id: cwfvk6

Zasiej nadzieję - wesprzyj bezpłatną pomoc psychologiczną

Zasiej nadzieję - wesprzyj bezpłatną pomoc psychologiczną

Nasi użytkownicy założyli 1 147 439 zrzutek i zebrali 1 195 240 847 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wiosna. Przebudzenie do nowego życia. Widać je w przyrodzie i czuć w sercu. Sprzyja to zmianom – zewnętrznym i wewnętrznym. Daje nadzieję. Ty też możesz ją dawać. Chcemy, aby w tym roku wiosna przyszła do każdego. Chcemy pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia w pierwszych krokach do zmiany. Chcemy siać nadzieję.


W Fundacji Makatka wspieramy młode matki. Pomoc psychologiczna zawsze była jednym z filarów naszej działalności. Wsparcie niemedyczne, życzliwa sieć wsparcia i pomoc koleżeńska znaczą bardzo dużo i stanowią podstawy naszego działania. Gdy jednak sytuacja wymaga kontaktu ze specjalistą wspieramy w takiej decyzji, pomagamy w umówieniu się, a w razie potrzeby pokrywamy koszty. Nie chcemy, aby finanse stanęły na drodze do zdrowia i dobrego samopoczucia.


Od kilku lat współpracujemy z Moniką Jamróz, która zajmuje się wsparciem psychologicznym dla rodziców w okresie okołoporodowym i wczesnego rodzicielstwa. 

https://www.facebook.com/monika.jamroz.psycholog

Można się z nią umówić na konsultację on-line. Czasami wystarczy jedna, czasami jest to kilka, które pomagają zapoczątkować proces zmian i walki o siebie. Koszt konsultacji wynosi 130 zł. Monika rozlicza się z Fundacją, a osoba korzystająca wpłaca nam całość lub część, jeśli ma taką możliwość. Jeśli nie, zgodnie z naszą misją statutową – pokrywamy koszt konsultacji.


W ciągu naszej współpracy Monika Jamróz odbyła około 170 konsultacji. Zwrotnie docierały do nas wyłącznie pozytywne opinie. 


"Na Monikę trafiłam – dzięki Fundacji Makatka – mniej więcej w momencie kiedy życie trochę mnie przerosło. Byłam we własnych oczach fatalną mamą, beznadziejną partnerką i kiepskim pracownikiem. Kompletnie nie umiałam patrzeć na siebie obiektywnie, a już na pewno – okazać samej sobie sympatii. I to Monika odczarowała mój świat. Wystarczyło kilka spotkań żeby jej empatyczna ciepła mądrość zaczęła zmieniać nie tylko to jak siebie widzę ale też to jak się zachowuje i jak funkcjonuje, i jestem jej za to bardzo wdzięczna."

(Agnieszka)


Udało nam się zaopiekować także kilka kobiet w procesie terapeutycznym: finansowanym przez nas częściowo, całościowo bądź realizowanym pro bono. Niektóre z nich są obecnie w trakcie. Rozeznajemy potrzebę takiego procesu bądź osobiście bądź dzięki zaufanym specjalistkom. Zaś beneficjentki przyznają, iż jest to ogromny krok w możliwości przemiany swojego życia. 


"Dzięki wsparciu Makatki w końcu jestem w stanie podjąć psychoterapię. To dzięki niej przerwę pokoleniowe traumy i ochronię córkę od noszenia ze sobą tego bagażu. Chcę, aby mogła wejść w życie wolna od tego oraz miała szczęśliwą mamę."

(Morgane)


Celem tej zrzutki jest zabezpieczenie środków na konsultacje psychologiczne i sesje terapeutyczne na najbliższy rok. Chcemy mieć pewność, że zgłaszające się do nas kobiety uzyskają potrzebną pomoc. Chcemy, aby finanse nie stały się barierą do korzystania z pomocy psychologicznej i troski o swoje zdrowie psychiczne. Założona kwota powinna wystarczyć na najbliższy rok.


Suma zrzutki zakłada:

✔️ konsultacja u Moniki Jamróz w kwocie 130zł/h, 6 razy w miesiącu przez 12 miesięcy (72 konsultacje – 9360 zł)

✔️ pojedyncza sesja terapeutyczna – uśredniona kwota 150 zł/h, 2 razy w miesiącu przez 12 miesięcy (24 sesje – 3600 zł)

Łącznie 12 960 zł

Priorytetem jest jednak zaopiekowanie wszystkich potrzebujących, dlatego statystyki są orientacyjne, oparte na doświadczeniu dotychczasowej działalności.


Zasiej z nami nadzieję na wiosenną przemianę. Pomóż przejść proces odnowy, wesprzyj wysiłki w zmianie. Dołącz do nas i wesprzyj naszą zrzutkę. Bądź zmianą, której świat potrzebuje zwłaszcza na wiosnę.Jeśli czujesz, że Ty sama potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami.

[email protected]

https://www.facebook.com/fundacjamakatka

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 155

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków