id: cvbby9

Jubileuszowy turnus dla "7 Wspaniałych"

Jubileuszowy turnus dla "7 Wspaniałych"

Nasi użytkownicy założyli 1 186 963 zrzutki i zebrali 1 247 850 511 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

„7 Wspaniałych” BOHATERÓW jest ze sobą od 10-ciu już lat. Połączyła ich choroba i jedna placówka rehabilitacyjna Fundacja Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Chorzowie. Wraz z rodzicami mają marzenie, żeby wspólnie wyjechać nad morze na wypoczynek połączony z rehabilitacją.

Możesz im pomóc zrealizować marzenia wpłacając dowolny datek.


Kamil 11 lat – Urodził się za wcześnie, bo już w 29 tygodniu ciąży. W brzuchu mamy Kamil miał brata bliźniaka, któremu wcześniej przestało bić serce. Akcja ratowania dzieci odbyła się niestety za późno, wskutek czego Kamil walczy z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, padaczką lekooporną, zaburzeniami psychoruchowymi, wzroku i mowy.

Patrycja 13 lat – W brzuchu mamy była zdrowa. Mama niestety dostała bardzo wysokiego ciśnienia krwi i Patrycja musiała przedwcześnie przyjść na świat. Wysokie ciśnienie mamy spowodowały, duże problemy w brzuchu Patrycji co nie zostało na czas zdiagnozowane i doszło do rozległego zakażenia całego organizmu. Skutkiem tych wydarzeń jest Mózgowe Porażenia Dziecięce, wodogłowie pokrwotoczne i wszczepiona zastawka, padaczka, zaburzenia psychoruchowe, głęboki niedosłuch i wszczepiony implant ślimakowy oraz zaburzenia mowy.    

Paweł 11 lat – Urodził się zdrowy, ale w szpitalu doszło do zakażenia bakterią, wskutek czego doszło do zatrzymania funkcji życiowych i rozległego niedotlenienia mózgu. Dziś walczy z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, padaczką lekooporną, zaburzeniami psychoruchowymi, wzroku i mowy.

Franek 11 lat – Urodził się bardzo wcześnie, bo już w 25 tygodniu ciąży ze skrajną masą urodzeniową 710 gramów. Skutkiem tego przedwczesnego przyjścia na świat jest utrata wzroku – retinopatia wcześniaków. Bohatersko obronił się przed innymi skutkami przedwczesnego przyjścia na świat.    

Majka 11 lat – W brzuchu mamy była zdrowa. Niestety miała bardzo duże trudności z przyjściem na świat i doszło do niedotlenienia okołoporodowego. Wskutek czego walczy dziś z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, wodogłowiem pokrwotocznym, ma wszczepiona zastawka otrzewno-komorowa, zaburzenia psychoruchowe, wzroku i mowy.

Kacper 12 lat – Urodził się z wrodzona wadą serca. Niestety podczas jednej z operacji naprawczych serca doszło do niedotlenienia. Skutkiem czego jest padaczka lekooporna, zaburzenia psychoruchowe, wzroku, mowy i słuchu.

Tomek 11 lat – Tomek 11 lat – Urodził się jako zdrowy chłopiec. Przez kilka miesięcy wszystko wydawało się być w jak największym porządku i specjaliści pediatrii nie widzieli u Tomka problemu. Dopiero w 11 miesiącu życia została postawiona diagnoza: złożona wada rozwojowa OUN z cechami schizencefalii - rzadkiej choroby polegającej na występowaniu szczelin po obu stronach mózgu. Skutkiem choroby jest Mózgowe Porażenie Dziecięce, które u Tomka objawia się m.in. zaburzeniami psychoruchowymi, małogłowiem, oczopląsem i wadą wzroku, zaburzeniami mowy i padaczką.

 

„Każde marzenie jest nam dane wraz z siłą potrzebną do jego spełnienia”. Richard Bach

Bądź naszą siłą potrzebną do spełnienia marzenia.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!

Dodaj swoją ofertę/licytację - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.

Nieaktywne
Bilety, usługi, vouchery • Koncert
Bilet na Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny
Bilet upoważnia do udziału w Charytatywnym Koncercie Świąteczno-Noworocznym.PAMIĘTAJ O PODANIU NAM TWOJEGO ADRESU E-MAIL!
50 zł

Kupione 22 z 200

Zakończona

Wpłaty 166

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków