#BMBT / Tępienie przepaści cywilizacyjnej w dostępie do technologii. ID: ckbpm9

#BMBT / Tępienie przepaści cywilizacyjnej w dostępie do technologii. ID: ckbpm9

2 136 zł z 3 500 zł

61%

2 136 zł

2 136 zł

z 3 500 zł

zakończona

zakończona

31.08.2020r

12

12

wspierających
61%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Akcja BYŁO MOJE BĘDZIE TWOJE #BMBT


Traw od 25.03 i trwać będzie - potrzeba zasypania przepaści w swobodnym dostępie do sprzętu - wiedzy - kontaktu ze światem - jest dramatycznie wielka ! Trudno zrozumieć gdy się ma na codzień bieżący dostęp do całej digitalnej wiedzy i "głupich memów" także - jak można bardzo być na uboczu wspołczesnego świata ! Jak wiele taki sprzęt wnosi w życie Dzieci, Dorosłych i Seniorów - Którzy nagle odkrywają zasoby wiedzy i rozrywki - narzędzie do korespondencji - nauki - realizacji codziennych spraw !
NIEZALEZNIE od wszystkich czynników - jesteśmy przekonani o konieczności realizacji tej MISJI - na ile wystarczy dobrej woli ( władze GM Szczecin odmówiły współpracy - pomimo bardzo miłych słów o akcji ) czasu, chęci współpracy partnerskich instytucji i ludzi a także sprzętu i środków na relizacje


Działnie nasze polega na uzyskiwaniu sprzętów ( komputerów – Laptopów) każdy jest Serwisowany i  przygotowywane do długoletniego użytku – odkażany i czyszczony by działał bezbłędnie ,miał aktualne oprogramowanie, był całkowice wolny od danych poprzednich użytkowników . Sprzęt jest dopasowywany do różnorodnych potrzeb.

To  sprzet z rąk osób prywatnych zarówno młodzieży jak i emerytów  - znaczącej

mierze jednak od Firm i Instytucji – przekazywany jest następnie różnorodnym grupom potrzebujących : RODZINY WIELODZIETNE / Rodzinne DOMY DZIECKA / Ośrodki Wychowawcze / Organizacje walczące z Uzależnieniami i Wsparciem Rodzin, Domy Samotnej Matki czy Rodziny w trudnej sytuacji, Rodziny emigrantów z Ukrainy i Białorusi, Nauczycielom którzy uzyskali sprawny kontakt z dziesiątkami uczniów – którzy przygotowują się do matury   DPS – np. gdzie ponad 80 seniorów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z najbliższymi – może teraz ich widzieć i słyszeć dzięki przekazanym Laptopom podtrzymać więzi rodzinne i wzajemnie się wspierać


Dotychczas przekazano- zawieziono prawie 200 Komputerów/ Laptopów i innych sprzętów do różnych rodzin i podmiotów w całym regionie . Zainwestowaliśmy wiele czasu, środków i energi. Satysfakcja z radości a następnie sukcesów tych którzy korzystają nie jest warta tego aby podjąć ten trud i wspierać tę akcję.


Potrzeby są wielkie a nakład pracy związany z uzyskaniem sprzętu – przygotowaniem a następnie przekazaniem znaczący. Wymagający nakładów - na uzupełnienie różnych podzespołów – wymiany akcesoriów - transport. CHCEMY TEN PROCES PRZYŚPIESZYĆ


Działanie to pozostawi także długotrwały efekt w postaci zabezpieczenia tych najbardziej zmarginalizowanych w sprzęt, który pozwoli im w pełni  uczestniczyć we współczesnym świecie teraz i w przyszłości – korzystać z wiedzy – osiągnięć kultury – być w kontakcie z bliskimi i łatwiej realizować inne potrzeby uzyskiwać informacje. 


Wybrane fragmenty korespondencji od obdarowanych  : oddaje to potrzebę realizacji i cenne doświdczenie:  


A/ "Dom Pomocy Społecznej im. Świętej Rodziny oraz Dom Pomocy Społecznej im. doktora Edmunda Wojtyły w Szczecinie serdecznie dziękują za okazaną pomoc w trudnym czasie epidemii. Dziękujemy za środki ochrony osobistej: maseczki, przyłbice, które pozwoliły personelowi medycznemu w bezpieczny sposób opiekować się mieszkańcami.

W imieniu mieszkańców i ich rodzin wyrażamy wdzięczność za darowane laptopy, dzięki którym jest możliwe podtrzymywanie więzów rodzinnych, wzajemnie wspieranie sie i okazywanie miłości."


 B/ W imieniu Zarządu Stowarzyszenia "OCALENI" składam na Pana ręce serdeczne podziękowania za wsparcie techniczne naszego Stowarzyszenia oraz rodzin wielodzietnych zagrożonych wykluczaniem społecznym lub naznaczonych piętnem alkoholizmu. Bardzo cenimy sobie Pana wszystkie inicjatywy społeczne a także współpracę w dziedzinie krzewienia zdrowych postaw i propagowanie ich w środkach masowego przekazu. Dzięki takiemu dobroczynnemu wsparciu wiele radości może trafić w te miejsca czasem pozbawionych nadziei , wspólnie możemy naprawdę więcej. Z poważnieniem Paweł Jacek Sumera


C/ Chciałam państwu podziękować za komputer laptop, który otrzymaliśmy. W chwili obecnej nie stać mnie na kupno nowego czy naprawę starego. Teraz ten laptop dosłownie uratował nam życie, dziecią się przyda do zdalnego nauczania i odrabiania lekcji. 

Szczęścia zdrowia i słodyczy Karolina z córkami wam życzą. 


D/ Bardzo bardzo mocno dziękujemy za okazane serce i pomoc jesteśmy szczęśliwe bo Wkoncu będziemy mogły odrabiać w spokoju lekcje i uczyć się bez kłótni ....❤❤❤Naomi i Michel N..


E/ Dzień dobry z tej strony Justyna xx z Placówki Xxx ( dom dziecka) Szczecin.Chciałabym Państwu podziękować za danie mi laptopa.Bardzo mi się przydaje do robienia prezentacji w robieniu notatek do szkoły,projektowaniu różnych obrazów.Mam nadzieje,że posłuży mi jak najdłużej. Jeszcze raz bardzo Państwu dziękuję.


wybrane LINKI do ( bogoto ilustrowanych tekstów):

wwwWSzczecinie :

https://wszczecinie.pl/aktualnosci,bylo_moje_bedzie_twoje_czyli_szczecinska_akcja_dzieki_ktorej_rozdano_potrzebujacym_juz_prawie_200_komputerow,id-34574.html


Głos Szczeciński:

https://gs24.pl/ponad-100-komputerow-trafi-do-szczecinskich-uczniow-akcja-bylo-moje-bedzie-twoje/ar/c1-14902651Potrzeby są duże, dostępu do digitalnego świata - gdy wszystko staje się online - jest niezbędnym do tego aby nie zostać na marginesie społeczeństwa.. 

Dzieki temu możliwość korzystania i poznania nowych mediów – korzyść uzyska pośrednio lub bezpośrednio przynajmniej 600 osób w Szczecinie, całym regionie oraz w Polsce .


WIECEJ O NAS : Tu Centrum.Szczecin - OBIEKT JADWIGA

https://www.facebook.com/Centrum.Szczecin/


lub na YT :

https://www.youtube.com/channel/UCWa7dlTSe_EQq9dUosR3Dlg/videos


lff0d1f97fc6ed52.jpeg

Tu miłe słowa będące potwierdzeniem - że nasze inencje są czyste a inicjatywa godna i cenna -

bdb1ae4fdddcf845.jpeg

Wpłacający12

ST
Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki
1 000 zł
O
Obiek Kreatywny JADWIGA 2
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AG
Agata Grzybowska
50 zł
S
STIPS
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

557 748 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?