id: cmwdbx

Dom dla młodych mam

Dom dla młodych mam

Nasi użytkownicy założyli 1 190 015 zrzutek i zebrali 1 254 261 318 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • NASZA BUDOWA JUŻ RUSZYŁA!wpOofVqv7NYsU6GW.jpg

  To się naprawdę dzieje!


  Nasz DOM DLA NASTOLETNICH I USAMODZIELNIAJĄCYCH SIĘ MATEK I ICH DZIECI ma już ściany, a za chwilę będzie miał dach! Cel jest blisko i nie możemy doczekać się tego momentu, w którym otworzymy drzwi naszego domu!!!


  To będzie pierwsze takie miejsce, w którym sześć młodych dziewcząt znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, niemających możliwości zapewnienia dachu nad głową swoim dzieciom, znajdzie DOM i WSPARCIE w macierzyństwie.


  Mamy ogromną nadzieję, że będziecie gotowi pomagać nam w tworzeniu tego miejsca i wspierać swoimi wpłatami. Część środków mamy, ale ciągle nasza inwestycja potrzebuje złotówek, byśmy mogli ją wybudować, a w dalszej kolejności poprowadzić.


  Jest również dodatkowa, ważna informacja!!!


  Dzięki naszym działaniom (między innymi) i nagłaśnianiu problemu nieletnich matek przebywających w placówkach resocjalizacyjnych, które nie mogły przebywać w tych miejsach ze swoimi dziećmi, udało się zmienić prawo i obecnie jest możliwość tworzenia dla tych dziewcząt specjalnych oddziałów w placówkach. To wspaniała informacja, która jednak nie oznacza, że nasz DOM nie jest potrzebny, bowiem te młode dziewczyny, któregoś dnia będą musiały opuścić placówkę i tu pojawia się ważne pytanie - dokąd...?


  Wiele z nich nie może liczyć na pomoc swoich rodzin, często ich związki z ojcami dziecka (którzy również są bardzo młodzi) nie są trwałe, zatem znów dziewczyny i ich dzieci znajdą się w podbramkowej sytuacji.


  Gdy teraz do naszej organizacji przychodzą młode mamy z dziećmi, niestety nie mamy dla nich żadnej specjalistycznej oferty i odsyłamy je do domów dla samotnych matek. W tych miejsach uzyskują schronienie i wsparcie, ale nie jest ono dostosowane do ich młodego wieku, zaś oczekiwania wobec nich są takie same jak wobec kobiet dojrzałych, o wiele od nich starszych.


  Prowadząc od 12 lat wsparcie dla młodzieży doświadczającej bezdomności, przekonaliśmy się, że ta grupa wymaga osobnych rozwiązań i takiej pomocy, która uwzględnia jej wiek i możliwości. Wiemy jak bardzo ten DOM dla młodych mam jest potrzebny i jak ogromną będzie szansą dla nich i ich dzieci.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czy wiecie, że w Polsce zdarza się, że matce odbiera się dziecko tylko dlatego, że jest nieletnia? Tylko dlatego, że przebywa w placówce - domu dziecka, zakładzie poprawczym, w których nie ma warunków, by pomóc jej w macierzyństwie, a dziecku zapewnić to, co najważniejsze na pierwszym etapie jego rozwoju - kontak z matką. Fundacja po DRUGIE, która pracuje z młodzieżą doświadczającą wykluczenia i bezdomności buduje pierwszy w Polsce dom dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci. Młode mamy i ich dzieci będą w nim bezpieczne.


Fundacja po DRUGIE zabiega o poprawę sytuacji nastoletnich rodziców, w szczególności młodych matek, które zachodzą w ciążę jako wychowanki placówek resocjalizacyjnych.


Polski system resocjalizacji nieletnich nie przewidział możliwości pobytu matek i dzieci w placówkach (zakładach poprawczych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych). W efekcie nieletnie dziewczęta, które rodzą dzieci wracają zwykle do swoich środowisk i przerywają proces resocjalizacji. Zdarza się również, że są rozdzielane ze swoimi dziećmi.


NIE POWINNO TAK BYĆ!!! 


W 2016 roku nasza organizacja otrzymała grant z Fundacji VELUX, który umożliwił rozpoczęcie prac nad budową pierwszego w Polsce domu dla matek i dzieci, który oferował będzie pracę resocjalizacyjną i wychowawczą przy jednoczesnym wspieraniu macierzyństwa. 


Dziś możemy się już pochwalić projektem naszego domu, który został opracowany przez architektów z pracowni WXCATo ma być dom inny niż wszystkie. Projekt zdecydowanie odbiega od istniejących w Polsce rozwiązań. Przede wszystkim zapewnia wszystkim mieszkankom intymność i prytatność, a to niestety nie da się zadbać w pełni w typowej placówce.


Abyśmy mogli otworzyć drzwi pierwszego w Polsce domu dla nieletnich matek i ich dzieci potrzebujemy pomocy.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 96

MM
Many Mornings
10 000 zł
KW
Katarzyna Wachnik
2 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
IM
Iza #1, #32, #33, #36
450 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
355 zł
MA
Maksym
350 zł
RS
RS79
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 12

 
2500 znaków