id: cjhm2k

AKCJA CICHA NOC

AKCJA CICHA NOC

14 005 zł 
z 12 000 zł
116%
zakończona 24.12.2018r
345 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Noc. Cicha noc. Ciemność rozprasza tylko światło z pustego korytarza i kilka małych światełek medycznego sprzętu. Kroplówka. Rurki. Przewody. Kabelki. I ta cisza. Błogosławiona cisza, która mówi: „Teraz jest dobrze. W tej minucie nic złego się nie dzieje”. Ręka zaciska się na szczebelkach małego, szpitalnego łóżka. Mięśnie napięte do granic możliwości. Wzrok skupiony. Zęby zaciśnięte. Cisza. Bo przecież nie słychać tych kolejnych i kolejnych, i kolejnych kropel łez, które roztrzaskują się o podłogę. Cisza wokół, a w środku krzyk, którego nie sposób zagłuszyć. Jak cicha jest noc matki, która czuwa przy łóżku chorego dziecka?

Noc. Cicha noc. Ciemność rozprasza tylko światło z pustego korytarza i kilka małych światełek medycznego sprzętu. Kroplówka. Rurki. Przewody. Kabelki. I ta cisza. Błogosławiona cisza, która mówi: „Teraz jest dobrze. W tej minucie nic złego się nie dzieje”. Ręka zaciska się na szczebelkach małego, szpitalnego łóżka. Mięśnie napięte do granic możliwości. Wzrok skupiony. Zęby zaciśnięte. Cisza. Bo przecież nie słychać tych kolejnych i kolejnych, i kolejnych kropel łez, które roztrzaskują się o podłogę. Cisza wokół, a w środku krzyk, którego nie sposób zagłuszyć.

Jak cicha jest noc matki, która czuwa przy łóżku chorego dziecka?

Diagnoza. Parę niezrozumiałych słów, słyszanych pierwszy raz w życiu. Wyściółczak anaplastyczny III stopnia. Złośliwy nowotwór. Guz mózgu. I znów cisza. Bo w takim momencie nic się nie mówi. Rozmowy z bliskimi. Powtarzane nie do zniesienia słowa lekarzy. I cisza przyjaciół, rodziny. Bo przecież nie ma słów, by pocieszyć, nie ma słów, które cokolwiek znaczą w takiej chwili. Operacja. Chemioterapia. Cisza szpitalnego korytarza i szpitalnych sali. Cisza wypełnia całą chorobę. Cisza i ból.

Za Mamą Radka, cudownego, wesołego 5-letniego chłopca, wiele cichych nocy. Nocy czuwania, nocy napięcia, czekania, nocy bycia obok, trzymania za rękę, głaskania… Nocy rozdzierających serce. A przed nimi pierwsze święta, których nie spędzą tak, jak zwykle. Nie będzie rozmów o pracy, bo Mama Radka zrezygnowała z niej, by być przy synu. Teraz pracuje z miłości. Nie będzie rozmów o przedszkolu. Bo Radek spędza czas w szpitalu. Nie będzie rozmów o niczym, o błahostkach, o prostych sprawach… To będzie po prostu kolejna Cicha Noc.

Jak cicha jest noc matki, która czuwa przy łóżku chorego dziecka?

Organizowaliśmy już wiele zbiórek. Ta jest inna. Nie kupujemy książek, szafek, kolorowych puf, biletów do kina dla dzieci… Chcemy pomóc małemu, walecznemu Radkowi i jego dzielnym rodzicom, by mogli się choć trochę mniej przejmować pieniędzmi - czy ich w ogóle wystarczy, skąd pożyczyć, jak zapłacić za te i tamte leki, dojazdy, porady, obiady, zwykłe rachunki z jednej pensji?

W takich sytuacjach pieniędzy zawsze jest za mało. Ale chcielibyśmy na te święta podarować rodzinie Radka chociaż mały prezent - po tysiącu złotych na każdy kolejny miesiąc następnego roku walki o życie chłopca. W sumie 12 tysięcy złotych.

Chociaż tyle, by przerwać ciszę.

Całą zebraną kwotę przekażemy na subkonto Radka w Fundacji ISKIERKA. Po zakończonej zbiórce potwierdzimy to wyciągiem z konta.

Jeśli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania albo chciałby wiedzieć więcej, odezwijcie się do nas w tej sprawie.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 345

KZ
Kinga Zabłocka
500 zł
Słoń
300 zł
 
Dane ukryte
275 zł
AN
Ania
200 zł
KK
Przedszkole Kids Love Dreams
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JK
Jarosław Kumor
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
160 zł
MK
Magiczna Kraina
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze 27

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

863 994 zrzutki

i zebrali

760 536 631 zł

A ty na co dziś zbierasz?