id: cpp6g3

Daj się ponieść Muzyce - wesprzyj organizację niezwykłego koncertu Chóru i Orkiestry Jordan

Daj się ponieść Muzyce - wesprzyj organizację niezwykłego koncertu Chóru i Orkiestry Jordan

Nasi użytkownicy założyli 1 014 064 zrzutki i zebrali 1 060 253 922 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

2 kwietnia br. w Poznaniu chcemy zorganizować, z Waszą pomocą, wydarzenie kulturalno-artystyczne, które będzie się wpisywało w poznańską tradycję wykonywania muzyki pasyjnej. Planujemy dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, dlatego koncert będzie miał charakter otwarty i będzie skierowany zarówno do młodych, jak i do osób reprezentujących starsze pokolenia.


Podczas eventu zostanie wykonana prapremiera utworu wybitnego przedstawiciela polskich kompozytorów - Marka Raczyńskiego. Libretto dzieła obejmuje dziewięć części opierających się na siedmiu zdaniach wypowiedzianych przez Chrystusa na krzyżu. Każda z części składa się z danego zdania po łacinie, starotestamentowego proroctwa, fragmentu Ewangelii oraz fragmentu psalmu lub innego źródła stanowiącego komentarz/refleksję Ewangelii. Oratorium poprzez swoje nawiązanie do długoletniej tradycji pasyjnej w Poznaniu tworzy pewnego rodzaju wizytówkę współczesnej polskiej kultury oferując jednocześnie nowatorskie środki ekspresji artystycznej.

cIwZ5mENRBH8jFll.jpgDzieło zostanie wykonane przez Chór i Orkiestrę Jordan - grupę osób, które łączy ogromne zamiłowanie do muzyki. Swoją pasją chcą dzielić się z innymi pokazując w swoim repertuarze szerokie spektrum stylów muzycznych - od muzyki dawnej, klasycznej po muzykę rozrywkową. Zespół został utworzony we wrześniu 2015 roku i składa się z chóru mieszanego, orkiestry symfonicznej oraz sekcji rytmicznej. Tworzący go muzycy to zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, którzy swoją muzyczną przygodę rozpoczęli właśnie w tym zespole. Artyści brali udział w różnych wydarzeniach - krajowych i międzynarodowych. Dzięki występom zarówno na wielkich estradach plenerowych, jak i profesjonalnych scenach muzycznych (np. w Akademii Muzycznej) zespół zyskał uznanie poznańskiego środowiska artystycznego i jest uznawany za ewenement na skalę krajową. 


Znakomici artyści wielokrotnie swoimi wykonaniami zapewniają niesamowitą moc wzruszeń, czego nie zabraknie również podczas tego skierowanego do szerokiej widowni koncertu. Połączenie libretta z muzyką i grą świateł w tym utworze z pewnością wzbudzi moc emocji i zapewni przeżycia muzyczne zarówno dla koneserów muzyki, jak i dla laików.

Rb7waLSgDjaSFgNb.jpgBez Waszej pomocy trudno będzie nam pokryć koszty organizacji tak dużego przedsięwzięcia, w tym m.in. nagłośnienia i oświetlenia miejsca.


Pomóżcie nam stworzyć dzieło, które pozwoli naszej Wspólnocie na rozwój i budowanie jeszcze piękniejszych wydarzeń na coraz szerszą skalę, a Wam da chwilę oderwania od codziennych trosk i zanurzenia się w otulającej serca muzyce :)


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 88

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MG
Marianna
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
500 zł
MM
Mikolaj
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JN
Jacek
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków