id: cug4da

Łemkowskie piosenki dla dzieci

Łemkowskie piosenki dla dzieci

Nasi użytkownicy założyli 1 179 523 zrzutki i zebrali 1 233 611 309 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Kochani!


  Bardzo dziękujemy Wam za pomoc! Dzięki dotychczasowym wpłatom udało nam się częściowo pokryć koszty wydania. Stworzyliśmy przepięknie ilustrowaną publikację z dziesięcioma autorskimi piosenkami dla dzieci po łemkowsku - wśród utworów można znaleźć m.in. kołysankę, wyliczankę, rytmiczanki oraz piosenki o rozmaitej tematyce, wspierające proces poznawczy oraz naukę języka.


  Co teraz? Jak zapowiadaliśmy, chcemy rozwinąć projekt, by dać dzieciom najlepszą jakość, dlatego zaprosiliśmy więcej muzyków. Aranże na wokal, pianino i przeszkadzajki zostały poszerzone o kolejne instrumenty, mamy już wstępny plan nagrań. Bez Waszej pomocy to nam się nie uda, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.


  Jesteśmy głęboko przekonani, że ten projekt ma wielki potencjał, wierzymy w sens tego, co robimy, wiemy, że dzieci pokochają te piosenki!


  Do nagród dołączamy książkę z płytą "Сьпіваночкы про діточкы" (Śpiwanoczky pro ditoczky) jako cegiełkę w podziękowaniu za wsparcie.


  Bardzo dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy!


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cześć!


Na horyzoncie już tuż-tuż pojawia się nowa publikacja dla dzieci po łemkowsku!


Tego jeszcze nie było - łemkowskie, autorskie utwory muzyczne, napisane i skomponowane z myślą o najmłodszych odbiorcach. A wszystko to mieścić się będzie w bogato ilustrowanej książce z płytą CD.


Teksty mają charakter edukacyjny, będzie to idealny materiał do pracy z dziećmi na zajęciach w przedszkolu i pierwszych klasach szkoły podstawowej, ale też podczas zabawy w domu czy jazdy samochodem. Utwory będą wspomagać ćwiczenia rytmiczne i ruchowe, proces nauki języka i poznawanie otaczającego świata. Pedagodzy i rodzice, z którymi się konsultowaliśmy, stwierdzili jednogłośnie - “dzieci będą zachwycone!” :)


Przekonajcie się i posłuchajcie jednej z piosenek ↓  Koniecznie pokażcie to swoim dzieciom :) Kim jesteśmy?


Mam na imię Oksana, jestem Łemkinią. Od wielu lat realizuję różnorodne projekty dla łemkowskiej społeczności, wśród nich znajdują się inicjatywy medialne, społeczno-kulturalne i edukacyjne. Możecie mnie znać ze sceny Łemkowskiej Watry w Ługach lub kanału Lemko TV, mój głos być może słyszeliście w audycjach Radio Lemko, łemkowskich audiobookach czy animowanych bajkach z Lemkolandu. Kto wie? Może czytacie swoim dzieciom łemkowskie bajki mojego autorstwa lub sami poszerzacie wiedzę dzięki rozmówkom polsko-łemkowskim :)


Kilka lat temu wspólnie z moim mężem wpadliśmy na pomysł, by wydać pięknie ilustrowaną książkę dla dzieci z płytą, na której znajdować się będą nasze autorskie piosenki. Chcieliśmy dać maluchom jak najlepszą wartość, dlatego zaprosiliśmy do projektu specjalistów w swoim fachu, osoby, które zrobią to profesjonalnie.


Gosia i Marek - to wspaniali, wrażliwi i pełni pasji muzycy oraz oddani rodzice. Duet idealny! Gosia ukończyła wokalistykę jazzową i edukację muzyczną, prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci metodą gordonowską, jako doula wspiera kobiety w przygotowaniach do macierzyństwa. Marka możecie pamiętać z dawnego składu zespołu Lemko Tower, ukończył fortepian jazzowy, jest zawodowym muzykiem i kompozytorem, prowadzi również zajęcia dla dzieci w czeskiej szkole :) Przywiązanie do kultury przodków wyrażają w twórczości swojego zespołu Re-Karpaty, gdzie łemkowskie pieśni zajmują szczególne miejsce.


Kiedy Kamila powiedziała w wywiadzie dla Radio Lemko, że marzy się jej tworzenie ilustracji dla dzieci, wiedziałam, że właśnie ona powinna dołączyć do naszego zespołu. Zamiłowanie do malowania miała od dziecka, na szczęście pozostała przy pasji artystycznej i zaczęła prezentować swoje prace jako kama.illustration. Jej tablet graficzny to wierny towarzysz podróży małych i dużych - prawie się z nim nie rozstaje :) W stylistyce dziecięcej odnalazła się jak ryba w wodzie, a spod jej ręki wyszły przepiękne obrazy, które świetnie oddają treść piosenek oraz ich muzyczny klimat.


Dlaczego to robimy?


W każdym z nas drzemie artystyczna dusza, a jeśli możemy stworzyć coś, co przysłuży się kolejnym pokoleniom Łemków - to miód na nasze serca. Chcemy dać dzieciom coś, czego sami nie mieliśmy w swoim języku, coś nowego, świeżego, czego jeszcze nie było. Od lat otrzymujemy sygnały od rodziców i nauczycieli, że tego typu wydania są bardzo przydatne i potrzebne. Łemkowskie piosenki i wierszyki dla dzieci to utwory, które powstały w minionym stuleciu i wcześniej, są niezwykle wartościowym dziedzictwem, ale jednocześnie opisują realia życia naszych przodków, często nie mają wiele wspólnego z naszą codziennością. Świat idzie naprzód, realia się zmieniają, dziś brakuje utworów, które byłyby aktualne dla współczesnych dzieci. Musimy pamiętać, że Łemkowie to nie skansen, ale ludzie, którzy żyją tu i teraz. Kultura nie musi być odtwarzana, kulturę się tworzy.


Dlaczego potrzebujemy pomocy?


Nikogo nie zdziwi, że rynek i ceny zmieniają się dymanicznie. Koszt wydania książki z płytą przekracza przewidywaną przez nas sumę, ale nie rezygnujemy i nie chcemy schodzić z jakości, robić tego byle jak. Ponadto widzimy w tym projekcie ogromny potencjał i pójść o krok dalej, chcemy rozwinąć jego pierwotny zamysł, zaangażować więcej profesjonalnych muzyków, którzy ubogacą stworzone już kompozycje. Chcemy to zrobić najlepiej, jak się da, bo dzieci są tego warte. Dlatego, postanowiliśmy poszukać wsparcia u osób, którym nasza inicjatywa się spodoba, a Łemkowyna jest bliska ich sercu. Wierzymy w to, że gdzieś tam z drugiej strony ekranu są osoby, dla których ten projekt będzie czymś wyjątkowym i wartym wsparcia. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc!

♥

Dla darczyńców przewidzieliśmy kilka nagród rzeczowych o tematyce łemkowskiej. Być może z czasem pojawi się ich więcej, dlatego zaglądajcie do nas i zapraszajcie znajomych :) Dziękujemy za każdą formę wsparcia!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 9

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Książki • Obcojęzyczne
Rozmówki polsko-łemkowskie "Porozmawiajmy po łemkowsku"
Książka wspierająca naukę języka łemkowskiego, zawierająca zwroty wykorzystywane w codziennej komunikacji.
50 zł

Kupione 20 z 20

Zakończona
Elektronika i muzyka • Muzyka
Płyta zespołu Re-Karpaty
Płyta "W jaworowym lesie" zespołu Re-Karpaty, który tworzy muzykę jazzową w oparciu o pieśni tradycyjne narodów słowiańskich.
60 zł

Kupione 1 z 10

Zakończona
Dla dzieci • Książki dla dzieci • Inne
Ilustrowana księga łemkowskich przysłów
Bogato ilustrowana książka dla dzieci, prezentująca łemkowskie przysłowia z wyjaśnieniem ich znaczenia.
60 zł

Kupione 10 z 10

Zakończona
Elektronika i muzyka • Muzyka
Płyta zespołu Prypadok
Płyta zespołu Prypadok ze współczesną interpretacją tradycyjnych pieśni słowiańskich, w tym łemkowskich.
60 zł

Kupione 2 z 10

Zakończona
Dla dzieci • Książki dla dzieci • Edukacyjne
Łemkowska Książeczka
Książka o Łemkach i Łemkowszczyźnie, bogato ilustrowana, z rozkładanymi stronami. Wnętrze można obejrzeć tutaj: https://fb.watch/huSyPiqRv4/
60 zł

Kupione 10 z 10

Zakończona
Książki • Inne
Tam na hori czereszeńka (książka z płytą)
Książka z płytą, na której znajdują się archiwalne nagrania z badań terenowych prof. Romana Reinfussa na Łemkowszczyźnie (66 nagrań).
80 zł

Kupione 9 z 10

Zakończona
Książki • Obcojęzyczne
"Folwark zwierzęcy" po łemkowsku
"Folwark zwierzęcy" w przekładzie Piotra Krynickiego na język łemkowski, książka wydawnictwa Lemko Tower.
100 zł

Kupione 5 z 5

Zakończona
Dla dzieci • Inne
Сьпіваночкы про діточкы (Śpiwanoczky pro ditoczky)
Łemkowskie piosenki dla dzieci (książka + płyta CD)
100 zł

Kupione 47 z 50

Zakończona
Dla dzieci • Książki dla dzieci • Bajki i baśnie
"Opowieści babci Tekli"
Książka z bajkami dla dzieci w języku łemkowskim.
100 zł

Kupione 15 z 15

Zakończona

Wpłaty 139

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków