id: cxbm58

operacja kręgosłupa, która pozwoli Oli nadal realizować życiową pasję - taniec

operacja kręgosłupa, która pozwoli Oli nadal realizować życiową pasję - taniec

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora

Nasi użytkownicy założyli 1 166 691 zrzutek i zebrali 1 213 485 306 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności14

 • g4a5032ddc4e8437.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Szansą na normalne życie nastolatki, dla naszej córki 14-letniej Oli, jest operacja kręgosłupa najnowszą metodą leczenia operacyjnego skolioz w Niemczech. W Polsce nie ma szansy na taką operację.

Ola zmaga się skoliozą idiopatyczną przez połowę swojego życia - pierwsze skrzywienie kręgosłupa pojawiło się gdy miała 7 lat.. Zdiagnozowano skoliozę idiopatyczną - złożoną, wielopłaszczyznową deformację kręgosłupa. Od tego czasu nosi gorset ortopedyczny, rehabilitowana była różnymi metodami, brała udział w turnusach rehabilitacyjnych, które najprawdopodobniej spowalniały proces skrzywienia. Wszystkie te działania mocno ograniczały lub uniemożliwiając różne aktywności i działania, które były naturalne dla jej rówieśników.

Obraz ostatniego zdjęcia RTG nie pozostawił wątpliwości - kąty skrzywienia przekroczyły granicę, poza którą wszelkie oddziaływania poprzez rehabilitację stają się nieskuteczne. Poprawy nie przyniesie nawet noszenie gorsetu. Rozwiązaniem jest już tylko operacja.

Szansą dla naszej córki Oli jest najnowsza metoda leczenia operacyjnego tego typu skolioz - Vertebral Body Tethering (VBT). Ta metoda pozwala skorygować skoliozę zachowując ruchomości kręgosłupa, co jest ogromnie ważne dla Oli - tancerki, osoby bardzo aktywnej fizycznie. Standardem w chirurgicznej korekcji skolioz jest stabilizacja kręgosłupa poprzez użycie metalowych prętów i trwałe jego usztywnienie do końca życia. Bardzo chcemy tego oszczędzić naszej córce, po to aby mogła realizować w życiu swoje marzenia. Niestety operacje metodą Vertebral Body Tetherin (VBT) w Polsce nie są wykonywane i nie są refundowane przez NFZ. Najbliżej nas oferuje swoim pacjentom tę metodę niemiecka Eifelklinik St. Brigida w Simmerath. 7.08.2020 odbyliśmy podróż do Niemiec, skąd wróciliśmy pełni nadziei, ponieważ Ola uzyskała kwalifikację do operacji VBT. Opercję zaplanowano na 7.11.2020. Jej koszt to 47 tys. EURO.


Prosimy, pomóżcie wygrać dla Oli szansę na operację, która pozwoli na powrót do normalnego życia.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 784

preloader

Komentarze 38

 
2500 znaków