Pomóź kupić auto dla rodziny niepełnosprawnego Daniela
Pomóź kupić auto dla rodziny niepełnosprawnego Daniela
Aktualności3
-

To Pan Włodzimierz, tata niepełnosprawnego Daniela tuż po zakupie samochodu ze zrzutki, którą tak mocno wsparliście. Jak widać piątek trzynastego nie musi być pechowy, może dawać radość, uśmiech i nadzieję na przyszłość.
Jaki był cel? Zebrać 15 tys zł i kupić za to solidne starsze auto. Co się udało? Zebraliśmy 47 321,55 zł i kupiliśmy Toyote, która posłuży jeszcze wiele lat. Samochód kosztował 46 300 zł, z pozostałych środków Pan Włodzimierz pokryje podatek PCC.
Teraz słów kilka o aucie, które udało się kupić - Toyota Corolla, 2016 rok, 63 tys km przebiegu, silnik 1.6, zakupiona jako nowa w radomskim salonie Toyoty, w 100% bezwypadkowa, wszystkie elementy w pierwszym lakierze. Jak trafiliśmy na ten samochód? Napisał do nas Rafał, stały bywalec spotkań Radomskich Klasyków. Okazało się że ma auto jakiego szukamy i ze względu na to, że szukamy auta dla rodziny Daniela może je sprzedać trochę wcześniej niż planował. Pojechaliśmy, obejrzeliśmy, umówiliśmy się na sprawdzenie w salonie Toyota Romanowski i dopięliśmy zakup do końca.
Po zakupie Toyota pojechała do WK Auto Serwis na wymianę oleju, filtrów, przegląd hamulców, zawieszenia i wymianę akumulatora. Następnie auto trafi do Stelvio - Detailing & Laminowanie lakieru na zabezpieczenie autokorozyjne i przygotowanie auta do wydania rodzinie Daniela. Zadbaliśmy również o ubezpieczenie, wraz z ubezpieczeniem od kradzieży . Wszystko z dbałością o to żeby auto było w 100% pewne, niewymagające inwestycji i napraw w najbliższym czasie.
Dziękujemy za wsparcie zrzutki w imieniu naszym i rodziny Daniela. Jesteście niesamowici


Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Cześć,
Na początku napiszę na co zbieramy? Środki, które uda nam się zebrać zostaną spożytkowane na zakup samochodu dla rodziny Daniela - osoby z niepełnosprawnością. Samochód, który dotychczas użytkował tata mojego ucznia nie przeszedł przeglądu ze względu na zły stan techniczny, a koszty napraw przewyższają wielokrotnie jego wartość. Rodzina znajduje się w sytuacji życiowej i materialnej niepozwalającej na zakup "nowego" pojazdu.

Mam na imię Błażej. Jestem nauczycielem w szkole specjalnej. Od 7 lat pracuję z Danielem, który obecnie ma 22 lata. Daniel ma autyzm w stopniu znaczym, ze sprzężeniami. Mój uczeń nie mówi, swoje potrzeby, czy nastrój sygnalizuje poprzez krzyk lub za pomocą gestów. Funkcjonuje w schematach, a wyjście poza nie jest często barierą nie do pokonania.

Wychowaniem mojego ucznia zajmuje się Tata - pan Włodzimierz, który wziął na siebie ciężar samotnego wychowywania Daniela i jego brata bliźniaka. Ze względu na to, że Daniel wymaga całodobowej opieki jego Tata nie może podjąć pracy i całe swoje życie poświęca swoim synom. Jedynym czasem wolnym Pana Włodzimierza, kiedy spokojnie może wyjść na zakupy, czy wypić kawę i odpocząć jest czas gdy Daniel jest na zajęciach ze mną.
W ostatnim czasie samochód, którego używali od wielu lat nie przeszedł przeglądu. Stan blacharski, korozja oraz szereg innych usterek nie pozwala na bezpieczne użytkowanie auta na drogach. Wysłużona Mazda służyła do transportu Daniela na zajęcia. Obecnie Daniel przemieszcza się z Tatą autobusem lub na piechotę, co w jego sytuacji jest niezywkle trudnym zadaniem. Każda zmiana w życiu Daniela, wyjście poza "wydeptaną ścieżkę" wiąże się z możliwością wystąpienia zachowań trudnych, łącznie z autoagresją.
W tym roku, po wielu latach starań rodzina otrzymała 2 pokojowe mieszkanie socjalne (wcześniej żyli w kawalerce socjalnej o powierzchni 24 m2). Wszystkie "oszczędności" i sródki, które posiadali zostały spożytkowane na przygotowanie mieszkania oraz jego wyposażenie. Rodziny nie stać na wydatek związany z zakupem "nowego" samochodu.
Chciałbym poprosić Was o dołączenie do zbiórki, której celem jest zakup samochodu dla tej rodziny. Cel to 15 tys zł. Wydaje się to osiągalne i mam nadzieję, że moc ludzi dobrej woli pozwoli na zebranie takich śródków.
Co kupimy za te pieniądze? Plan jest prosty, ma być solidnie i niezawodnie, dlatego celujemy w coś w stylu Passata B5/B5FL 1.6, Skody Superb 2.0, Seata Leona 1.6. Auto musi być w jak najlepszym stanie, najlepiej z rzeczywistym przebiegiem nie przekraczającym 140-150 tys km. Mam nadzieję, że uda się także wykonać serwis olejowy oraz zabezpieczenie antykorozyjne. Patrząc na ogłoszenia plan wydaje się być realny, ale żeby był możliwy do zrealizowania potrzebna jest Wasza pomoc !!!
Dzięki za wsparcie !!!
Wykop
Wesołych Świąt
digi digi
Wykop Mikroblog pozdrawia
Na Passata B7. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i Szczęśliwego 2026 roku.