id: cpz5wr

Modernizacja serwisu JuvePoland.com

Modernizacja serwisu JuvePoland.com

Aktualności 11

 • https://youtu.be/clDR6Q3490k - nasza nowa produkcja. Historia Gaetano Scirei - legendarnego piłkarza i drugiego trenera Juventusu, tragicznie zmarłego w wypadku samochodowym, do którego doszło pod Babskiem we wrześniu 1989 roku - opowiedziana przez jego najbliższych oraz Andrzeja Zdebskiego - jedynego ocalałego z tragedii.
  Czytaj więcej
 • https://forum.juvepoland.com - dzięki determinacji całego zespołu będzie można już dzisiaj przeżywać wspólnie z innymi fanami mecz z Atletico na nowym forum. To kamień milowy w naszym dążeniu do zbudowania profesjonalnego serwisu. Nie udałoby się bez Waszego wsparcia, za co bardzo serdecznie dziękujemy!
  Czytaj więcej
 • 17 września (wtorek) zostanie wyłączone stare forum. Nowe forum zostanie uruchomione 22 września (niedziela)
  Czytaj więcej
 • Kończymy pracę nad filmem dokumentalnym, zatytułowanym "ŻEBY NIE ZAPOMNIEĆ", poświeconym Gaetano Scirei, którego istotną częścią będzie opowieść Andrzeja Zdebskiego, jedynego ocalałego z tragicznego wypadku z września 1989 roku. Trailer filmu: https://youtu.be/l-LUPMmrwGs Więcej informacji: http://www.juvepoland.com/news.php?id=38934
  Czytaj więcej
 • Nie śpimy, działamy! :) Oprócz prac nad nowym serwisem nie zapominamy o bieżącej działalności. Tym razem odwiedziliśmy i zadbaliśmy o symboliczne miejsce śmierci Gaetano Scirei. Więcej informacji: http://www.juvepoland.com/news.php?id=38787
  Czytaj więcej
 • Ruszyliśmy z przedsprzedażą naszej najnowszej pozycji książkowej: Calcio. Historia włoskiego futbolu. "Calcio" to aż 720 stron wyjątkowej opowieści o świecie włoskiej piłki nożnej - tak obszernej książki jeszcze nie wydaliśmy. Premiera książki zaplanowana została na 21 sierpnia!
  Czytaj więcej
 • ---- NEWSLETTER, SCIREA, KSIĄŻKA, REKLAMY ---- Niebawem uruchomimy newsletter, pracujemy również nad wyjątkowym filmem poświęconym Gaetano Scirei, w którym jedną z kluczowych postaci jest Andrzej Zdebski, jedyny ocalały z wypadku pod Babskiem. Mamy również dobre wieści dla fanów książek, związanych z piłkarzami Juventusu (i nie tylko) – przetłumaczyliśmy kolejną, niezwykle ciekawą pozycję, która już niebawem ukaże się na rynku polskim. Większość z Was zapewne zauważyła również, że od 1 czerwca zniknęły z JuvePoland reklamy.
  Czytaj więcej
 • ----FACEBOOK---- Połączyliśmy nasze profile JuvePoland i JuvePoland News na Facebooku, by również w portalach społecznościowych jak najszybciej dostarczać Wam kluczowe informacje związane ze Starą Damą. Stworzyliśmy również grupę dyskusyjną JuvePoland, która stała się nowym miejscem integracji fanów. Cieszymy się, że liczy ona już ponad 4700 członków, a liczba ta codziennie rośnie.
  Czytaj więcej
 • Co ze STRONĄ? Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu posiadamy nowe serwery z zewnętrzną indywidualną opieką administracyjną, a także wykupione certyfikaty bezpieczeństwa, które zostaną uruchomione wraz z nowym forum i stroną, nad którą cały czas intensywnie pracujemy.
  Czytaj więcej
 • Po ogromnych problemach, jakie przeżyliśmy w marcu, priorytetem było dla nas przywrócenie strony dla użytkowników. Gdy witryna był już dostępna, wróciliśmy do dostarczania Wam NEWSÓW ze świata Juventusu w ilości, do jakiej JuvePoland przez lata przyzwyczaiło swoich użytkowników. Również dzięki Wam i Waszej aktywności udało się wskrzesić FORUM, które jest jedną z wizytówek JP. Od początku czerwca działamy nad stworzeniem nowego forum, prace nad którym aktualnie są już na ukończeniu. Wersja robocza, którą już dysponujemy, wymaga jeszcze kilku poprawek, ale większość pracy została już jednak wykonana.
  Czytaj więcej
 • ZBIÓRKA na rzecz JuvePoland miała potrwać do końca maja, postanowiliśmy jednak przedłużyć ją do momentu uzbierania wymaganej kwoty, lub do chwili, w której środki będą wystarczające, by zaprezentować nową wersję serwisu.
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

ZBIÓRKA NA MODERNIZACJĘ JUVEPOLAND.COM - NAJWIĘKSZEGO POLSKIEGO SERWISU O JUVE

JuvePoland.com – serwis, który tworzymy od ponad 20 lat – padł ofiarą ataków hakerskich. Teraz mobilizujemy siły, by rozpocząć prace nad stworzeniem skutecznej ochrony i wdrożeniem profesjonalnych rozwiązań dla naszej witryny.

Jakbyś się czuł, gdyby odebrano Ci coś cennego, co jest częścią Twojego życia, na co od lat poświęcasz większość swojego czasu, pracy i całe swoje serce? Dokładnie w ten sposób poczuło się ponad 36 tysięcy fanów JuvePoland, gdy 18 marca nasz serwis padł ofiarą kilku skrupulatnie zaplanowanych ataków hakerskich. O mały włos, nie utraciliśmy danych, zdjęć, informacji oraz wszystkiego, co udało nam się wypracować przez prawie 22 lata istnienia społeczności fanów Juventusu w Polsce.

JuvePoland znowu działa, niestety jednak, sprawcy usunęli prawie wszystkie informacje, które były publikowane na stronie po 9 września 2018 roku. Co to oznacza? Wszystkie newsy, komentarze, wyniki meczów, wpisy na forum i szereg innych informacji, które Wam przekazywaliśmy, a które zostały dodane po tej dacie, przepadły. Ogrom pracy redaktorów i użytkowników poszedł na marne. Szczerze mówiąc, dziwimy się, że po tym wszystkim nie wylądowaliśmy jeszcze z zawałem na oddziale intensywnej terapii… Stało się inaczej – nie załamaliśmy się, szybko otrząsnęliśmy i ze zdwojoną siłą i energią chcemy wprowadzać planowane zmiany, które poprawią stan techniczny naszego serwisu, zwiększą jego ochronę i pozwolą na wdrożenie profesjonalnych rozwiązań na miarę XXI wieku.

Strona JuvePoland.com istnieje od 1997 roku. Od samego początku tworzona jest z pasją, przez i dla ludzi, dla których Juventus stał się nieodłącznym elementem ich życia – zarówno prywatnego, jak i często też zawodowego. Dzisiaj, JuvePoland tworzą ludzie, którzy dorastali razem z tą stroną, i w każdej wolnej chwili, po szkole czy pracy, pomagali pisać newsy, artykuły, moderowali i udzielali się na forum.

Przez lata pracy, w którą angażowaliśmy się całym swym sercem, udało nam się naprawdę sporo osiągnąć. Nawiązaliśmy wartościowe kontakty i zrealizowaliśmy wiele świetnych projektów. W efekcie, jesteśmy rozpoznawalni nie tylko w Polsce, ale też za granicą, zarówno przez kibiców, jak i przez osoby, które są zawodowo związane z Klubem. Obecnie, gromadzimy ponad 40 000 fanów na dwóch kanałach na Facebooku, zarządzamy stroną internetową i forum, rozkręcamy naszą działalność na Twitterze i Instagramie.

Nie czerpiemy przy tym żadnych zysków, poza przychodami z reklam, które pozwalają na bieżące utrzymanie serwera . Jednocześnie, podejmujemy szereg coraz ambitniejszych projektów. Każdego roku zwiększamy nasze zaangażowanie w różnego rodzaju akcje charytatywne. Wydajemy książki, przeprowadzamy wywiady. Zorganizowaliśmy niezwykły, wielce symboliczny wyjazd Andrzeja Zdebskiego - działacza Górnika Zabrze, który jako jedyny przeżył wypadek w 1989 roku, w którym zginęła legenda Juventusu, Gaetano Scirea - do Włoch. Podczas wyjazdu udało nam się zabrać Pana Andrzeja na mecz, odwiedzić miejsce pochówku włoskiego piłkarza oraz zorganizować spotkanie z wdową po nim. Sami, od 2005 roku regularnie jeździmy do Babska na miejsce wypadku, by dbać o umieszczony tam krzyż. W 2018 roku mieliśmy okazję pomagać ekipie telewizji sportowej Sky Italia w nagrywaniu materiału w Polsce na potrzeby dokumentu o Gaetano Scirea.

Do tej pory, na łamach naszego portalu pojawiały się akcje, dotyczące pomocy potrzebującym, często bardzo chorym, na które chętnie odpowiadaliście, pokazując, jak wielkie serce mają fani Juventusu w Polsce. Tym razem jednak, to my potrzebujemy Waszej pomocy i prosimy o Wasze wsparcie.

Spraw do załatwienia "na już" jest naprawdę sporo. Począwszy od ustabilizowania działania obecnego serwisu, poprzez opłaty związane z przenosinami na nowy serwer, prace nad nowym forum i stroną oraz co najważniejsze, zabezpieczenie serwisu, by sytuacje takie jak ta, sprzed kilku dni, nie miały już miejsca. Oprócz nowego serwera i systemu zabezpieczeń, planujemy aktualizację PHP i MySQL, oraz wprowadzenie certyfikatów SSL. Ponadto będziemy mogli uruchomić newsletter i zrezygnować z części reklam.

Podsumowując, zebrane pieniądze pozwolą nam:

przenieść serwis na nowy serwer,

wprowadzić szereg zabezpieczeń, by takie sytuacje się więcej nie powtórzyły,

zaktualizować skrypt PHP do najnowszej wersji, co zwiększy szybkość i bezpieczeństwo,

zaktualizować system MySQL do najnowszej wersji,

regularnie tworzyć dodatkowe kopie zapasowe na osobnych macierzach dyskowych,

wprowadzić szyfrowanie danych (certyfikat bezpieczeństwa SSL) - dzięki temu przesyłane dane będą bardziej bezpieczne, przez co przy adresie strony pojawi się zielona kłódka, co ma również wpływ na pozytywny odbiór ze strony Google,

przynajmniej do końca 2019 roku zrezygnować z reklam Google, które wyświetlają się nad nagłówkiem, w stopce, na forum,

uruchomić newsletter,

stworzyć nowe forum dyskusyjne,

rozpocząć prace nad nową odsłoną serwisu,

rozdzielić działanie strony i forum, dzięki czemu znacznie zmniejszymy prawdopodobieństwo jednoczesnej awarii obu systemów,

wprowadzić responsywność - dzięki temu serwis będzie przystosowany do urządzeń mobilnych,

uporządkować system uprawnień,

wprowadzić politykę bezpieczeństwa,

zaimplementować łatwiejszy mechanizm dodawania treści.

Aktualnie, mimo tak dużej straty, udało się doprowadzić serwis do stanu sprzed kilku miesięcy. To jednak dopiero początek wytężonej pracy, jaka nas czeka. Nie możemy pozwolić na to, by w przyszłości jakiekolwiek ataki na naszą stronę pozbawiły dostępu do JuvePoland fanów naszego serwisu, który jest źródłem informacji na temat Juventusu dla tysięcy użytkowników, odwiedzających nasze strony i fanpage każdego dnia. To miejsce od zawsze jest – i wierzymy, że wciąż będzie – największą i najważniejszą stroną polskich kibiców Starej Damy. Zapewniamy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by takim pozostało.

JuvePoland od zawsze było tworzone przez fanów i dla fanów w sposób niekomercyjny. Mimo to, z pasji byliśmy w stanie stworzyć coś więcej niż tylko stronę internetową. Newsy, artykuły, forum, konkursy z nagrodami, akcje z gadżetami dotyczącymi Juventusu, organizowane wyjazdy na mecze, tłumaczone książki, kalendarz wydawany we współpracy z legendarnym fotografem Juve, a nawet wywiady z legendami bianconerich jak Pavel Nedved czy Alessandro Del Piero, czego nie udało się zrobić wcześniej żadnemu z kibiców.

Przetłumaczyliśmy i wydaliśmy razem z wydawnictwem SQN 7 książek o Juventusie (były to pierwsze tłumaczenia na język obcy), a od kilku miesięcy intensywnie pracujemy nad kolejną, która ukaże się jeszcze w tym roku i będzie prawdziwą bombą na polskim rynku wydawniczym!

Wywiad z Alessandro Del Piero - legendą Juventusu - przeprowadzony przez redaktora JuvePoland

By móc przetrwać, dalej iść tą drogą i rozwijać się, w tym krytycznym dla nas momencie - prosimy o Waszą pomoc. Liczy się każde, nawet najdrobniejsze wsparcie. Wszystkie wpłacone datki zostaną wykorzystane na prace przy usprawnianiu i profesjonalizacji naszego serwisu.

Zapraszamy do udzielenia wsparcia każdego, kto utożsamia się z JuvePoland i kto docenia naszą codzienną pracę nad serwisem, zaangażowanie i pasję w jego tworzenie. Przez 22 lata udało nam się stworzyć znacznie więcej niż tylko serwis informacyjny. Przez te wszystkie lata, wspólnie budowaliśmy całą społeczność ludzi skupionych wokół Juventusu. Ludzi, których łączą te same zainteresowania, pasje i marzenia. Naszym marzeniem jest z kolei móc tworzyć i rozwijać nadal ten serwis z Wami i dla Was, wkładając w jego budowę, tak jak do tej pory, całą naszą energię, pasję i serce.

W imieniu JuvePoland.com serdecznie dziękujemy każdemu, kto zdecyduje się na wsparcie tej inicjatywy i tym samym dołoży swoją cegiełkę do budowy profesjonalnego serwisu na miarę potrzeb i oczekiwań wszystkich związanych z nim osób, które tworzą wspaniałą część historii Juventusu w Polsce. Obiecujemy Wam, że damy z siebie wszystko, by JuvePoland pozostało dla wielu z Was ulubioną stroną internetową w Polsce!

FINO ALLA FINE!

Redakcja JuvePoland.com

Wpłacający 688

SG
50 zł
AS
Andrzej Sobolczyk
100 zł
B
Binkiewicz
30 zł
M
Mleko
10 zł
 
Dane ukryte
20 zł
HK
HANS KW
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
MW
Michal Waszczuk
10 zł
KC
Kacper Cyran
50 zł
TM
Tomasz Możejko
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 104

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

622 931 zrzutek

i zebrali

373 600 070 zł

A ty na co dziś zbierasz?