id: cyuvkt

Razem dla Ukraińskich Ogrodów Zoologicznych

Razem dla Ukraińskich Ogrodów Zoologicznych

187 448 zł 
z 200 000 zł
93%
13 dni do końca
1446 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5


 • Czytaj więcej
 • 31. marca i 7. kwietnia wyjechały od nas kolejne TIR-y załadowane po same brzegi. Oprócz standardowych karm i najpotrzebniejszych leków, nasi zoologiczni dietetycy przygotowali specjalny przepis na pączki, które wzbogacą dietę tamtejszym człekokształtnym. Wszystkie składniki są już na miejscu i zostały rozdysponowane po wszystkich ogrodach, do których mamy dostęp. Niestety do niektórych nie możemy dotrzeć... ale staramy się przygotowywać dla nich paczki, które w momencie otwarcia jakiegokolwiek korytarza humanitarnego móc natychmiast przekazać.


  Kolejny załadunek już skompletowany, jedynym ograniczeniem w tym momencie są ogromne kolejki na granicy ukraińsko-polskiej. Z niecierpliwością czekamy na kierowcę, aż dojedzie do naszego zoo.


  Na bieżąco aktualizujemy zapotrzebowania ogrodów i staramy się organizować najpotrzebniejsze artykuły.


  wdb75de562c5e2b7.jpeg

  o917118a31f27f55.jpegzeaae401fd178409.jpeg

  Czytaj więcej
 • Zwiększamy limit zrzutki do 200 000! Działamy dalej!!

  Czytaj więcej
 • Dwa duże transporty (i kilka mniejszych) już za nami! Dzięki współpracy z polskimi i europejskimi ogrodami zoologicznymi zgromadziliśmy i przekazaliśmy ponad 40 ton specjalistycznych karm dla zwierząt, leki, materiały opatrunkowe, a także sprzęt i artykuły pierwszej potrzeby niezbędne dla opiekunów pozostającymi ze swoimi podopiecznymi 24h/dobę. Do tej pory udało nam się dotrzeć do 12 ogrodów w Ukrainie - Zoo w Równem, Zoo w Charkowie, Feldman Ecopark, Zoo w Kijowie, Zoo 12 Miesięcy, Zoo w Mikołajowie, Zoo w Odessie, Odessa Biopark, Zoo w Łucku, Limpopo, Zoo w Czerkasach, Zoo w Winnicy.

  Kolejne transporty już w planach. Staramy się usystematyzować łańcuch dostaw.

  Razem możemy więcej!

  nfb53c18110ccc94.jpegwc8e34c345b2e99a.jpeg

  w05ea6ae9e504157.jpeg

  p1910a061d70d6df.jpeg

  Czytaj więcej

 • Kochani, jesteście niesamowici! 
  Dzięki Wam udało nam się zgromadzić ponad 100 000 zł na najbardziej potrzebujące ukraińskie ogrody zoologiczne! 

  Również dzięki Wam byliśmy w stanie zorganizować pierwszy transport, choć droga nie była prosta - z ZOO Łódź do ZOO w Warszawie, skąd jeszcze przed świtem ruszyliśmy na granicę, żeby przeładować paczki do samochodów, które pojadą bezpośrednio do ZOO w Łucku. Specjalistyczne nosze dla zwierząt, karma, opatrunki, płyny fizjologiczne, materace, koce, żywność dla opiekunów, którzy towarzyszą swoim podopiecznym przez całą dobę - to wszystko i jeszcze więcej już czeka na transport do miejsca docelowego. 

  Nie kryjemy łez wzruszenia…  a to dopiero początek!
  Dziękujemy! 
  image


  image

  image

  image

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Tragedia, która rozgrywa się na Ukrainie dotyka również zwierząt.


W obliczu wojny stanęły ukraińskie Ogrody Zoologiczne. Pracownicy dzielnie stawiają czoła przeciwnościom losu, jednak jest im coraz ciężej i bez naszego wsparcia, nie będą w stanie zapewnić odpowiedniej ochrony i opieki swoim podopiecznym. Zwracamy się zatem do wszystkich osób, którym los zwierząt nie jest obojętny o wsparcie finansowe. W tym momencie nie jesteśmy jeszcze w stanie oszacować konkretnej kwoty, ale już wiemy, że potrzebne będą ogromne pieniądze. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami Ogrodów i na bieżąco weryfikujemy zapotrzebowanie w poszczególnych ośrodkach.ASKANIA NOWA W OKUPOWANYM OBWODZIE CHERSOŃSKIM


Rezerwat o obszarze 33,3 tys. ha, wpisany na listę informacyjną UNESCO. Występuje tu ponad 500 gatunków roślin i ponad 3000 gatunków zwierząt, w tym 69 wpisanych do Ukraińskiej czerwonej księgi gatunków zagrożonych. Tamtejsze miesięczne zapotrzebowanie to aż 40 ton jedzenia miesięcznie. Aktualnie 250 pracowników pozostaje bez wypłat. Za kilka dni prawdopodobnie będą odcięci od komunikacji telefonicznej, a wszystkie dostawy zostały wstrzymane. Poprosili nas o pomoc w dostarczeniu wyżywienia dla zwierząt i pracowników pozostających bez środków do życia. Codziennie informują nas o sytuacji w rezerwacie i zoo.


LUTSK ZOO


Pracownicy pozostają przy zwierzętach mieszkając na terenie Ogrodu Zoologicznego. Dzięki Waszej pomocy udało nam się skompletować najpotrzebniejsze materiały, tj. materace, koce, nosze dla zwierząt, specjalistyczne karmy dla zwierząt oraz wyżywienie dla 30 pracowników. Aktualnie oczekujemy na transport z Łódzkiego Zoo.


v7790c5e3fe36841.jpeg

l7e02f50c1b49d56.jpeg


CHARKÓW


28.02 w Charkowie spadły pociski militarne niszcząc cywilną infrastrukturę. Ogród Zoologiczny znajduje się w centrum miasta, na tę chwilę nie ucierpiały żadne zwierzęta. Pracownicy pozostają ze zwierzętami na terenie Ogrodu przez całą dobę. Otrzymaliśmy od nich zapotrzebowanie na karmy specjalistyczne i leki. Potrzebne są generatory prądu i filtry do oczyszczania wody pitnej.

 


WHITE ROCK BEAR SHELTER


Ośrodek Rehabilitacji niedźwiedzi brunatnych pod Kijowem. Pracownicy wraz ze swoimi rodzinami przebywają na terenie obiektu w centrum konfliktu zbrojnego. Niestety zapasy karmy dla zwierząt są bliskie wyczerpaniu. Jesteśmy w trakcie zbioru pokarmu dla podopiecznych ośrodka oraz kumulujemy środki pieniężne.


f5afc2f5fd8dbfc6.jpegKIJÓW


W niezwykle trudnej sytuacji znajduje się również Kijowskie Zoo. Ogród jest zamknięty, a pracownicy pozostają przy zwierzętach przez całą dobę, by zapewnić im należytą opiekę. Aktualnie ewakuacja zwierząt z Zoo nie jest możliwa. Pozostajemy w ciągłym kontakcie z Dyrekcją Ogrodu, która na bieżąco informuje nas o sytuacji. 


W aktualizacjach będziemy podawać na bieżąco informacje o sytuacji Ogrodów, w jakiej się znajdują.


W trakcie trwającej wojny mogą zginąć gatunki, którym człowiek miał zapewnić ochronę przed zagładą. Nie pozwólmy na to! Bez naszej pomocy Ogrody nie będą w stanie realizować misji, do której zostały powołane.


RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!


PRO BONO HOMINUM ET ANIMALIUM


x5ca32fb40e5259b.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1446

preloader

Komentarze 28

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

881 017 zrzutek

i zebrali

811 869 390 zł

A ty na co dziś zbierasz?