id: ctbskm

Nie jest kolorowo / Dodaj energii polskim szkołom na Wschodzie!

Nie jest kolorowo / Dodaj energii polskim szkołom na Wschodzie!

Nasi użytkownicy założyli 1 014 217 zrzutek i zebrali 1 060 549 364 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Projekt NIE JEST KOLOROWO to akcja charytatywna organizowana od 2015 roku przez Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego. Przeprowadzana jest głównie na terenie placówek edukacyjnych na Pomorzu. Dotychczas w projekcie udział wzięło ponad 200 szkół oraz innych ośrodków edukacyjnych. Dzięki ich wsparciu mogliśmy osobiście przekazać zeszyty, kredki, tornistry i inne potrzebne pomoce naukowe tysiącom młodych Polaków na Kresach. Osobiście odwiedzaliśmy szkoły i przedszkola, do których trafiła pomoc, aby lepiej poznać uczniów oraz nauczycieli, ich potrzeby, a także żeby z bliska przyjrzeć się ich ciężkiej pracy na rzecz codziennego podtrzymywania polskości.


📌 W tym roku, wyjątkowo oprócz przyborów szkolnych, zbieramy także środki finansowe do zakupu GENERATORÓW PRĄDU, które trafią do polskich placówek edukacyjnych na Ukrainie. Mimo trwającej wojny szkoły funkcjonują, ale coraz częstsze przerwy w dopływie prądu paraliżują ich funkcjonowanie. Czasami nauka musi odbywać się w schronach przeciwlotniczych, przy świecach – dlatego hasło tegorocznej edycji akcji brzmi: DODAJ ENERGII POLSKIM SZKOŁOM NA WSCHODZIE!


📌 Wsparcie finansowe potrzebne jest również do zakupu kartonów, w które spakujemy przybory szkolne, opłacenie paliwa oraz wynajęcia środków transportu, dzięki którym osobiście dostarczymy zebrane przybory oraz pozostałą pomoc do polskich placówek na Wschodzie.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 54

DM
Adam Walkowski
20 zł
DM
200 zł
SU
Samorząd Uczniowski przy ZS2 Rypin
140 zł
KO
Konr
70 zł
PG
PeGie
100 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
130 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MA
Marcin
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków