id: cvsmpn

Na karetkę dla walczących na wschodzie

Na karetkę dla walczących na wschodzie

17 741 zł 
z 10 000
177%
zakończona 22.02.2022r
327 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Mieliśmy w tym roku latem jechać do Kostiuchnówki na Wołyniu pracować przy renowacji grobów żołnierzy Legionów Polskich. Zamiast tego patrząc w telewizor na to co się dzieje zastanawiamy się, czy będzie w ogóle gdzie i po co jechać.


W związku z kryzysową sytuacją u naszych wschodnich sąsiadów po konsultacji z członkami grupy "Irytujący Ludzie" odpalamy tą skromną zbiórkę. Celem jest zakup używanego ambulansu (albo solidnego dostawczaka z możliwością wstawienia noszy), wypchanie go medykamentami oraz nie-bojowym wyposażeniem i wyjazd do jednej z brygad Gwardii Narodowej by przekazać wsparcie ochotnikom. Ludziom którzy jeszcze do niedawna byli poza armią czy polityką, a dziś chwytają za broń w obronie swojego kraju.


Chcemy zawieźć wszystko osobiście i jeśli do tego czasu sytuacja się nie zaogni to z Ukraińcami z brygady popracować na jednym z wielu zapomnianych polskich cmentarzy. Mieliśmy w marcu organizować wyjazd i pomoc dla Centrum Dialogu Kostiuchnówka, ale jeśli tam staną wrogie czołgi, to trzydzieści lat pracy wielu polskich patriotów na Kresach pójdzie na marne. Dlatego robimy, choćby skromnie, co możemy.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 327

preloader

Komentarze 14

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

891 506 zrzutek

i zebrali

832 059 552 zł

A ty na co dziś zbierasz?