id: cn47ux

Wesprzyj Dominikę w walce z nowotworem

Wesprzyj Dominikę w walce z nowotworem

Nasi użytkownicy założyli 1 036 166 zrzutek i zebrali 1 104 629 138 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Na co zbieramy?


Jednym z celów naszej Fundacji jest działalność charytatywna. Prosimy o wsparcie studentki UMCS w Lublinie Dominiki Gorzkowskiej w walce z nowotworem złośliwym i kosztowną rehabilitacją.


AOPwzoD7RpIweAVD.jpg

Na imię mam Dominika, mam 23 lata i jestem studentką pierwszego roku drugiego stopnia geografii, Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na początku 2023 roku zdiagnozowano u mnie ziarnicę złośliwą nazywaną inaczej chłoniakiem Hodgkina. Diagnoza nowotworu złośliwego potrafi zrujnować marzenia... Ja jednak chciałabym dokończyć studia, a następnie rozpocząć pracę jako nauczyciel geografii oraz przyrody. Zostało już tak niewiele do osiągnięcia wymarzonego celu, niestety na drodze pojawiły się komplikacje związane z chorobą. Leczenie nie pozwala mi uczęszczać na wszystkie zajęcia. Muszę poddać się leczeniu onkologicznemu, aby całkowicie zlikwidować komórki nowotworowe w moim organizmie. Podczas leczenia najważniejsze jest, aby czuć się dobrze fizycznie jak i psychicznie. Myślę, że w tym pomogłaby mi peruka, która pozwoli mi funkcjonować i czuć się samej ze sobą dobrze. Jest to bardzo duży wydatek, na który nie jestem w stanie sobie pozwolić zważając na inne wydatki towarzyszące leczeniu. Takimi wydatkami są chociażby wizyty lekarskie, niezbędne leki czy dojazdy do kliniki na wlewy chemioterapii. Potrzebne również będzie odpowiednie żywienie, z którego wykluczyć muszę gluten, laktozę oraz tłuszcze. Produkty te są dużo droższe od standardowych. Podczas leczenia mogę spodziewać się złego samopoczucia oraz braku apetytu - niewykluczone będą również leki potrzebne do codziennego funkcjonowania, które pomogą w zapobieganiu niechcianym skutkom ubocznym chemioterapii. Ważną rzeczą w uzupełnieniu diety są nutridrinki, które również są dosyć kosztownym składnikiem diety onkologicznej. Poza rzeczami niezbędnymi do codziennego funkcjonowania chciałabym również skorzystać z pomocy specjalistów w dziedzinie leczenia psychicznego.


Kim jesteśmy?

 

Fundacja Akademia Odkrywców Sportu UMCS powstała w czerwcu 2022 r. i od tego momentu staramy się pomagać w realizacji marzeń sportowych osób z niepełnosprawnościami, a także wspierać ludzi będących w trudnych sytuacjach życiowych, prowadząc działalność charytatywną.


W jaki sposób pomagamy?


Zebrane środki umożliwią Dominice pokrycie kosztów na m.in.:


  1. wizyty lekarskie
  2. zakup lekarstw
  3. koszty transportu do kliniki na wlewy chemioterapii
  4. wsparcie psychologiczne
  5. kosztowną dietę onkologiczną
  6. perukę

oraz wiele innych wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją chłoniaka Hodgkina. Wpłacając darowizny pomagacie Państwo Dominice w walce o LEPSZE JUTRO i spełnianiu marzeń!


Wierzymy w Wasze dobre serca! Niech hasło: PO LEPSZE JUTRO nie będzie pustym sloganem!Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 531

GR
groturystyka
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MO
Monika Osak
100 zł
OK
Ola
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MZ
Michał
9 zł
JK
Julia Kominek
ukryta
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków