id: cz5vbx

Pokonać Ból -Operacja Medicover Badania rehabilitacji urologiczna po zabiegu

Pokonać Ból -Operacja Medicover Badania rehabilitacji urologiczna po zabiegu

Nasi użytkownicy założyli 1 034 204 zrzutki i zebrali 1 099 886 537 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • 7wZ8PXI1QIDl3dMG.jpgzisiejsza wizyta u Dr. Sznurkowskiego daje nadzieje

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Mam na imię Małgorzata, mam 35lat i choruję na endometriozę głębokonaciekającą z guzowatością w wielu miejscach. Jestem osobą pogodną, wesołą, towarzyską, bardzo aktywną i optymistycznie nastawioną do życia. Mieszkam w Malborku.


Moje dolegliwości bólowe miesiączkowe zaczęły się kupe lat temu. Ciągłe wizyty od lekarza ginekologa do drugiego i tylko słyszałam "taki Pani urok". Ale pomimo tego starałam się żyć normalnie i nie użalałam się nad sobą. Pierwsza operacja 11lat temu pomogła do ostatnich paru miesięcy, znowu obfite miesiączki wzdety brzuch ,zaparcia i tycie ale zwalalam to na hormony które biorę po tamtorocznej przygodzie z guzami piersi , nauczyłam się już tolerować ból i zmiany choć czasami brak sił.


Minęły kolejne dni kolejne bólowe doby, i kolejne badania, które wykryły guza w pachwinie . Podejrzenie endometriozy, ale ponieważ to pachwiny trzeba było się upewnić, więc kolejne badania,doszły bóle brzucha i czas na nieprzyjemną kolonoskopię, tomografie itp. Bóle były nie do zniesienia a guzek w pachwinie się powiększał. Decyzja - operacja, podczas której mieli usunąć guzek . Byłam dobrej myśli, że to już koniec moich wycieczek, ale po przyjęciu na odział jedno badanie ,drugie kolejny lekarz i Bang odmowa zabiegu ....powód zbyt mocne zmiany endometriozy ."musi Pani znaleźć klinikę specjalizującej się w endometriozie zmian jest zbyt wiele trzeba zrobić rezonans bo może gdzieś jeszcze są gratisy !


Co to endometrioza?


Endometrioza to przewlekła choroba, w przebiegu której tkanka wyścielająca macicę - endometrium - obecna jest poza jamą macicy. Może być umiejscowiona na jajowodzie, jajnikach, otrzewnej, jelitach, pęcherzu moczowym, a nawet w miejscach tak odległych od układu rozrodczego, jak płuca, oko czy mózg. Jednocześnie tkanka ta zachowuje się tak, jakby cały czas była w macicy, czyli zmienia się w zależności od fazy cyklu miesiączkowego. W normalnych warunkach pod wpływem hormonów endometrium narasta, przygotowując się na przyjęcie zarodka. Proces ten trwa do owulacji – to właśnie wtedy endometrium jest najgrubsze. Jeśli do zapłodnienia jednak nie dojdzie i zarodek nie zagnieździ się w macicy, w drugiej fazie cyklu endometrium ulega złuszczeniu i wydostaje się przez drogi rodne wraz z krwią miesiączkową. Jeśli jednak endometrium występuje w miejscu innym niż macica, krew nie ma możliwości ujścia na zewnątrz, więc gromadzi się w narządach. To prowadzi z kolei do stanu zapalnego oraz powstania zrostów i torbieli. Upośledza prawidłowe funkcjonowanie narządów, niszczy je i skleja ze sobą. Często jest jedną z głównych przyczyn niepłodności.
Ból nie ustaje znowu zaczyna się poszukiwanie lekarza, który mi pomoże.Dopiero cieszyłam się z udanej walki z guzami piersi. Dzisiejszego dnia dostałam informację o lekarzu specjaliście typowo zajmującym się endometriozą w Medicus Clinic we Wrocławiu, jednak jest to placówka prywatna i operacje nie są refundowane. Na konsultację czeka kilka miesięcy, ale warto. Konsulium potwierdziło diagnozę endometriozy głębokonaciekającej guzowatej, która jest u mnie rozsiana w wielu miejscach i zakwalifikowana do leczenia operacyjnego. Moja wizyta w WROCŁAWIU TO TERMIN 24 ŚIERPNIA DZIĘKI jednej z dziewczym z grupy "kobiety z endometrioza "ktora juz jutro ma operacje w Warszawie to ona namówiła mnie na zalozenie tej zbiórki :* Dziękuję Dominika "mój Aniele "jej operacja została wyceniona na 40000 zł i została zaplanowana na już! Na Nfz niestety najkrótszy czas oczekiwania to od 3 do12miesiecy i nie robia tego laparoskopowo !ja mam sznase dostac sie szybko do najlepszego specjalisty jednak jest to krótki termin aby zebrać kwotę na wyjazd tam badanie i ewentualną operacje dajacą mi szybka szanse na powrot do normlanego zycia z dziećmi. Pieniądze które wcześniej odkładałam powinny starczyć na dojazdy do Wrocławia, ale kwota samej konsultacji i rezonansu czy ewntualnej operacji przewyższa moje możliwości. Dlatego proszę Was ludzie o dobrym sercu, moja rodzino, przyjaciele, znajomi i nieznajomi o pomoc w zbiórce, żebym mogła znów żyć cieszyć się kolejna wygraną z chorobą! Rok temu się udało uratować moje piersi i węzły dzieki szybkiej reakcji teraz też w to wierzę!

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 54

MS
Gosia Sz-P
20 zł
MO
okri
6 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AA
Aaa
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
ML
Magda
100 zł
MK
MJ k
20 zł
JW
Jakub Witek
5 zł
 
Dane ukryte
15 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków