id: chm4gn

Wesprzyj działania "Rezerwatu" skierowane do społeczności migrantów i migrantek w Poznaniu.

Wesprzyj działania "Rezerwatu" skierowane do społeczności migrantów i migrantek w Poznaniu.

9 950 zł 
z 50 000 zł
19%
18 dni do końca
145 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Wesprzyj nasze działania skierowane do społeczności migrantów i migrantek w Poznaniu. 


Jako Stowarzyszenie Grupa Animacji Społecznej „Rezerwat” zajmujące się pracą z dziećmi z grup defaworyzowanych chcemy rozwinąć współpracę z lokalną społecznością migrantów i migrantek w Poznaniu. Od 2016 roku pracujemy z dziećmi migrantów romskich pochodzenia rumuńskiego, a obecnie udało się nam wypracować kształt grupy integracyjnej, której założenie chcemy kontynuować i rozwijać. Zadanie to obecnie stoi pod znakiem zapytania z powodu wyczerpujących się środków finansowych.


Podczas naszych działań spotykamy na ulicach coraz więcej dzieci narodowości,  stanowiących w tej chwili mniejszość narodową pochodzącą m.in. z Białorusi, Ukrainy czy Rosji. Obserwując obecną sytuację w Europie i na świecie, bierzemy pod uwagę, że liczba migrantów i migrantek będzie wzrastać. Uważamy, że zadaniem środowisk takich jak organizacje pozarządowe z sektora pracy z dziećmi jest budowanie sieci wsparcia oraz tworzenie narzędzi umożliwiających wsparcie migrantek i migrantów oraz osób z doświadczeniem uchodźczym. 

 

Dzięki waszej pomocy chcemy kontynuować, a także rozszerzyć naszą działalność związaną z pracą z dziećmi zróżnicowanymi kulturowo, często borykających się z barierą językową, brakiem akceptacji wśród rówieśników oraz społeczności lokalnej. Praca uliczna to systematyczne działania pedagogów i pedagożek ulicznych w środowisku dzieci spędzających czas na ulicy, mające na celu profilaktykę oraz ograniczenie marginalizacji, charakteryzujące się koniecznością wejścia w przestrzeń życia dziecka i dostosowanie się do warunków panujących na ulicy; obejmuje pracę z instytucjami i rodziną.  


Potrzebujemy wsparcia finansowego, ponieważ kończą się projekty, które pozwalały na długofalowe finansowanie prowadzenia grup, a nasze wolne środki się wyczerpują. Zebrana kwota pozwoli zachować ciągłość pracy "pomiędzy" projektami. Pieniądze przeznaczymy na sfinansowanie zajęć z dziećmi - bilety wstępu do instytucji, materiały do prowadzenia warsztatów, dożywianie, a także wynagrodzenie dla pedagożek i pedagogów ulicy, drobne wsparcie rzeczowe dla rodzin, z którymi pracujemy oraz upominki okolicznościowe. 


GRUPA ANIMACJI SPOŁECZNEJ "REZERWAT" 


hb7e08637d8e5b3e.png


Jesteśmy grupą młodych ludzi, dla których los dzieciaków spędzających swój czas na ulicy nie jest obojętny. W tej chwili jedną z czołowych organizacji w kraju zajmującą się pedagogiką ulicy.  Podstawowym elementem działań pedagogów ulicy jest proponowanie form spędzania wolnego czasu będących alternatywą dla ich dotychczasowych sposobów gospodarowania nim. Spotkania mają charakter regularny, z każdą grupą spotykamy się minimum raz w tygodniu przez okres dwóch, trzech lat.


Dla młodych ludzi, którymi pedagodzy się zajmują, często są to formy niedostępne, a przez to zupełnie obce.

Działamy od 2008 roku w Poznaniu i okolicach (Jeżyce, Wilda, Łazarz, Stare Miasto, Czerwonak). Od 2016 roku współpracujemy ze społecznością migrantów romskich pochodzenia rumuńskiego. 


https://www.instagram.com/rezerwat.poznan/

http://www.rezerwat.org.pl


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 145

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • PM
    Pola Mikołajczak

    Chętnie zdobyłabym Napar od Sary, ale jeśli się nie uda to i tak chcę Wam przelać kasę, bo robicie świetną robotę!

    1 000 zł

Nasi użytkownicy założyli

879 208 zrzutek

i zebrali

808 892 546 zł

A ty na co dziś zbierasz?