id: csawje

PRZEŁĘCZ słuchowisko

PRZEŁĘCZ słuchowisko

1 756 zł 
z 45 000 zł
3%
111 dni do końca
38 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • Kochani! mamy coś dla WAS! :D

  Smacznego!

  https://www.youtube.com/watch?v=s2f0NnKHenQ

  Czytaj więcej
 • Drodzy Darczyńcy! 

  Również dzięki WAM możemy powoli patrzeć na horyzont i mieć nadzieję, że projekt dobiega końca. Lub jego wspaniałego początku historii :)

  Zapraszamy do posłuchania o Przełęczy już w najbliższą sobotę 11 grudnia o godzinie 13:00 w programie Krystiana Hanke "Przysobocie" w radiu 357!z0d9c5f6f4338301.jpeg

  Czytaj więcej
 • Cisza, nie oznacza braku działania :)

  Mamy to!

  Mamy nagranego PILOTA, którego trailer wkrótce poznacie :) Premierę PILOTA planujemy na listopad w niezależnej, ogólnopolskiej stacji radiowej. We wrześniu musimy nagrać pierwszy sezon, dlatego: wspierajcie nas! Słuchowisko bez Słuchacza: nie ma szans. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!

  Czytaj więcej
 • Dzień dobry Wszystkim!

  Radio Wrocław popełniło rozmowę z nami:

  http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/105860/Przelecz-Powstaje-serial-sluchowiskowy-dla-mlodziezy?fbclid=IwAR1i4JOc0cec9rsdCYQIx1mZgII53pGWRKF4mm6frVkr_nRhvYU4c5O-1ks

  Zapraszamy!

  Czytaj więcej
 • Drodzy Darczyńcy i Zainteresowani! Możecie śledzić Przełęcz i jej budujące się losy na naszej stronie FB: https://www.facebook.com/Prze%C5%82%C4%99cz-103765361756554

  Zapraszamy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Niegdyś kultowy serial Przystanek Alaska, teraz czas na Słuchowisko Przełęcz. Miejsce dla Młodych Gniewnych, tych co poszukują siebie lub chcą o sobie usłyszeć, gdzie splot akcji i tematów społecznych tworzą mistyczne sceny i wyjątkowy scenariusz wydarzeń. Gdzieś na końcu lasu, między górami, za ostatnią stacją PKP...

Do małej miejscowości  na Przełęczy, przyjeżdża młoda nauczycielka z córką Hanią. Maria, która obejmuje posadę w miejscowym liceum, przywozi ze sobą nie tylko ekstrawagancki wygląd, ale przede wszystkim liberalne spojrzenie na świat, które zderzy się z tradycyjnym, czasem konserwatywnym, a niejednokrotnie owianym mistycyzmem myśleniem miejscowej ludności oraz zdecydowanie innym patrzeniem na świat, niż to, które zna z rozpędzonego dużego miasta.

W tym galimatiasie muszą znaleźć swoje miejsce młodzi ludzie, zagubieni pomiędzy opowieściami o duchach Niemców przysiadających komuś na ramieniu, a influencerami z Instagrama czy Tik Toka. Czy Marii uda się nawiązać nić porozumienia z mieszkańcami, a przede wszystkim swoimi uczniami? Z miejscowym cwaniaczkiem i zbirem o wrażliwej duszy, grzecznej "kujonce" uciekającej w przestępczy świat, informatycznym geniuszem maltretowanym przez ojca, maniaczce mang szukającej szczęścia w odrealnionych postaciach anime?


Przeprowadziliśmy pewien eksperyment społeczny, którego efektem jest nasz audio trailer, w którym zapytaliśmy ludzi w różnym wieku, na różnych stanowiskach i etapach życiowych, o to, czy są szczęśliwi w miejscu, w którym się znaleźli. Czy chętnie zamieniliby miejsce swojego zamieszkania? I gdzie, jeśli nie tu? Chcieliśmy się w ten sposób dowiedzieć, ilu ludzi chciałby się znaleźć gdzie indziej i czy w ogóle. Czy zmienią "swoje miejsce", tak jak nasza główna bohaterka Maria.


Efekt sondy tutaj (odetchnijcie, zamknijcie oczy i się wsłuchajcie):A teraz trochę informacji o tym, skąd się wzięliśmy: jesteśmy grupą znajomych dalszych lub bliższych, którzy zebrali się wokół wspólnego pomysłu na realizację projektu jakim jest serial słuchowiskowy z potrzeby wyrażenia głośno swojego sprzeciwu wobec chaosu politycznego i społecznego we współczesnym świecie oraz różnorakimi przemianami w sferze publicznej. Serial nie byle jaki, a poruszający, zaskakujący, bliski słuchaczom i ich tematom.


Trzon grupy składa się z dziewięciu osób, które zajmują się na co dzień sztuką teatralną, radiową, muzyką i działaniami społecznymi (Basia Chodorowicz, Kamil Dawid Gałuszka, Weronika Krówka, Piotr Łukaszczyk, Tadeusz Ratuszniak, Jolanta Solarz-Szwed), komponowaniem muzyki (Karol Skrzypiec, czyli Inner Vision Laboratory), pisaniem powieści i pedagogiką teatru (Anna Maria Stokłosa), filozofią i sztukami performatywnymi (Anna Adamowicz), a wspiera nas moralnie i duchowo Michał Szwed (projekt graficzny).


Witamy się z Wami o to tymi uśmiechami i zamyślonymi twarzami:

med1c4d63e6aae2e.jpeg


Zebrane pieniądze przeznaczymy na wynajem studia, realizację ścieżki dźwiękowej, jej montaż, animacje, napisanie scenariusza, reżyserię i wynagrodzenia dla aktorów.


Jeżeli chcecie poznać efekty połączenia sił naszej twórczej ekipy i poznać losy bohaterów "Przełęczy", to zachęcamy do wspierania naszego projektu, a stworzymy dla Was niesamowitą historię.

Drodzy Darczyńcy: bez Was się nie uda!


Dziękujemy i do usłyszenia!

Przełęcz Team
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 38

 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
70 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

852 196 zrzutek

i zebrali

737 401 524 zł

A ty na co dziś zbierasz?