A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jestem mamą zdolnego, młodego mężczyzny, który kocha karting. Nie jest to tani sport, więc postanowiłam otworzyć zbiórkę w jego imieniu.

A tak mówi o sobie sam Colin...

Nazywam się Colin Ważny i jestem kierowcą kartingowym. Urodziłem się w 2008 roku w Wielkiej Brytanii, a karierę wyścigową rozpocząłem w wieku 8 lat.

Od 2019 roku ścigam się w rozgrywkach pucharowych w Polsce, mistrzostwach Europy i Świata. W swoim debiucie w mistrzostwach Europy centralnej Rotax CEE- zająłem 3 pozycję w klasyfikacji generalnej. Wyścigi odbywały się w 6 krajach, m.in na Węgrzech, Włoszech, Austrii ( 2 rundy), Czechach i Polsce

W 2020 roku zostałem powołany do kadry narodowej kierowców kategorii – junior (12-14 lat).

2022 rok był najbardziej rozwojowym w moim szkoleniu jako kierowcy.

Po raz kolejny wystartowałem we francuskim LeMans wygrywając kwalifikacje w swojej grupie, co było najlepszym wynikiem spośród polskich kierowców. Ostatecznie zostałem sklasyfikowany na 7 miejscu wśród 72 najlepszych z całego świata.

W październiku 2022 zadebiutowałem w zawodach o nazwie Rok Trophy we Włoszech gdzie wygrałem swoje pierwsze trofeum w kategorii "junior rok"

Sukces ten zaprocentował kilka tygodni później możliwością startu w finale światowym Rotax Grand Finał w Portimao w Portugalii.

Spośród 14 polskich kierowców zaprezentowałem się najlepiej kończąc wyścig finałowy na 2 miejscu, otrzymałem jednak karę za przewinienie i ostatecznie ukończyłem te zawody na 4 miejscu. Był to najlepszy wynik w światowej rangi wyścigach w mojej dotychczasowej karierze.

Sezon wyścigowy 2023 to przejście do starszej kategorii - senior. Startowałem w dwóch seriach pucharu Polski -Rok Cup oraz Rotax Max Challenge Poland. W klasyfikacji generalnej pucharu Roka zająłem 3 pozycję, a w serii Rotax – 5 lokatę startujac tylko w 3 z 7 rund.

Wziąłem też udział w dwóch finałach światowych– we Francji (LeMans) w lipcu, gdzie po kolizji w finale zająłem dopiero 24 pozycję na 104 kierowców i Włoszech – Rok Superfinal w październiku. Niestety we Włoszech w finałowym wyścigu miałem wypadek i nie ukończyłem zawodów.

W 2024 roku moim marzeniem jest zwycięstwo w pucharze i mistrzostwach Polski oraz kontynuowanie startów w zawodach najwyższej rangi mistrzostw Europy i Świata.

Startując w Polsce i za granicą , oprócz wyników stawiam na promocję mojego regionu oraz Polski na arenie międzynarodowej. Szukając partnera chciałbym związać się z marką powiązaną z motoryzacją i motorsportem.

Wierzę , że dzięki Waszemu wsparciu będę mógł dalej się szkolić, rozwijać i kontynuować moją pasję poprzez udział w zawodach najwyższej rangi w Polsce i Europie.