Rowerem z Tajlandii - zbiórka charytatywna Zakończona 15.05.2018r ID: cxvujr

Rowerem z Tajlandii - zbiórka charytatywna

Zebrano 2 761 zł
z kwoty 50 000 zł

5 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

340
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Niech to będzie wyprawa podczas której pokonane zostaną nie tylko kilometry, ale choroba i ciężkie momenty. Sprawmy, by ten dystans w kilometrach zamienił się w ogromną ilość uśmiechu na twarzy osób, które codziennie muszą pokonywać swoje słabości.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Link do śledzenia relacji:
https://www.facebook.com/roweremztajlandii/

Nazywam się Aneta, mam 23 lata i w połowie stycznia zaczynam wyprawę rowerową, która swój początek ma na wyspie Phuket w Tajlandii i planowany koniec w Polsce. Podczas organizowania tego wyjazdu naszła mnie taka myśl, by ta wyprawa była czymś więcej niż kilometrami, które pokonuję tylko dla siebie z wielu różnych powodów. Z góry ambitnie założyłam sobie cel, by wrócić na rowerze z dalekiego kraju do Polski, mierząc się z trudnościami, które na pewno podczas tego wyjazdu mnie czekają. Z całego serca wierzę, że uda mi się ten cel osiągnąć.

Są jednak osoby, które tych trudności w życiu na co dzień mają zdecydowanie więcej ode mnie i większości z nas; osoby chore i niepełnosprawne a także ich rodzina. Na około mnie jest mnóstwo dzieci i dorosłych, którzy każdego dnia zmagają się z trudem jakim jest wstanie z z łóżka, uśmiechnięcie się czy znalezienie motywacji do tego by walczyć z chorobą. Takie osoby zazwyczaj potrzebują wsparcia z zewnątrz, słowa otuchy, dobrego gestu, wyciągnięcia dłoni w ich stronę, tak by dostrzegły to, że nie są same. Dlatego też postanowiłam, by podczas mojego wyjazdu zorganizować zbiórkę pieniędzy dla jednej osoby i jednej wybranej przeze mnie fundacji. Ta osoba, jak i fundacja nie są wybrane przypadkowo. Tak się niestety stało, że w mojej najbliższej rodzinie są osoby które zmagają się z chorobami, które należą do tych najcięższych, nie tylko dla nich samych ale również dla ich najbliższych.

Poniżej przedstawiam Wam osobę i fundację na które będą zbierane pieniądze; niech każdy pokonany kilometr będzie dla nich wsparciem.

  • Łucja

Łucja ma 6 lat. Od urodzenia zmaga się z chorobą jaką jest dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę lekooporną. Jest pod stałą opieką lekarzy oraz codziennie uczestniczy w zajęciach wspomagających jej rozwój. Rodzicom bardzo zależy na tym, aby nauczyła się stawiać swoje pierwsze kroki i wypowiadać pierwsze słowa.

Jednak padaczka sprawia, że Łucja cofa się w rozwoju. Dlatego rodzice oraz lekarze robią wszystko, aby małymi kroczkami, pomimo przeciwności losu ćwiczyć i iść do przodu. Łucja jest dzieckiem bardzo ciekawym świata, jest dziewczynką pogodną, radosną, próbująca nawiązywać kontakt ze wszystkimi.

Łucja najbardziej potrzebuje pieniądze na sprzęt i turnusy rehabilitacyjne oraz na leczenie epilepsji. Jest podopieczną fundacji; Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”.


  • Fundacja MATIO

Na wstępie odsyłam na stronę fundacji w celu zrozumienia czym ta choroba jest i jak się objawia.
http://www.mukowiscydoza.pl/o-nas/mukowiscydoza-wszystko-o-chorobie/4-czym-jest-mukowiscydoza.html

Co 25 osoba jest nosicielem genu, który może wywołać mukowiscydozę - nieuleczalną chorobą genetyczną. Statystycznie tygodniowo w Polsce rodzi się 2 dzieci chorych. Mimo, że choroba nie daje objawów zewnętrznych, rujnuje życie chorych w każdym wymiarze: fizycznym, psychicznym i rodzinnym. Chorzy żyją z widmem nieuchronnej śmierci, która może nadejść nagle i zawsze za wcześnie. Prawie połowę swojego krótkiego życia poświęcają na codzienną rehabilitację, rygorystyczną dietę, a w ciągu roku przyjmują prawie 14 000 tabletek. Koszt rocznego leczenia osoby chorej na mukowiscydozę to nawet 100 000 zł. MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę od ponad 20 lat opiekuje się chorymi na tą rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną.

Mój kuzyn jest chory na mukowiscydozę, a ja jestem nosicielem tego genu. Po takiej ilości informacji na temat tego jak ciężka jest to choroba, mamy nadzieję, że zechcesz wesprzeć osoby, które się z nią zmagają choćby najniższą kwotą.


Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

DS

Dagna Sarzyńska

Chapeau bas! :)

MB

Marcin Belka

Te wszystkie dziewczyny co sobie piszą o swoich zainteresowaniach/hobby że podróże przy Tobie to jakiś żart :d Twoja wyprawa motywuje mnie do życia. Wielki szacunek dla Ciebie i pozdrawiam

S

Sebastian

????????

ML

Magdalena Lach

Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwej drogi .

ML
1 000 zł
Magdalena Lach
Dane ukryte
300 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
AK
100 zł
Alicja Kwaśny
SS
100 zł
Sebastian Szymla
P
50 zł
Piotr
S
50 zł
Sebastian
DS
50 zł
Dagna Sarzyńska
BK
50 zł
Beata Kosek
JK
50 zł
Jakub K
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
JW
25 zł
Jakub Włodarczyk
AP
25 zł
Adrian Paterak
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
PS
25 zł
Paweł Szostak
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
MB
15 zł
Marcin Belka
PW
10 zł
Przemysław Wasilewski
EK
10 zł
Ewa Krzywda
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

360 828 zrzutek

Pomóż zebrać 50 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

340
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.