Pomoc dla uchodźców w Kelebiji ID: cfa9eu

Pomoc dla uchodźców w Kelebiji ID: cfa9eu

6 250 zł z 6 000 zł

104%

6 250 zł

6 250 zł

z 6 000 zł

zakończona

zakończona

25.10.2016r

44

44

wspierających
104%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Kochani,

Dziękujemy, że jesteście z nami! :) Tym razem BARDZO potrzebujemy Waszego wsparcia w organizacji (i transporcie) zbiórki odzieży zimowej, śpiworów i namiotów dla obozu w Kelebiji, przy granicy serbsko-węgierskiej.

W sierpniu mieliśmy okazję odwiedzić Kelebiję i przekonać się, że sytuacja jest naprawdę dramatyczna. W obozie brakuje wszystkiego, zadaszenia, budynku,, sanitariatów. Brakuje też żywności, dostępu do pomocy medycznej, namiotów. Wolontariusze oficjalnie nie mają wstępu na teren obozu. Nie ma zgody na prowadzenie jakichkolwiek działań, które mogłyby poprawić sytuację wewnątrz obozu (budowa zadaszenia, sanitariatów, baraków). Ludzie zmuszeni są koczować w rozpadających się namiotach okrytych workami na śmieci. W takich warunkach nie sposób przetrwać zimy, dlatego nasi przyjaciele, wolontariusze z IHO (I'm Human Organization, z którymi działaliśmy w obozie w Dimitrovgradzie w lutym tego roku ) oraz NorthStar apelują o pomoc w postaci zbiórek odzieży zimowej, śpiworów i namiotów. Przynajmniej tyle możemy zrobić..

Zbiórkę rzeczową prowadzimy w Krakowie i Poznaniu, ale z powodu ograniczonej ilości samochodów i kierowców, zbieramy także pieniądze, by móc na miejscu dokupić najpotrzebniejsze rzeczy. Pomoc pieniężna jest nam także potrzebna,, aby pokryć koszty transportu darowizn do Serbii kilkoma busami i samochodami. Do tej pory koszty transportu pokrywaliśmy zawsze z własnej kieszeni, jednak tym razem nie stać nas by samemu pokryć koszt całego "konwoju". Obecnie odzew na zbiórkę rzeczową jest dość duży, z czego ogromnie się cieszymy :) , ale równocześnie rosną koszty transportu, dlatego tym bardziej istotne jest dla nas wsparcie finansowe.

Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, bez Was nie damy rady :)

Z góry serdecznie dziękujemy za każdą pomoc! :)

Zdjęcia autorstwa naszego przyjaciela Tarka Muhrata pokazują sytuację w Kelebiji.

Wpłacający44

 
Dane ukryte
3 000 zł
ZM
Zofia Malcher
500 zł
MD
Marta Derkowska
311 zł
 
Dane ukryte
207 zł
K
kelebijijaskula
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
MC
Marcin Czyżyk
104 zł
 
Dane ukryte
104 zł
EN
Ela N.
104 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

534 568 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?