id: cw5cpt

Kaszka dla Malgaszka

Kaszka dla Malgaszka

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
8 057 zł
z 5 000
161%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 978 837 zrzutek i zebrali 998 841 792 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

„Kaszka dla Malgaszka” to mój autorski pomysł, który zrodził się w 2014 roku, kiedy to po raz pierwszy wyjeżdżałem na długoterminową misję na Madagaskar. Akcja ma na celu zbiórkę kaszek mleczno-ryżowych dla niedożywionych dzieci z misji w Mampikony. Celem zbiórki jest pomoc w opłaceniu wysyłki materiałów medycznych i preparatów specjalnego przeznaczenia żywieniowego (wyłącznie artykułów, które nie można zakupić na Madagaskarze) oraz zakup na wyspie leków i odżywek dla dzieci.

Kaszka dla malgaszka

Kaszka dla Malgaszka

Autorski pomysł Daniela Kasprowicza, który zrodził się w 2014 roku, kiedy to po raz pierwszy wyjechał na długoterminową misję na Madagaskar. Akcja ma na celu zbiórkę kaszek mleczno-ryżowych dla niedożywionych dzieci z misji w Mampikony. Celem zbiórki jest pomoc w opłaceniu wysyłki materiałów medycznych i preparatów specjalnego przeznaczenia żywieniowego (wyłącznie artykułów, których nie można zakupić na Madagaskarze) oraz zakup na wyspie leków i odżywek dla dzieci.

Daleki-bliski Madagaskar

Jest to kraj, który znajduje się w pierwszej piątce najbiedniejszych krajów na świecie. Corocznie dotykają go katastrofy naturalne (cyklony, powodzie i przedłużające się pory suche), plagi chorób (dżuma - 2018, odra - 2019) i szarańczy oraz duża niestabilność polityczno-ekonomiczna. 50% dzieci do 5 roku życia jest niedożywiona, a co trzecie dzieci do 15 roku życia chodzi głodne. Dzieci umierają przez brak podstawowych leków i materiałów medycznych.

Klinika medyczna "Flamboyant"

Od 2015 roku w Mampikony funkcjonuje klinika medyczna "Flamboyant", której celem jest pomoc najuboższym i najbardziej potrzebującym mieszkańcom tego regionu. Jest to miejsce, w którym leczone są między innymi niedożywione osierocone dzieci. Każdego dnia przyjmuje się na zabiegi, leczenie, diagnostykę i konsultacje przeszło 100 pacjentów.

Historie pacjentów

Są w życiu taki chwile, kiedy zdajesz sobie sprawę z sensu swojego istnienia. Kiedy wiesz, że świat kręci się w prawidłową stronę, a ptaki śpiewają dziś zdecydowanie piękniej.

Kiedy trafił do nas ważył zaledwie 1,900 kg, dziś - w dniu ostatniej kontroli - 6,550 kg.

Podziel się tą radosną nowiną ze znajomymi! ❤

Więcej informacji na stronie

Historie pacjentów

Przedstawiam Wam Nasikę! Pięć tygodni temu została przyniesiona przez obcą jej kobietę, która zajęła się jej wychowaniem po śmierci matki. Była wygłodzona – niespełna czteromiesięczne dziecko ważyło wówczas 2.5 kg. Dziś, po pięciu tygodniach wspólnej pracy i leczeniu waży już 4.2 kg! Oby więcej takich sukcesów. Choć to jeszcze nie koniec, cieszę się niezmiernie na jej widok! Udostępnij, polajkuj – niech ludzie wiedzą, że świat jest piękny, a każe dziecko to nieoceniony skarb!

Więcej informacji na stronie

Przeznaczenie zebranych środków

Środki zostaną przeznaczone na wysyłkę materiałów medycznych i preparatów specjalnego przeznaczenia żywieniowego na Madagaskar. Wysłane zostaną jedynie te rzeczy, które nie są dostępne na lokalnym rynku bądź których jakoś na Madagaskarze jest wątpliwa. Reszta środków zostanie przekazana na zakup mleka humanizowanego oraz opłacenie procesu leczenia niedożywionych pacjentów kliniki "Flamboyant"

Zorganizuj zbiórkę w swoim regionie!

Wejdź na stronę stronę i zorganizuj zbiórkę materiałów w swojej okolicy. Więcej informacji zamieszczonych na facebooku.

Koszta:

Wysyłka 20 kg to koszt około 186 zł. Jest to dość spora kwota, ale zawartość paczki jest zdecydowanie wyższa - zawiera materiały niedostępne na wyspie bądź materiały o wyższej jakości i skuteczności.

Inne kwoty materiałów zakupionych na wyspie:

- mleko humanizowane - około 40 zł

- wyleczenie malarii na 1 dziecko - około 30 zł

- wyleczenie dury brzusznego - około 45 zł

- odrobaczenie - około 5-10 zł

- wyleczenie niedożywienia - około 100 zł

Zrzutka stworzona przez Daniela Kasprowiczpochodzący z Rybna misjonarz świecki posługujący na Madagaskarze. Z wykształcenia dietetyk, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, zajmujący się niedożywionymi pacjentami kliniki medycznej „Flamboyant” w Mampikony. Z zainteresowania, ambasador walki z głodem na świecie prezentujący się na międzynarodowych spotkaniach, między innymi: w Australii, Belgii i Kolumbii. Autor dwóch książek: „KILASYMANDRY. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać” oraz „HAZO MENA. O marzeniach z Czerwonej Wyspy”. Prywatnie, miłośnik kawy i mlecznej czekolady, amator maratonów i zapalony podróżnik.

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 117

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
36 zł
 
Dane ukryte
90 zł
MS
Małgorzata Słowik
345 zł
AM
Agnieszka
200 zł
 
Dane ukryte
25 zł
DD
DA Don Bosco
89 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 13

 
2500 znaków