id: ctjry7

Na rehab, sprzęt orto i codzienność

Na rehab, sprzęt orto i codzienność

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
120 581 zł 
z 50 000 zł
241%
zakończona 30.04.2019r
930 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zbiórka dla Krzyśka Kosza!

Drodzy,

Na początku stycznia Krzysiek miał wypadek samochodowy, w wyniku którego złamał kręgosłup. Rokowania są mało optymistyczne - ma poważne uszkodzenie rdzenia kręgowego. Medycyna jednak idzie na przód, a my i rodzina Krzysia będziemy robić wszystko co będzie możliwe, aby było lepiej. Jednak na ten moment przed Krzyśkiem bardzo długa rehabilitacja, która tylko w części zostanie pokryta z NFZ. Rodzinę Koszów zaś - żonę Krzysia Ewę i syna Tymka - czeka wyzwanie przystosowania codziennego życia do tej sytuacji.

Dlatego rozpoczynamy zbiórkę, która ma ich w tym wesprzeć. Zbieramy na wszystko, o czym możemy teraz pomyśleć, jak zakup potrzebnego sprzętu (np. wózka), zmianę i dostosowanie mieszkania do potrzeb Krzysia (aktualnie mieszkają na czwartym piętrze bez windy), rehabilitację i zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego, codzienne życie… a także na wszystkie potrzeby o których jeszcze nie wiemy, a które na pewno się pojawią.

Niech rodzina Koszów na razie nie martwi się tym, w czym wszyscy możemy im pomóc – pieniędzmi. Prosimy o przelewy, małe, średnie i duże - takie na jakie jesteście w stanie sobie pozwolić - sky is the limit!

Kilka uwag:

1. Zbiórkę ustawiamy z limitem 50 k, ale jeśli przekroczymy ten limit (na co mamy nadzieję!), to pieniądze i tak będą gromadziły się dalej.

2. Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na konto żony Krzysia, Ewy.

3. WAŻNE - Kwestie podatkowe – jeśli suma wszystkich wpłat od jednej osoby nie przekroczy kwoty zwolnionej od podatku (dla osób z III grupy podatkowej, czyli osób niespokrewnionych z beneficjentem to kwota 4.902 PLN), darowizna nie podlega opodatkowaniu (śmiało więc można przekazywać 4.901 PLN).

Wpłacajcie i udostępniajcie zrzutkę dalej!

Mamy nadzieję, że dzięki tej pomocy Ewie łatwiej będzie przygotować wszystko na powrót Krzysia do domu, a sam Kosz szybciej się w nim pojawi… a potem wszyscy będziecie mogli ich odwiedzać. Jak kiedyś. Bo przecież niektóre rzeczy nie muszą się zmieniać… ☺

Friends & Family

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 930

FA
TELEVISOR
5 000 zł
 
Dane ukryte
4 000 zł
M
Michał
4 000 zł
TD
Toska dyblik
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
BI
Barbara i Wiesław Koszowie
2 000 zł
AW
Anna Witkiewicz
2 000 zł
PG
Piotrek G
1 000 zł
TG
Tomasz Greber
1 000 zł
KP
Kamil Plocki
1 000 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

754 510 zrzutek

i zebrali

545 968 776 zł

A ty na co dziś zbierasz?