id: cgbnb6

Wydaj z nami przewodnik po browarach Dolnego Śląska i Opolszczyzny

Wydaj z nami przewodnik po browarach Dolnego Śląska i Opolszczyzny

Nasi użytkownicy założyli 957 437 zrzutek i zebrali 964 056 336 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Popularny historyk i praktyk piwowarstwa, Andrzej Urbanek oraz Zbigniew Franczukowski, przygotowali niecodzienny przewodnik turystyczny. To krótsze lub dłuższe podróże i wycieczki do miejscowości Dolnego Śląska i Opolszczyzny, w których funkcjonują browary regionalne. Poszczególne miejscowości zestawione zostały tak, aby znajdowały się w jak najmniejszej odległości od siebie, umożliwiającej poprowadzenie nawet jednodniowej trasy samochodowej lub rowerowej od browaru do browaru.

r0c386cd6bececf6.jpeg


Z kilkunastu zakładów piwowarskich, ponownie uruchomionych na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie po drugiej wojnie światowej, do końca XX w. nie pozostał niemal żaden, a nowe powstały tylko dwa. Wobec dominujących koncernów piwnych regionalne browary nie miały szans na przetrwanie. Ale kilkanaście lat temu sytuacja się zmieniła. Wiele osób przypomniało sobie, że oprócz jasnego lagera „bez smaku” można wytwarzać i pić naprawdę dobre piwo, warzone w małych regionalnych browarach. Właśnie te browary książka przybliża szerokiej rzeszy amatorów złocistego trunku.

d7aa2a0e42b53249.jpeg


Przewodnik zawiera turystyczne opisy miejscowości znanych z funkcjonujących w nich obecnie browarów regionalnych. Szczególna uwaga zwrócona została na dzieje browarów znajdujących się w tych miejscowościach przed ostatnią wojną. Całość ubarwiają mapki poszczególnych „tras piwnych” oraz bogactwo archiwalnych materiałów reklamowych, a także dawnych i współczesnych fotografii.

u78c8778ebbc9555.jpeg 

Więcej szczegółów na naszej stronie: pressforum.pl

Lokalizacja

Polanica-Zdrój, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 9 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Inne
Osobiste podziękowania
Dziękujemy, że jesteś z nami. W zamian za Twoje wsparcie otrzymasz na swoją skrzynkę email imienny dyplom - podziękowanie za wsparcie naszego projektu.Jeśli chcesz otrzymać nagrodę, podaj adres email w wiadomości do nas.
10 zł
Koniec za 4 dni!
Inne
Twoje nazwisko znajdzie się na liście darczyńców
Podziękowania jak wyżej oraz (jeśli zechcesz) umieścimy w książce na liście darczyńców twoje nazwisko.Jeśli chcesz otrzymać nagrodę, podaj adres email w wiadomości do nas.
20 zł

Kupione 1

Koniec za 4 dni!
Inne
Przewodnik z dedykacją autorów
Oprócz książki i podziękowań w książce (jeśli zechcesz), autorzy wpiszą Ci osobistą dedykację.
100 zł

Kupione 2

Koniec za 4 dni!
Inne
Jeszcze więcej przewodników!
Do powyższych nagród dokładamy jeszcze przewodnik „Ponad 344 atrakcje Ziemi Kłodzkiej i czeskiego pogranicza”.Jeśli chcesz otrzymać nagrodę, podaj adres email w wiadomości do nas. Jeśli dodatkowo chcesz, by Twoje imię pojawiło się na liście darczyńców, wyraźnie to zaznacz.
250 zł
Koniec za 4 dni!
Inne
Zestaw książek
W zamian za wsparcie otrzymujesz:- egzemplarz książki z dedykacją od autorów- zestaw trzech książek Wydawnictwa PRESSforum- zamieszczenie, jeśli zechcesz, na liście podziękowań (darczyńców)Jeśli chcesz otrzymać nagrodę, podaj adres email w wiadomości do nas. Jeśli dodatkowo chcesz, by Twoje imię pojawiło się na liście darczyńców, wyraźnie to zaznacz.
500 zł
Koniec za 4 dni!
Inne
Srebrny pakiet premium
W zamian za wsparcie wędruje do Ciebie- dwuosobowe zaproszenie na spacer z klubowiczami po polu golfowym GolfSpa w Szczytnej, podczas którego odkryjemy dla Was tajniki gry w golfa (partnerzy projektu – Klub Golfistów Hrabstwa Kłodzkiego oraz GolfSpa Szczytna)- trzy egzemplarze książki z dedykacją od autorów- książka „Ponad 344 atrakcje Ziemi Kłodzkiej i czeskiego pogranicza”- umieszczenie w książce, jeśli zechcesz, wyróżnionej informacji o darczyńcy (w przypadku firm – umieszczenie również logotypu).Jeśli chcesz otrzymać nagrodę, podaj adres email w wiadomości do nas. Jeśli dodatkowo chcesz, by Twoje imię pojawiło się na liście darczyńców, wyraźnie to zaznacz. A także wyślij nam swój logotyp.
1000 zł
Koniec za 4 dni!
Inne
Złoty pakiet premium
W tym pakiecie czekają na Ciebie:- dwuosobowe całodzienne zaproszenie do Parku Rozrywki Energylandia (Partner projektu)- trzy egzemplarze książki z dedykacją od autorów- książka „Ponad 344 atrakcje Ziemi Kłodzkiej i czeskiego pogranicza”-umieszczenie w książce, jeśli zechcesz, wyróżnionej informacji o darczyńcy (w przypadku firm – umieszczenie również logotypu)Jeśli chcesz otrzymać nagrodę, podaj adres email w wiadomości do nas. Jeśli dodatkowo chcesz, by Twoje imię pojawiło się na liście darczyńców, wyraźnie to zaznacz. A także wyślij nam swój logotyp.
1500 zł
Koniec za 4 dni!
Inne
Platynowy pakiet premium
Dla najlepszych:- dwuosobowy weekend w pensjonacie Villa Polanica**** w Polanicy-Zdroju (Partner projektu)-trzy egzemplarze książki z dedykacją od autorów- książka „Ponad 344 atrakcje Ziemi Kłodzkiej i czeskiego pogranicza”-umieszczenie w książce, jeśli zechcesz, wyróżnionej informacji o darczyńcy (w przypadku firm – umieszczenie również logotypu)Jeśli chcesz otrzymać nagrodę, podaj adres email w wiadomości do nas. Jeśli dodatkowo chcesz, by Twoje imię pojawiło się na liście darczyńców, wyraźnie to zaznacz. A także wyślij nam swój logotyp.
2000 zł
Koniec za 4 dni!

Wpłaty 10

JK
Julia Kata
40 zł
AS
Anna Sikorska
40 zł
TB
Tomek Błażewski
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
M"
Marek Kisiel
40 zł
RK
Ruslan Khaliavka
40 zł
PJ
Piotr Jagieła
100 zł
MW
Marek Worobij
25 zł
 
Dane ukryte
40 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!