowując

Jak mawiała Helen Keller "Samotni możemy zrobić niewiele, razem możemy zrobić tak wiele". Pomóżmy razem Zenkowi i zbierzmy fundusze na nowy lekki wózek oraz remont łazienki!


Od razu zapraszamy wszystkich darczyńców oraz miłośników muzyki na koncert dla Zenka, który organizujemy w CKiE Bakara ul. Różana 4-6 Wrocław w dniu 15 czerwca 2024 na godzinę 14:30. Co tu dużo mówić, potrzebujemy Zenka w Bakarze i wszyscy chcemy zrobić coś dla niego, bo on przez lata oddał nam swoje serce. Szczególnie tęsknią za nim dzieci z zespołu tanecznego PWdance, z którymi miał świetny kontakt.


Zespół CKiE Bakara

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 204

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!