id: ct3z6m

Szlachetna Paczka - PSE S.A. (CJI, BP, DH, DT, DI) i Przyjaciele

Szlachetna Paczka - PSE S.A. (CJI, BP, DH, DT, DI) i Przyjaciele

Nasi użytkownicy założyli 934 493 zrzutki i zebrali 922 468 129 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jak co roku w PSE S.A. rusza akcja Szlachetna Paczka. Wspólnie z naszymi Przyjaciółmi zbieramy fundusze w ramach pomocy dla Pani Agaty oraz Pani Magdy z Rodzinami z Mazowsza. Poniżej krótki opis sytuacji obu Rodzin wraz z linkami do informacji szczegółowych. Oczywiście wysokość wpłat pozostaje całkowicie anonimowa.

 

W tych naprawdę ciężkich czasach otwórzmy nasze serca i portfele :)

 

Liczymy na Was i pozdrawiamy

Szlachetni Mikołaje

 

Link do informacji szczegółowych:

 

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/99133/2454?context=family_choosen

 

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/89400/2500?context=family_choosen

  

Historia Rodziny Pani Agaty

W tej rodzinie zawsze żyło się ciężej niż przeciętnie. Pan Jacek jest o 20 lat starszy od Pani Agaty. Jego żona mówi, że zeswatała ich rodzina. Teraz mają dwójkę wspaniałych dzieci - Maciusia (6 lat ) i Gosię (3 latka). Pani Agata ma umiarkowane upośledzenie, zmaga się z napadami nerwicy i lęku, jest niezaradna życiowo, nie potrafi sama zająć się domem i nie potrafiłaby iść do pracy. Pomaga jedynie czasami mężowi w gospodarstwie. Pan Jacek prowadzi gospodarstwo rolne, z którego rodzina stara się utrzymać, ale jak sam mówi, ma jak gdyby troje dzieci, gdyż jego żona czasami jest jak dziecko ze względu na swoją chorobę. Na szczęście pomaga Państwu asystentka rodziny. Gdyby nie ona, Pan Jacek nie wie jakby wyglądało ich życie. Syn jest po operacji oczu i czeka go jeszcze długie leczenie. Dwa miesiące temu okazało się, że choruje również na astmę. Pan Jacek pomimo trudności stara się dbać o przyszłość rodziny, wie, że gdy syn dorośnie, będzie mu pomagał. Pomimo wielu problemów cieszy się, że ma rodzinę. Przychód rodziny, który składa się z renty pani Agaty, zasiłków socjalnych i przychodów z gospodarstwa rolnego to 4348 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania w kwocie 1560 zł, dochód na jednego członka rodziny to 697 zł.


Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

1. Żywność

Zakup produktów żywnościowych odciąży budżet Rodziny - za zaoszczędzone środki można kupić choćby kilka dodatkowych ubrań dla dzieci.

2. Chemia

Zakup produktów chemicznych również odciąży budżet Rodziny - za zaoszczędzone środki można kupić także przybory szkolne, które są niezbędne do zerówki.

3. Wyposażenie łazienki

Zakup płytek i kabiny prysznicowej pozwoli na podstawowe wykończenie łazienki. Rodzice marzą aby ich dzieci miały namiastkę normalności. Na chwilę obecną myją się w misce w kuchni.


Historia Rodziny Pani Magdy

Rodzina znajduję się w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej i życiowej. Jest to związane przede wszystkim z chorobą syna, który urodził się jako wcześniak i ma stwierdzone dziecięce porażenie mózgowe i nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji. Ma on także objawy padaczki, zaburzenia funkcji wzroku, a także bardzo duże trudności z poruszaniem się. Wymaga więc całodziennej opieki, którą sprawuje nad nim jego mam. Całkowite przychody rodziny wynoszą 5834 zł, po odjęciu kosztów utrzymania w kwocie 2650 zł dochód na jednego członka rodziny wynosi 1062 zł.


Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

1. Rower trójkołowy

Specjalistyczny rower na trzech kołach, którym mógłby jeździć Marek.

2. Dres

Marek nie posiada dresu, rozmiar 164 (bez guzików i suwaka)

3. Wykładzina

Rodzice chcą przygotować pokój dla syna, potrzebna jest wykładzina na podłogę 25m2.


Lokalizacja

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 180

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Komentarze 1

 
2500 znaków