id: cjmk6m

Pomoc medyczna dla Ukrainy

Pomoc medyczna dla Ukrainy

Nasi użytkownicy założyli 1 013 994 zrzutki i zebrali 1 060 130 875 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Żyjemy w bardzo trudnych czasach. Tuż za naszą granicą wschodnią wciąż trwa wojna. Cały świat jest dotknięty kryzysem. 

My, Polacy też mierzymy się z trudami dnia codziennego. Mimo tego pamiętamy o pomaganiu naszym sąsiadom tym bliskim, którzy mieszkają obok nas w bloku czy w tej samej miejscowości. Pamiętamy też o sąsiadach, którzy żyją tuż za granicą naszego kraju. Ukraina cały czas potrzebuje wszechstronnej pomocy i my jako społeczeństwo obywatelskie, jak tylko możemy, pomagamy naszym braciom i siostrom w czasach najokrutniejszych, w czasach, kiedy śmierć zbiera ogromne żniwa, niestety nie tylko wśród wojskowych, którzy walczą o każdy centymetr ukraińskiej ziemi, ale też wśród kobiet, dzieci i ludzi w podeszłym wieku. 

My Polacy, pokazaliśmy światu jakim jesteśmy gościnnym narodem. Przyjęliśmy ponad 3,5 miliona uchodźców, którzy zamieszkali razem z nami w naszych domach. Zrobiliśmy to z potrzeby serca, z potrzeby dzielenia się wszystkim, czym możemy. To nie jest takie powszechne w innych krajach Europy i świata. 

Polska jest podziwiana na całym świecie. Jest to bardzo miłe, ale przecież nie dla poklasku Polacy każdego dnia pokazują, jakim jesteśmy wielkim narodem.

Fundacja Mentis od początku włączyła się do akcji, która ma na celu zbieranie rzeczy potrzebnych dla rodzin ukraińskich tu w Polsce i na terenach objętych wojną. Dzięki dzieciom i rodzicom zebraliśmy już dużo potrzebnych rzeczy, które zostały przez dyrekcję szkoły zawiezione na granicę z Ukrainą i przekazane organizacji Ukraińskiej, która zajmuje się dystrybucją darów na terenach objętych wojną. Uczestniczymy też w zbiórkach organizowanych przez inne organizacje zajmujące się wsparciem rodzin Ukraińskich, które znalazły schronienie w naszym kraju.

Teraz Fundacja Mentis rozpoczęła zbiórkę funduszy na zakup środków medycznych dla Wojska Ukraińskiego i ochotników walczących o niepodległość Ukrainy. Wśród walczących są Litwini, Hiszpanie, Białorusini, Amerykanie, Kanadyjczycy i wojownicy z wielu innych krajów. W obronie Ukrainy walczą też Polacy, z których jesteśmy bardzo dumni, przelewają krew i oddają swoje życie nie tylko za Ukrainę, ale też za pokój w Europie i na całym świecie.

Bardzo chcemy im pomóc i zdecydowaliśmy się na przekazanie swoich środków oraz zebranie funduszy od naszych przyjaciół i znajomych na zakup materiałów medycznych, które mogą pomóc ochronić czyjeś zdrowie i życie. Chcemy zakupić środki opatrunkowe i inne potrzebne medykamenty, które osobiście zawieziemy do Lwowa lub Kijowa. W drodze powrotnej mamy nadzieję zabrać do Polski uchodźców potrzebujących pomocy. Kochani zwracamy się do Was wszystkich o wpłaty symbolicznej choćby złotówki. Obiecujemy, że każdy grosz zostanie przez nas sumiennie rozliczony i podany do publicznej wiadomości. Bardzo się cieszymy, że wśród naszych znajomych jest tylu wspaniałych ludzi.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!