id: chuyz3

ZPiT SZCZECINIANIE - z polskim folklorem do Chin. Bo w folklorze chodzi o pasję...

ZPiT SZCZECINIANIE - z polskim folklorem do Chin. Bo w folklorze chodzi o pasję...

6 335 zł z 45 000 zł
14%
zakończona 14.05.2019r
109 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zrzutka założona w celu uzbierania środków finansowych na wyjazd Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie na Międzynarodowy Festiwal Kultury do Chin w maju 2019 roku.

Kim są „Szczecinianie”?

ZPiT SZCZECINIANIE – to zespół ludzi połączonych pasją do tańca, miłością do folkloru i czerpaniem satysfakcji z krzewienia polskiej kultury.

Przeszło 19 lat, pełni radości i zaangażowania, wkładamy ogrom ciężkiej pracy w rozwój zespołu. Podróże do źródeł, poszukiwanie historycznych „smaczków” w literaturze, a także współpraca z regionalistami pomogła stworzyć bogaty repertuar przedstawiający tańce i pieśni różnych regionów Polski.

ZPiT SZCZECINIANIE jest reprezentacyjnym Zespołem Pomorza Zachodniego, a od 2013 roku Honorowym Ambasadorem miasta Szczecina.

Dlaczego folklor?

Dlatego, że w sposób malowniczy, muzyką, tańcem i strojem obrazuje bogactwo i różnorodność polskiej kultury.

Dlatego, że łączy „stare” z „młodym”. Grupa, skupiająca początkowo kilkoro tancerzy, przerodziła się w zespół skupiający blisko dwustu artystów, podzielonych na różne grupy wiekowe - od dziecięcych po seniorów.

Dlatego, że spaja przeszłość z teraźniejszością. Włączając folklor do naszego życia, stajemy się jego częścią, a interpretując go na scenie czy widowni - jesteśmy jego współtwórcami.

Dlatego, że kochamy tańczyć i

ŁĄCZY NAS FOLKLOR I PASJA

Ponadto Zespół posiada własną kapelę, która wzmacnia przekaz artystyczny koncertów. Niejednokrotnie pozwala usłyszeć zapomniane w świecie współczesnej muzyki instrumenty ludowe, a współpraca z regionalnymi zespołami wzbogaca jej brzmienie.

Cel zrzutki…

Realizując swoje taneczne i muzyczne pasje folklorystyczne jako ZPiT SZCZECINIANIE zostaliśmy zaproszeni na międzynarodowy Festiwal Kultur odbywający się w Chinach – THE 25TH CHINA CENTRAL PLAINS INTERNATIONAL CULTURE FESTIVAL 2019.

Jest to dla Nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt móc reprezentować Polskę oraz naszą bogatą kulturę w tak odległym i odmiennym kulturowo od nas zakątku świata.

Wraz z dwudziestoma folklorystycznymi zespołami z całego świata weźmiemy udział w licznych koncertach i paradach największego w Chinach - Festiwalu Kultur. Corocznie, ceremonię otwarcia na żywo ogląda około 40 tys. osób, a 5 milionów przed telewizorami!

WYJAZD DO CHIN - KOSZTORYS

Kiedy: 7 – 14.05.2019

Trasa: Szczecin – Berlin (Niemcy) – Pekin (Chiny) – Berlin (Niemcy) – Szczecin.

Transport: linie lotnicze

W związku z olbrzymimi kosztami w festiwalu może wziąć udział jedynie 30-stu członków ZPiT SZCZECINIANIE. Organizator pokrywa koszt: noclegów, wyżywienia oraz transport po Pekinie.

Organizator nie pokrywa:kosztu przelotów, ubezpieczenia, dojazdu do lotniska oraz pozostałych kosztów organizacyjnych na łączną sumę: 83 000,00 zł.

Koszty obligatoryjne dla ZPiT Szczecinianie to:

75 000,00 zł

- bilety lotnicze + opłaty manipulacyjne za wystawienie biletów,

3000,00 zł

- koszty dojazdów na lotniska,

3000,00 zł

– ubezpieczenie,

2000,00 zł

- upominki i materiały promocyjne do pozostawienia w Chinach.

Znaczną częścią grupy reprezentacyjnej jadącej do Chin jest młodzież ucząca się i studenci, dla których pokrycie całości lub większej części kosztów wyjazdu jest po prostu niemożliwa. Intensywny udział w próbach, praca nad programem koncertów - to część jaką młodzież ze swojej strony zainwestowała w 100% , jednak składki do „świnki skarbonki” potrzebują Waszego wsparcia!

Wierzymy, że dzięki Waszej pomocy oraz zaufaniu jakim nas obdarzyliście, znając nasze zaangażowanie, upór w ciągłym rozwoju i pracę, którą wykonujemy na rzecz krzewienia polskiej kultury - zechcecie wesprzeć nas w sfinansowaniu tego przedsięwzięcia i dorzucicie „cegiełkę” do promocji polskiego folkloru na świecie!

Gorąco zapraszamy Państwa na wspólną podróż do źródeł - w głąb polskiej kultury, o której Hanna Szymanderska pisała: "znać na pewno warto, a całkowicie przekreślić i zagubić w gorączce dzisiejszego życia byłoby chyba szkoda".

Dziękujemy! Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Szczecinianie"

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 109

 
Dane ukryte
600 zł
WG
Wojciech Glocko
500 zł
AN
AGNIESZKA NOWAKOWSKA
450 zł
BB
Bartosz Bator
200 zł
KB
200 zł
BS
Brygida
200 zł
KI
Karol Igielski
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JS
Janusz sikora
100 zł
MS
Marzena
100 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

744 178 zrzutek

i zebrali

529 365 944 zł

A ty na co dziś zbierasz?