id: cmxd36

„Droga do Wnętrza”. Punkt Konsultacyjny Pomocy. Pomóż innym rozpocząć drogę do zmian i weź udział w stworzeniu dla nich warunków do pomocy psychologicznej i duchowej

„Droga do Wnętrza”. Punkt Konsultacyjny Pomocy. Pomóż innym rozpocząć drogę do zmian i weź udział w stworzeniu dla nich warunków do pomocy psychologicznej i duchowej

Nasi użytkownicy założyli 1 177 904 zrzutki i zebrali 1 231 021 315 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • y2a8b995e19f9631.jpeg

  I oto stało się! Pokój konsultacyjny pomocy psychologicznej i duchowej "Droga do wnętrza" zyskał nowe kolory.


  Serdecznie dziękuję panu Grzegorzowi, który zaproponował pomoc i pomalował pomieszczenie. Jestem wdzięczny wszystkim ofiarodawcom za wsparcie materialne zbiórki.


  To ostatni akcent w przygotowywaniu zewnętrznych warunków dla wsparcia i pomocy. Wcześniej zostały zakupione nowe fotele i stolik.


  Zapraszam do skorzystania i do rozpoczęcia drogi do wnętrza.


  https://drogadownetrza.pl


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

y738ab59673fd6b8.jpegPoznajmy się  

Mam na imię Darek. Jestem księdzem od ponad 16 lat. Na początku lutego 2021 r. założyłem Punkt konsultacyjny pomocy psychologicznej i duchowej „Droga do Wnętrza” w Świebodzinie (woj. lubuskie). Jest to miejsce, w którym bezpłatnie można uzyskać wsparcie w swoich trudnościach, dylematach i problemach. Są to rozmowy stacjonarne, ale również ze względu na pandemię jest możliwość wideokonsultacji na Skype.


Chcę Was zaprosić do włączenia się w tę inicjatywę, z której korzysta już ponad 20 osób. Możecie wesprzeć ją materialnie, pomagając mi urządzić to miejsce i stworzyć warunki zewnętrzne do rozmowy oraz zbudować fundusz na mój dalszy rozwój i warsztat w pomaganiu. Wciąż się dokształcam, by służyć jak najlepiej. Obecnie kończę Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej w Ośrodku „Intra” w Warszawie. W planach mam podjęcie czteroletniej Szkoły Psychoterapii.

y0eb2bb1e32a030d.jpegCel zbiórki

Zapraszam do wsparcia i współtworzenia tego miejsca. Spotkania odbywają się w pokoju, który zamierzam doposażyć. Chciałbym go odmalować na wakacje. Jestem w trakcie urządzania jego wnętrza. Potrzebny jest zakup roślin do wystroju. W produkcji jest logo z kompasem i napisem „Droga do Wnętrza” oraz odpowiednio dobrane obrazy na ścianę, pomagające w refleksji. Chciałbym zmienić na wygodniejsze fotele i stolik, z których obecnie korzystamy oraz zakupić pod nie wykładzinę dywanową. Zamierzam też wymienić inne meble, które są już stare i rozlatujące się. Chciałbym zakupić nowszy sprzęt do prowadzenia wideorozmów na Skype i opracowania różnych materiałów psychoedukacyjnych.


Są już przygotowane ulotki informacyjne oraz zakupione różne pomoce techniczne i papiernicze. W celu zwiększenia dostępności i kontaktu stworzyłem i opłacam stronę internetową poświęconą punktowi konsultacyjnemu. Opłacam czesne Studium Pomocy Psychologicznej, by nadal się dokształcać (ok. 11000 zł/rocznie); w dalszym kroku będzie to Szkoła Psychoterapii. Tłumaczę z włoskiego książkę B. Goya, „Psychologia i życie duchowe. Symfonia na dwie ręce”, którą udostępniam na blogu. Zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia strony internetowej drogadownetrza.pl.

kcfcf4ded9e4707b.jpeg

Podziękowanie za wsparcie

Wasza pomoc jest potrzebną cegiełką na rzecz wsparcia osób, które korzystają obecnie i będą korzystać w przyszłości z "Drogi do Wnętrza". Pomyślałem o pozostawieniu śladu wdzięczności za Waszą życzliwą pomoc. Poniżej znajdziecie więcej informacji na ten temat.


20 zł i więcej

Pamiątkowy długopis z logo i napisem oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy.

50 zł i więcej

Ozdobny wizytownik z pamiątkową drewnianą wizytówką oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy.

100 zł i więcej

Pamiątkowe drewniane pudełko z logo "Droga do Wnętrza", zawierające prosty kompas oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy.

150 zł i więcej

Pamiątkowe drewniane pudełko z logo "Droga do Wnętrza", zawierające mosiężny kompas z grawerem oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy.

i167fbfb13679fe0.jpegEcho w prasie

O „Drodze do wnętrza” ukazały się już dwa artykuły, do których linki zamieszczam poniżej:

https://drogadownetrza.pl/gosc-niedzielny-o-drodze-do-wnetrza

https://drogadownetrza.pl/aspekty-o-drodze-do-wnetrza

xec936f6433c757a.jpeg

Skąd pomysł?

Przeszedłem w życiu różne traumy, które po skończonych studiach doktoranckich z teologii duchowości w Rzymie, eksplodowały długą i głęboką depresją. Z pomocą rodziny i przyjaciół podjąłem leczenie i psychoterapię, które trwały wiele lat. Był to czas wielu poszukiwań i przemian w moim życiu. Staram się wciąż korzystać z tego bogatego doświadczenia w pomocy drugiemu człowiekowi. Dzięki przebytym trudom w osobistej drodze, bardziej rozumiem i potrafię empatycznie być obecny przy cierpiącym człowieku. Od wielu lat prowadzę cykle rozmów z osobami, które się do mnie zgłaszają. Spotkania mają na celu udzielić wsparcia i pomocy. Długo rodziła się decyzja o otworzeniu punktu konsultacyjnego. Pomysł na tę formę pomocy drugiemu człowiekowi powstał przed trzema laty po zakończeniu mojej terapii. I oto nadszedł właściwy moment, by zaproponować możliwość odbycia rozmowy lub cyklu rozmów szerszemu gronu osób zainteresowanych taką formą kontaktu i pracy nad sobą w ramach wspomnianej „Drogi do Wnętrza”. W ramach moich kompetencji mogę prowadzić rozmowy indywidualne jako towarzyszenie o charakterze pomocy psychologicznej. Pragnę jedynie zaznaczyć, że nie jest to psychoterapia, do której nie mam jeszcze właściwego przygotowania i uprawnień.

j00a80b9775d4367.jpeg

Propozycja

Zauważyłem, że duchowość i psychologia mają sobie wiele do zaproponowania i dobrze mogą się uzupełniać tam, gdzie jedna z tych dziedzin nie ma kompetencji sama wkraczać, a nawet może zaszkodzić. Potrzeba więc mądrości w rozeznaniu, do jakiej płaszczyzny należą sprawy, którymi chcemy się zająć w naszym życiu. Często dotykają tej subtelnej granicy pomiędzy obszarem psychologicznym i duchowym. Jak mawiał B. Goya, jeden z moich profesorów: w relacji psychologii i życia duchowego jest potrzebna „symfonia na dwie ręce”. Chodzi więc o wzajemną uważność i wrażliwość wobec tych płaszczyzn, o ich integrację, równowagę i harmonię.


Wielokrotnie na różnych etapach życia doświadczamy potrzeby rozmowy, w której nie będziemy oceniani, lecz podczas której spotkamy osobę, która potrafi przy nas być obecna poprzez głębokie słuchanie, autentyczność, akceptację i empatyczne zrozumienie.


Proponuję możliwość takich indywidualnych spotkań. Są to rozmowy mające na celu wstępne określenie charakteru zgłaszanego problemu oraz wskazanie kierunku jego rozwiązania. Czas trwania konsultacji to ok. 50 minut. Służę szeroko rozumianą pomocą psychologiczną lub duchową osobom, które doświadczają trudności i problemów życiowych. Działalność punktu konsultacyjnego skierowana jest także do ludzi zainteresowanych osobistym rozwojem, przeżywaniem życia w sposób bardziej świadomy i satysfakcjonujący. Prowadzone przeze mnie rozmowy mają charakter integracyjny. Wynika to z przekonania, że każdy z nas jest całością, złożoną istotą, której elementy cielesne, psychiczne, społeczne i duchowe wzajemnie na siebie oddziałują. Z tej racji w pracy z drugą osobą opieram się przede wszystkim na podstawowych wartościach podejścia humanistycznego w psychologii. Mam na myśli autentyczny, akceptujący i empatyczny kontakt, koncentrację na potencjałach osoby, pracę głównie ze świadomą jej częścią.


Taki sposób bycia z drugim człowiekiem sprzyja zmianom i ułatwia rozwój. Chodzi o wydobycie potencjału, jaki jest w osobie, której się pomaga. Jako osoba pomagająca będę stwarzał warunki zmiany ku dalszemu rozwojowi. Rozmowy konsultacyjne mają na celu pomoc w lepszym kontakcie ze swoim doświadczeniem wewnętrznym – zwłaszcza z emocjami – w kierunku większej spójności i dojrzałości, a także pomoc w przezwyciężaniu wewnętrznych ograniczeń. Spotkania kształtują środowisko sprzyjające jak najlepszemu rozumieniu drugiego (empatia), stwarzają poczucie bezpieczeństwa koniecznego do zmiany (bezwarunkowa akceptacja osoby, co oczywiście nie oznacza akceptacji wszystkich zachowań), a także dbają o autentyczność w kontakcie w zgodzie z samym sobą i zdolnością do komunikowania trwałych uczuć. Warunkiem głębokiego kontaktu międzyludzkiego jest właśnie autentyczność, empatia i bezwarunkowa akceptacja, a rolę integrującą między nimi w doświadczeniu spotkania odgrywa obecność. W ramach konsultacji indywidualnych proponuję następujące obszary spotkań: pomoc psychologiczna poprzedzająca terapię, wsparcie w kryzysie, kształtowanie umiejętności interpersonalnych, rozwiązywanie problemów / konfliktów, praca nad komunikowaniem się, praca z emocjami, ćwiczenie asertywności oraz dbałości o siebie i własne granice, gdy ktoś raniąco je narusza.

deaafc99c452a30d.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 4

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Pamiątkowy długopis
Pamiątkowy długopis z logo i napisem oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy.
25 zł

Kupione 1 z 60

Zakończona
Inne
Wizytownik z niespodzianką
Ozdobny wizytownik z pamiątkową drewnianą wizytówką oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy.
50 zł

Kupione 2 z 40

Zakończona
Inne
Kompas w drewnianym pudełku
Pamiątkowe drewniane pudełko z logo "Droga do Wnętrza", zawierające prosty kompas oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy
100 zł

Kupione 1 z 20

Zakończona
Inne
Kompas ze specjalnym grawerem w drewnianym pudełku
Pamiątkowe drewniane pudełko z logo "Droga do Wnętrza", zawierające mosiężny kompas ze specjalnym grawerem oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzeb...
150 zł

Kupione 1 z 15

Zakończona

Wpłaty 29

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
KO
Krystyna
ukryta
OT
Ola Tomczyk
100 zł
KO
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
1 zł
JP
Jacek Podgruszewski
5 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków