id: cr2h3a

Olsztyn solidarny z Ukrainą!

Olsztyn solidarny z Ukrainą!

Nasi użytkownicy założyli 1 145 394 zrzutki i zebrali 1 192 134 019 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • Zbiórka wciąż trwa! Jeśli masz możliwość pomocy, to wesprzyj naszą zbiórkę. Jeśli wesprzesz nas w najbliższym czasie, to możesz być prawie pewny, że Twoja pomoc dotrze bezpośrednio do najbardziej potrzebujących osób na terenie Ukrainy (również blisko działań wojennych). Do końca marca przy współpracy z NZOZ ARS MED, Polska Misja Medyczna / Polish Medical Mission oraz Fundacja Inicjatyw Społecznych wysyłamy drugi konwój, który dostarczy m.in. środki medyczne do ukraińskich szpitali, a których zakup możliwy jest dzięki wpłatom na zbiórkę! Możesz dostarczyć również najpotrzebniejsze artykuły do punktów rozlokowanych na Uniwersytecie, których listę znajdziesz na stronie https://russ.uwm.edu.pl/pomagam/ 💓


  Pierwszy konwój udało się wesprzeć kwotą bliską 40 tys. złotych oraz wieloma zebranymi artykułami. Transport nie był prosty, ale dzięki poświęceniu naszych odważnych kierowców udało się dotrzeć w zaplanowane miejsca oraz ewakuować blisko 250 osób w drodze powrotnej. Relację z wyjazdu możecie przeczytać na stronie https://russ.uwm.edu.pl/olsztyn-dojechal-do-lwowa/


  Wsparliśmy również inne inicjatywy - m.in. dwa transporty Urzędu Marszałkowskiego do obwodu rówieńskiego, transport firmy Sniper do Lwowa oraz transport Grupa Ratownictwa PCK Olsztyn do ich punktów pomocy. Pomagamy również zaopatrywać w niezbędne artykuły współpracujące z nami podmioty, które biorą pod opieką wciąż przybywające do naszego regionu ukraińskie rodziny. To wszystko jest możliwe dzięki wszelkim gestom okazanej dobroci, za co z całego serca dziękujemy! 💓

  g64a2139833de9d5.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Szanowna Wspólnoto Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz mieszkańcy Olsztyna,tak jak w swoim oświadczeniu powiedział Jego Magnificencja Rektor dr hab. Jerzy A. Przyborowski, prof. UWM, „(…) obudziliśmy się dzisiaj w nowej rzeczywistości”. Chcemy z całą mocą podkreślić, że my, jako Społeczność Akademicka i mieszkańcy Olsztyna, z tą rzeczywistością się nie zgadzamy i nigdy zgadzać nie będziemy. Będziemy za to szczęśliwi, jeśli wesprzesz gdziekolwiek tę ważną sprawę. Jeśli chcesz zrobić to razem z nami lub potrzebujesz pomocy, to na stronie https://russ.uwm.edu.pl/pomagam/ znajdziesz informacje aktualizowane na bieżąco o podejmowanych, wspólnych działaniach społeczności Olsztyna. Znajduje się tam również lista zbieranych artykułów, która jest aktualizowana na bieżąco.


Impulsem naszych działań były rozmowy ze studentami olsztyńskiej uczelni, którzy są obywatelami Ukrainy, lub mają silne z nią powiązania. Zaproponowali, aby skontaktować się z Konsulatem Generalnym RP w Łucku, który przekazał nam wskazówki, w jaki sposób możemy skutecznie pomóc. Łuck jest miastem partnerskim Olsztyna od 1997 roku. Stwierdziliśmy, że solidarnym gestem będzie prowadzić działania z myślą o jego mieszkańcach, aczkolwiek jest już pewne, że nasza pomoc będzie trafiać do innych potrzebujących ludzi znajdujących się na granicy. W konsultacji z kilkoma podmiotami stworzyliśmy listę artykułów, które w każdym momencie, niezależnie od przebiegu wydarzeń, będą potrzebne ludności naszego sąsiada – bez różnicy, po której stronie granicy będą się znajdować.


Główną osią naszych działań są zbiórki. Pierwszą z nich jest zbiórka funduszy, które zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych w danym momencie artykułów (szczególnie środków medycznych). Druga zbiórka ma wymiar stacjonarny i obejmuje swoim zasięgiem wszystkie włączające się w nasze działania podmioty. Wyszczególnione wyżej produkty dostarczać można do:

 • Biblioteki Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie ul. Oczapowskiego 12b w godzinach 8:00-20:00
 • Wszystkich punktów zorganizowanych na wydziałach (organizację zbiórek koordynują Studenckie Samorządy Wydziałowe)
 • Jeśli ktoś chce przekazać znaczną ilość artykułów, to może zrobić bezpośrednio podjeżdżając samochodem pod nasz punkt magazynowy w DS10 w Kortowie ul. Kanafojskiego 10 w środy i niedziele w godzinach 16:00 - 18:00. Prosimy jednak o wcześniejszy kontakt pod numerami 695 448 170 (Bartosz Prusik) lub 882 406 755 (Maciej Sikorski).


Zebrane artykuły będziemy gromadzić sukcesywnie na terenie Kortowa, równocześnie będąc w stałym kontakcie z partnerami akcji, którzy pomagają nam zebrane rzeczy zagospodarować, czyli dostarczy za granicę lub pomagać przyjezdnym uchodźcom.


Każda złotówka to gest wsparcia i solidarności z zaatakowanymi przez Rosję. Od naszej ofiarności zależy, ilu Obywatelom Ukrainy uda nam się pomóc.


Zaangażuj się w zbiórkę stacjonarną, pomóż wpłatą i udostępnij dalej, gdzie tylko się da – niech świat widzi, że jesteśmy #SolidarnizUkrainą. Nie będziemy stać biernie, gdy naszym Studentom i ich rodzinom dzieje się krzywda.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 666

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków