id: ctbskm

Nie jest kolorowo / Dodaj energii polskim szkołom na Wschodzie!

Nie jest kolorowo / Dodaj energii polskim szkołom na Wschodzie!

Nasi użytkownicy założyli 913 298 zrzutek i zebrali 876 240 833 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Projekt NIE JEST KOLOROWO to akcja charytatywna organizowana od 2015 roku przez Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego. Przeprowadzana jest głównie na terenie placówek edukacyjnych na Pomorzu. Dotychczas w projekcie udział wzięło ponad 200 szkół oraz innych ośrodków edukacyjnych. Dzięki ich wsparciu mogliśmy osobiście przekazać zeszyty, kredki, tornistry i inne potrzebne pomoce naukowe tysiącom młodych Polaków na Kresach. Osobiście odwiedzaliśmy szkoły i przedszkola, do których trafiła pomoc, aby lepiej poznać uczniów oraz nauczycieli, ich potrzeby, a także żeby z bliska przyjrzeć się ich ciężkiej pracy na rzecz codziennego podtrzymywania polskości.


📌 W tym roku, wyjątkowo oprócz przyborów szkolnych, zbieramy także środki finansowe do zakupu GENERATORÓW PRĄDU, które trafią do polskich placówek edukacyjnych na Ukrainie. Mimo trwającej wojny szkoły funkcjonują, ale coraz częstsze przerwy w dopływie prądu paraliżują ich funkcjonowanie. Czasami nauka musi odbywać się w schronach przeciwlotniczych, przy świecach – dlatego hasło tegorocznej edycji akcji brzmi: DODAJ ENERGII POLSKIM SZKOŁOM NA WSCHODZIE!


📌 Wsparcie finansowe potrzebne jest również do zakupu kartonów, w które spakujemy przybory szkolne, opłacenie paliwa oraz wynajęcia środków transportu, dzięki którym osobiście dostarczymy zebrane przybory oraz pozostałą pomoc do polskich placówek na Wschodzie.

Lokalizacja

Pruszcz Gdański, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 17

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!