id: cpggb4

Ruchome Teksty 2/2022

Ruchome Teksty 2/2022

Nasi użytkownicy założyli 1 016 582 zrzutki i zebrali 1 065 191 660 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ruchome Teksty 2/ 2022 dostepne na : https://drive.google.com/file/d/1Tj5rgr7Nd_xdXq7d7qC3tyNJReGHMLkm/view?usp=sharing


Wczesniejsze numery mozna zobaczyc na : https://forumtanca.org/viewforum.php?f=26


Ruchome Teksty to gazeta choreograficzna wydawana od 2020 roku. Zebrane środki rozdzielany na artystów opublikowanych w danym numerze i na gazetą.


Ruchome Teksty są oddolną inicjatywą wynikającą z potrzeby platformy dla głosu artystów praktyków choreografii. Idea ta powstała w wyniku dyskusji, spotkań, rozmów przy kawie, wizyt studyjnych. Pragnąc wzmocnić i upowszechnić głos choreografii narodził się pomysł gazety, która jest platformą popularyzującą teksty choreograficzne pisane przez praktyków tej dziedziny sztuki.


Format gazety "ruchome Teksty" jest celowo skromy, co umożliwia dostępność, zmniejsza koszty oraz ułatwia realizacje comiesięcznego publikowania kolejnych numerów. Dzięki temu zachowuje świeżość i adekwatność do rzeczywistości. Jego ideą jest upowszechnianie myśli, idei oraz złożoności choreografii jako dziedziny sztuki. Każdy numer publikowany w formacie pdf. dzięki temu każdy może wydrukować egzemplarz na jednej kartce A4.


Każdy tekst w gazecie publikowany jest w oryginalnym języku w jakim powstał. Nabór tekstów odbywa się dzięki nadsyłaniu proponowanego tekstu przez zainteresowanych udziałem w "Ruchomych Tekstach" artystów choreografii. Publikowane prace to słowa, wiersze, notatki, testowe choreografie artystów.


Dziękujemy za zainteresowanie i wsparcie inicjatywy!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!