id: cvsmpn

Na karetkę dla walczących na wschodzie

Na karetkę dla walczących na wschodzie

Nasi użytkownicy założyli 1 166 954 zrzutki i zebrali 1 214 085 266 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mieliśmy w tym roku latem jechać do Kostiuchnówki na Wołyniu pracować przy renowacji grobów żołnierzy Legionów Polskich. Zamiast tego patrząc w telewizor na to co się dzieje zastanawiamy się, czy będzie w ogóle gdzie i po co jechać.


W związku z kryzysową sytuacją u naszych wschodnich sąsiadów po konsultacji z członkami grupy "Irytujący Ludzie" odpalamy tą skromną zbiórkę. Celem jest zakup używanego ambulansu (albo solidnego dostawczaka z możliwością wstawienia noszy), wypchanie go medykamentami oraz nie-bojowym wyposażeniem i wyjazd do jednej z brygad Gwardii Narodowej by przekazać wsparcie ochotnikom. Ludziom którzy jeszcze do niedawna byli poza armią czy polityką, a dziś chwytają za broń w obronie swojego kraju.


Chcemy zawieźć wszystko osobiście i jeśli do tego czasu sytuacja się nie zaogni to z Ukraińcami z brygady popracować na jednym z wielu zapomnianych polskich cmentarzy. Mieliśmy w marcu organizować wyjazd i pomoc dla Centrum Dialogu Kostiuchnówka, ale jeśli tam staną wrogie czołgi, to trzydzieści lat pracy wielu polskich patriotów na Kresach pójdzie na marne. Dlatego robimy, choćby skromnie, co możemy.Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 329

preloader

Komentarze 14

 
2500 znaków