id: ctdcbe

Na przyjazną, łatwo dostępną i bezpłatną opiekę - III Kongres Zdrowia Psychicznego

Na przyjazną, łatwo dostępną i bezpłatną opiekę - III Kongres Zdrowia Psychicznego

Nasi użytkownicy założyli 1 016 589 zrzutek i zebrali 1 065 206 797 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

   

POMÓŻ NAM ZMIENIAĆ POLSKĄ PSYCHIATRIĘ !!!

#ZdrowiePsychiczneMaZnaczenie!


Zdrowie psychiczne jest kruche.... a jak wskazują badania, co czwartego z nas dotykaj załamania zdrowia psychicznego.

Zwłaszcza teraz, w pandemii kiedy obawiamy się o los najbliższych, utratę pracy, własne zdrowie, czy codzienny byt, jesteśmy narażeni na kryzysy psychiczne.

 Dlatego potrzebujemy dla siebie, naszych dzieci, bliskich, łatwo dostępnej, godnej, bezpłatnej, dostosowanej do potrzeb pacjenta i świadczonej blisko domu opieki psychiatrycznej i psychoterapeutycznej.

Taka opieka jest możliwa!

 


 Po I Kongresie ruszyła reforma opieki psychiatrycznej, w jej efekcie powstały pierwsze centra zdrowia psychicznego, które oferują natychmiastową pomoc, wystarczy się zgłosić więcej tutaj .


 Efektem II Kongresu Zdrowia Psychicznego jest już trwająca transformacja psychiatrii dzieci i młodzieży.


Celem III Kongresu Zdrowia Psychicznego jest przyśpieszenie reformy i powstanie

  Centrum Zdrowia Psychicznego w każdym powiecie!

Tak, aby każdy z nas i naszych bliskich miał w momencie kryzysu właściwą opiekę.

Możesz nam dodatkowo pomóc podpisując petycję:

"W sprawie przyszłości Centrów Zdrowia Psychicznego" (kliknij)


Temu właśnie służy Kongres Zdrowia Psychicznego, który w tym roku odbędzie się 7 czerwca w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego w Warszawie, pod tytułem "Od instytucji do środowiska – dostępność i szacunek".

Jego dwa główne tematy to reforma psychiatrii dorosłych i reforma psychiatrii dzieci i młodzieży.


Będzie mu towarzyszyło sympozjum satelitarne poświęcone psychospołecznym uwarunkowaniom środowiska pracy, którego celem będzie wypracowanie rekomendacji w zakresie zdrowia psychicznego w miejscu pracy. Odbędzie się ono pod patronatem Komitetu Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej. Kongresowi będą również towarzyszyły wywiady i webinaria związane z tematem zdrowia psychicznego. Ze względu na sytuację związaną z COVID-19 kongres będzie miał formę hybrydową, czyli stacjonarna połączoną z transmisją na żywo.

Kongres to oddolny ruch społeczny którego początki sięgają roku 2015 i próby likwidacji Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Wówczas wiele osób, profesjonalistów, pacjentów i ich bliskich stanęło w jego obronie. Wtedy właśnie powstała idea Kongresu Zdrowia Psychicznego, który wybrzmiałby medialnie i spowodował uruchomienie reformy zgodniej z NPOZP. Udało się! Jednak nadal wiele jest do zrobienia!

Nie posiadamy stałych żródeł finansowania, sami zabiegamy o środki na realizację Kongresu. Ponieważ uczestnikami Kongresu są zarówno profesjonaliści, jak i osoby z doświadczeniem kryzysów psychicznych oraz ich bliscy, to staramy się, pobierać tylko niewielką opłatę rejestracyjną.


Hasło przewodnie tegorocznego kongresu - Zdrowie psychiczne ma znaczenie!Kongres zamyka „Marsz Żółtej Wstążki - Marsz o Godność - solidarności z osobami doświadczającymi kryzysu i ich bliskimi”. Ulicami Warszawy zanoszony jest w nim manifest zmian z prośbami o działania polityków, które mogą uczynić leczenie psychiatryczne bardziej przyjaznym i dostępnym. Z biegiem czasu w marszu uczestniczy coraz więcej ludzi i coraz więcej osób po kryzysie, decyduje się pokazać swoją twarz, co jest ogromnym sukcesem kongresu i marszu. Więcej o Marszu oraz tu.


Kongresowi będzie towarzyszyć akcja malowania muralu solidarności z osobami z doświadczeniem kryzysu psychicznego na terenie warszawskiej Woli. Więcej o muralu.


#ZdrowiePsychiczneMaZnaczenie


Jest nadzieja na nową ochronę zdrowia psychicznego, w której osoby doświadczające kryzysu psychicznego mogą leczyć się blisko domu oraz zdrowieć i pracować w lokalnej społeczności. Dzieje się lepiej, w wielu miejscach powstają centra zdrowia psychicznego, gdzie pomoc można dostać natychmiast, jak najbardziej dostosowaną do swoich potrzeb. Ale ważne jest to, aby powstało ich tyle, żeby każdy mieszkaniec Polski miał dostęp do takiej pomocy. Zapraszamy na stronę - czp.org.pl oraz fanpage na Facebook'u


Wciąż 2/3 Polaków nie może liczyć na leczenie blisko domu bez długiego oczekiwania na wizytę u psychiatry, a praktycznie połowa Polaków w momencie kryzysu nie ma dostępu do psychiatry nieodpłatnie. Celem nadrzędnym Kongresu Zdrowia Psychicznego jest osiągnięcie dobrostanu ludzi leczących się psychicznie. Pragniemy, by psychiatria stała się odpowiedzialna i zorientowana na potrzeby osób w kryzysie psychicznym, bo dobra ochrona zdrowia psychicznego to ta, idąca w kierunku rozumienia człowieka.


Potrzebujemy być słyszalni w całej Polsce, więc udostępniajcie i wspierajcie. Stańcie się wolontariuszami pozytywnej przemiany psychiatrii w Polsce. Każda wpłata przybliża Nas Wszystkich ku zdrowieniu, bo „Nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego”


Czym jest Kongres Zdrowia Psychicznego?

strona www kongresu

Profil Facebook'owy


To duże spotkanie osób z całej Polski na rożne sposoby związanych z ochroną zdrowia psychicznego – ludzi doświadczonych kryzysem psychicznym, ich bliskich, lekarzy psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów, pielęgniarek psychiatrycznych, asystentów zdrowienia, osób działających w fundacjach, stowarzyszeniach i innych organizacjach na rzecz ludzi, którzy przeżywają lub przeżyli załamanie zdrowia psychicznego. Uczestniczą w nim także pracownicy pomocy społecznej, przedstawiciele nauki, kultury, polityki oraz sojusznicy i przyjaciele ożywieni ideą przełamywania uprzedzeń wobec osób w kryzysach psychicznych. Spotkanie odbywa się co dwa lata i ma służyć wymianie informacji, doświadczeń, refleksji i pomysłów, których celem jest dążenie do budowania jak najbardziej przyjaznej, dostępnej i różnorodnej opieki psychiatrycznej oraz terapeutycznej w Polsce.

Na Kongresie występują obok siebie specjaliści i eksperci przez doświadczenie, czyli ludzie, którzy przeszli przez kryzys psychiczny. W programie nazwiskom prelegentów nie towarzyszą tytuły naukowe, żeby podkreślić, iż każdy głos jest tak samo istotny, bez względu na to, czy jest głosem profesora, doktora, magistra, czy osoby, która nie ma wyższego wykształcenia.


Relacje z I i II KZP

Wszyscy ludzie związani z kongresem działają wolontaryjnie.


Pieniądze potrzebne są na dofinansowanie: nagłośnienia, oświetlenia, materiałów promocyjnych, tworzenia filmów towarzyszących kongresowi, obsługi technicznej, środków odkażających, organizacji Marszu Żółtej Wstążki. Szacowany łączny koszt obecnego kongresu przekracza kwotę 100.000 zł. Nie mamy stałych źródeł finansowania, dlatego prosimy Państwa o wsparcie.


Zespół Kongresu Zdrowa Psychicznego

gdaae1e310d796e4.jpeg

UWAGA! Kwotę tej darowizny możesz odliczyć od podatku! W zeznaniu rocznym za 2021r. (Łączne darowizny do 6% dochodu/przychodu, zgodnie z art. 26 ust.1 pkt 9) ustawy o PIT.


Podajemy również indywidualny numer konta zrzutki, do wpłaty na poczcie: Odbiorca: Fundacja eFkropka Tytuł: Darowizna na Kongres, KRS 0000382481, nr: 50 1750 1312 6882 2410 1013 6787


Organizatorzy III Kongresu Zdrowia Psychicznego:

1. Fundacja „EF KROPKA” z siedzibą w Warszawie

www.ef.org.pl

2. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej z siedzibą w Krakowie

 www.stowarzyszenie-rozwoju.eu

3. Fundacja Rozwoju Społecznego "Leonardo" z siedzibą w Krakowie

fundacja-leonardo.pl

4. Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej, jednostka organizacyjna Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego z siedzibą w Warszawie

Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego

5. Lubelskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego z siedzibą w Lublinie 

lsozp.org


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 54

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AK
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
IO
Stowarzyszenie Otwórzcie Drzwi
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
BD
Beata Dobrzyńska
100 zł
JM
Joanna Maćkowiak
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!