id: chuyz3

ZPiT SZCZECINIANIE - z polskim folklorem do Chin. Bo w folklorze chodzi o pasję...

ZPiT SZCZECINIANIE - z polskim folklorem do Chin. Bo w folklorze chodzi o pasję...

6 335 zł 
z 45 000
14%
zakończona
14.05.2019r
109
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 916 395 zrzutek i zebrali 883 224 089 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zrzutka założona w celu uzbierania środków finansowych na wyjazd Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie na Międzynarodowy Festiwal Kultury do Chin w maju 2019 roku.

Kim są „Szczecinianie”?

ZPiT SZCZECINIANIE – to zespół ludzi połączonych pasją do tańca, miłością do folkloru i czerpaniem satysfakcji z krzewienia polskiej kultury.

Przeszło 19 lat, pełni radości i zaangażowania, wkładamy ogrom ciężkiej pracy w rozwój zespołu. Podróże do źródeł, poszukiwanie historycznych „smaczków” w literaturze, a także współpraca z regionalistami pomogła stworzyć bogaty repertuar przedstawiający tańce i pieśni różnych regionów Polski.

ZPiT SZCZECINIANIE jest reprezentacyjnym Zespołem Pomorza Zachodniego, a od 2013 roku Honorowym Ambasadorem miasta Szczecina.

Dlaczego folklor?

Dlatego, że w sposób malowniczy, muzyką, tańcem i strojem obrazuje bogactwo i różnorodność polskiej kultury.

Dlatego, że łączy „stare” z „młodym”. Grupa, skupiająca początkowo kilkoro tancerzy, przerodziła się w zespół skupiający blisko dwustu artystów, podzielonych na różne grupy wiekowe - od dziecięcych po seniorów.

Dlatego, że spaja przeszłość z teraźniejszością. Włączając folklor do naszego życia, stajemy się jego częścią, a interpretując go na scenie czy widowni - jesteśmy jego współtwórcami.

Dlatego, że kochamy tańczyć i

ŁĄCZY NAS FOLKLOR I PASJA

Ponadto Zespół posiada własną kapelę, która wzmacnia przekaz artystyczny koncertów. Niejednokrotnie pozwala usłyszeć zapomniane w świecie współczesnej muzyki instrumenty ludowe, a współpraca z regionalnymi zespołami wzbogaca jej brzmienie.

Cel zrzutki…

Realizując swoje taneczne i muzyczne pasje folklorystyczne jako ZPiT SZCZECINIANIE zostaliśmy zaproszeni na międzynarodowy Festiwal Kultur odbywający się w Chinach – THE 25TH CHINA CENTRAL PLAINS INTERNATIONAL CULTURE FESTIVAL 2019.

Jest to dla Nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt móc reprezentować Polskę oraz naszą bogatą kulturę w tak odległym i odmiennym kulturowo od nas zakątku świata.

Wraz z dwudziestoma folklorystycznymi zespołami z całego świata weźmiemy udział w licznych koncertach i paradach największego w Chinach - Festiwalu Kultur. Corocznie, ceremonię otwarcia na żywo ogląda około 40 tys. osób, a 5 milionów przed telewizorami!

WYJAZD DO CHIN - KOSZTORYS

Kiedy: 7 – 14.05.2019

Trasa: Szczecin – Berlin (Niemcy) – Pekin (Chiny) – Berlin (Niemcy) – Szczecin.

Transport: linie lotnicze

W związku z olbrzymimi kosztami w festiwalu może wziąć udział jedynie 30-stu członków ZPiT SZCZECINIANIE. Organizator pokrywa koszt: noclegów, wyżywienia oraz transport po Pekinie.

Organizator nie pokrywa:kosztu przelotów, ubezpieczenia, dojazdu do lotniska oraz pozostałych kosztów organizacyjnych na łączną sumę: 83 000,00 zł.

Koszty obligatoryjne dla ZPiT Szczecinianie to:

75 000,00 zł

- bilety lotnicze + opłaty manipulacyjne za wystawienie biletów,

3000,00 zł

- koszty dojazdów na lotniska,

3000,00 zł

– ubezpieczenie,

2000,00 zł

- upominki i materiały promocyjne do pozostawienia w Chinach.

Znaczną częścią grupy reprezentacyjnej jadącej do Chin jest młodzież ucząca się i studenci, dla których pokrycie całości lub większej części kosztów wyjazdu jest po prostu niemożliwa. Intensywny udział w próbach, praca nad programem koncertów - to część jaką młodzież ze swojej strony zainwestowała w 100% , jednak składki do „świnki skarbonki” potrzebują Waszego wsparcia!

Wierzymy, że dzięki Waszej pomocy oraz zaufaniu jakim nas obdarzyliście, znając nasze zaangażowanie, upór w ciągłym rozwoju i pracę, którą wykonujemy na rzecz krzewienia polskiej kultury - zechcecie wesprzeć nas w sfinansowaniu tego przedsięwzięcia i dorzucicie „cegiełkę” do promocji polskiego folkloru na świecie!

Gorąco zapraszamy Państwa na wspólną podróż do źródeł - w głąb polskiej kultury, o której Hanna Szymanderska pisała: "znać na pewno warto, a całkowicie przekreślić i zagubić w gorączce dzisiejszego życia byłoby chyba szkoda".

Dziękujemy! Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Szczecinianie"

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 109

preloader