id: csxjsv

Remont mieszkania i wsparcie rodziny

Remont mieszkania i wsparcie rodziny

Nasi użytkownicy założyli 1 068 600 zrzutek i zebrali 1 165 791 306 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Czwórka dzieci, choroba, bieda... Samotny ojciec potrzebuje pomocy!


Historia pana Wiesława to historia człowieka, który nigdy się nie skarżył i nie prosił o pomoc. Sam wielokrotnie pomagał innym - serce ma na dłoni. I choć doświadczył wielu cieni życiowej wędrówki, to zawsze widział w oddali słońce. Radził sobie, jak umiał. A jego celem zawsze było szczęście dzieci. Choć podobnych opowieści nie brakuje w przestrzeni publicznej, to ta, którą zaraz Państwo przeczytacie - jest szczególna.


Pan Wiesław od urodzenia mierzy się z niepełnosprawnością. Nie jest to dla niego przeszkodą - pracuje, mierzy się z wyzwaniami dnia codziennego i - czasem - ograniczeniami swojej choroby. Nigdy nie narzeka, nie ma też czasu zadbać o sobie. Jego priorytetem zawsze była rodzina. Jednak nie dla jego żony. Odeszła do innego mężczyzny zabierając ze sobą dzieci.

Z powodu zaniedbań i nienależytej opieki w końcu zostały jej odebrane. Wtedy pan Wiesław postanowił zawalczyć. Wykonał ogromną pracę, by dzieci mogły z nim zamieszkać, m.in. podjął współpracę z pracownikami MOPSu oraz innych instytucji, zapisał się na zajęcia dla rodziców, udowodnił, że choroba nie będzie przeszkodą w odpowiedniej opiece. Udało mu się i od niedawna wychowuje samotnie czwórkę dzieci: najmłodszego 7-letniego Maćka, 9-letnią Milenkę, 14-letniego Michała i najstarszą - 16-letnią Natalię. Najmłodsze dzieci bardzo tęsknią za mamą, jednak pan Wiesław stara się, by jak najmniej odczuwały stratę i by życie jego dzieci było pełne ciepła i miłości. Potrzeb mają wiele, najpilniejszą - remont mieszkania. Rodziną zainteresowała się rydułtowska fundacja. To oni znaleźli środki, chęci i ludzi. "Dobre Duchy" otoczyły ramieniem wsparcia rodzinę pana Wiesława i teraz, jak nigdy wcześniej - mają szansę na nowe życie.


Historia pana Wiesława została przedstawiona w reportażu TVP3 Katowice:

https://www.facebook.com/watch/?v=1004480653947254


Po publikacji w mediach sytuacja pana Wiesława wywołała ogromne zainteresowanie. Padały prośby o zrzutkę - pan Wiesław zgodził się na zorganizowanie jednej. Środki, które zostaną tutaj zebrane, będą przeznaczone na remont mieszkania. W przypadku kiedy środków, które pozyskała fundacja wystarczy na wszystkie zaplanowane prace, fundusze zostaną przeznaczone na pierwszy wspólny wyjazd rodziny.


Lawina serc ruszyła, dajmy im szansę na ułożenie tej historii od nowa. Zasługują na to!


hWsRR29144b6zSjp.jpg9iVu7QidFzXgth2S.jpg9A4YV7N9XPVr7Aam.jpgNa co przeznaczymy zebrane środki?


Fundacja pozyskała 20 tys zł. z Fundacji Castorama na materiały budowlane, a wolontariusze niedługo rozpoczną prace w mieszkaniu pana Wiesława i jego dzieci. Zebrane środki przeznaczymy na pozostałe materiały (gdyby nie wystarczyło środków z Fundacji Castorama) remontu a pozostałe środki przeznaczone zostaną na:

  • zajęcia edukacyjne dla dzieci
  • wypoczynek dla rodziny
  • ubrania, przybory i inne niezbędne rzeczy
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 56

EK
Ewelina
20 zł
TC
Tomek Ch
3 000 zł
AD
Adam
20 zł
UM
Urszula
100 zł
AG
adam
20 zł
DP
Damian Piszczan
10 zł
KS
Krzysztof Szymański
200 zł
AM
Aleksandra Malina
20 zł
AP
Andrzej Polok
20 zł
MO
Monika
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!