id: cgum8z

Wymień z nami nasz stary ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy (GCBA) na młodszy model.

Wymień z nami nasz stary ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy (GCBA) na młodszy model.

Nasi użytkownicy założyli 1 155 743 zrzutki i zebrali 1 199 773 136 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

g9567b733c3a61f2.jpeg

STEYR to najstarszy samochód gaśniczy w naszej jednostce (wyprodukowany w 1975 r.). Ze względu na jego wiek i znaczne wyeksploatowanie, często występują awarie - także podczas prowadzonych działań. Koszty jego utrzymania rosną, a same części są ciężko dostępne. Marzymy, żeby go wymienić na młodszy model i w tym roku może się ono spełnić. Szacunkowy koszt takiego samochodu to od 1 mln zł do 1mln 200 tys. zł. Jednak dzięki pomocy Urzędu Gminy, mieszkańców, a także przy współudziale naszych środków zgromadziliśmy już prawie połowę tej kwoty. Niestety bez Waszej pomocy nasz cel jest nieosiągalny. Każda kwota będzie mile widziana, a za okazane wsparcie z góry serdecznie dziękujemy.

Pamiętajmy, że samochód ten będzie służył wszystkim, mieszkańcom gminy Leszno, powiatu warszawskiego zachodniego, województwa mazowieckiego.


w401db79d27d22c8.png


STEYR to ciężki, gaśniczy samochód pożarniczy. Charakteryzuje się znaczną ilością wody i pompą o dużej wydajności. Wykorzystywany jest przede wszystkim przy dużych pożarach, np. lasów, fabryk, dużych firm, zabudowań, nieużytków rolnych, ale także w mniejszych pożarach, gdzie ilość wody dostarczonej na miejsce działań ma znaczenie. Przykład kilku większych pożarów w jakich uczestniczył nasz obecny, wysłużony samochód: pożar w Wólce Kossowskiej, Zakładach Chemicznych CHEMITEX w Sochaczewie, fabryce Voke w Młodzieszynie (produkcja rozpuszczalników, klei i farb), hotelu Baron w Nadarzynie, hal w Broniszach i Jawczycach, firmie Goldfoam, firmie Florimex, poniżej załączamy zdjęcia.

Chcemy, aby nowy samochód, na który zbieramy miał jeszcze więcej wody, dodatkowo zbiornik ze środkiem pianotwórczym, pompę o dużej wydajności, skrytki na niezbędny sprzęt do działań i większą kabinę dla 6 strażaków (STEYR jest samochodem 4 osobowym), a także napęd terenowy, który usprawni prowadzenie działań przy pożarach lasów i nieużytków rolnych.


Pożar w Zakładach Chemicznych CHEMITEX w Sochaczewie:

h983e6155db7b4f9.png

Pożar w fabryce Voke w Młodzieszynie (produkcja rozpuszczalników, klei i farb):

b8cc795cd38b944a.png

Pożar hotelu Baron w Nadarzynie:

wd0dab59bdc3411f.png


Nasza jednostka funkcjonuje od 1916 r. W swoich szeregach skupiamy 40 strażaków. Od 2005 r. działamy w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, co skutkuje działaniami nie tylko w swoim rejonie, ale też poza gminą, powiatem. Od 2008 r. działamy w Wojewódzkich Odwodach Operacyjnych, czyli jesteśmy do dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego PSP do działań ratowniczych w całym województwie ze szczególnym uwzględnieniem działań na wodzie. Jesteśmy też częścią plutonu pod kryptonimem Pożar Fabryka w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP. Z roku na rok staramy się podnosić kwalifikacje naszych członków, a także poziom wyposażenia jednostki w nowoczesny sprzęt niezbędny do działań. Mamy świetną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, prężnie się rozwijającą, aby w przyszłości zająć nasze miejsca i pomagać innym, w tym miejmy nadzieję, z wykorzystaniem potencjału nowego samochodu. W latach 2018 – 2020 nasza OSP brała udział w 259 akcjach na terenie powiatu jak i poza nim.

p841719c8db3b215.png

x372e81e649d9b7c.png

m06057f06c139397.png


Pomagamy Wam, a teraz prosimy Was, pomóżcie, abyśmy mogli pomagać jeszcze lepiej!!!

DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ WPŁATĘ!

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 114

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków