PoMóŻ nAm SiĘ uSaMoDzIeLnIć! ID: czam5b

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

32 744 zł z 40 000 zł

81%

32 744 zł

z 40 000 zł

zakończona

02.06.2019r

437

wspierających
81%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • Ostatni czas był dla nas pełen niespodzianek, rzeczywistość pokazała, że niemożliwe nie istnieje, a to, co zaczęło się dziać, przerosło nawet nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy wielkie szczęście,że tak cudowni ludzie o WIELKICH SERCACH są obok nas❤ Dostaliśmy mnóstwo życzliwości, dobrych słów, tak dużo pięknych gestów. Ciężko wymienić Was wszystkich, jesteśmy TAK BARDZO WDZIĘCZNI!
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Tosia ma szanse CHODZIC! o własnych siłach ale potrzebuje operacji, nie jednej a kilku. Piotrek potrzebuje leczenia i rehabilitacji. Chcemy też dostosować łazienkę do Jego potrzeb.

Tosia

Urodziła się z wadą wrodzoną rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, pęcherzem neurogennym. Od pierwszych dni życia walczy o to, by mogła samodzielnie stanąć na własnych nóżkach i zacząć chodzić. W wieku 3 lat zaczęła chodzić na basen, po kilku lekcjach okazało się że w wodzie czuje się jak przysłowiowa ryba. Została najmłodszą (4 latka) w historii Mistrzostw Polski w Pływaniu Dzieci Niepełnosprawnych medalistką - płynąc na plecach bez używania nóżek. W maju 2018 roku powtórzyła ten sam wyczyn! Na swoim koncie ma już 4 medale i 2 puchary. Dodatkowo jeździ na nartach, rowerze i "chodzi po górach " z rodzicami. Typowa córka tatusia, który zrobi dla Niej wszystko.

Piotrek

Urodził się o czasie w 38 tygodniu ciąży jako zdrowy chłopiec - Apgar 10. Do drugiego roku życia dziecko rozwijało się prawidłowo. Dopiero po tym czasie zaczęły następować widoczne deformacje stawów skrzywienia kończyn dolnych i górnych i zahamowanie wzrostu. Po przeprowadzeniu badań genetycznych stwierdzono pseudoachondroplazję. Choroba prowadzi do zmian zwyrodnieniowych, powodując dolegliwości bólowe, szczególnie w dużych stawach np. biodrowych, co pogarsza ogólną sprawność. Wzrost osoby dorosłej nie przekracza 130 cm, co powoduje duże utrudnienia w życiu. Piotrek ma 13 lat

Mecz charytatywny

Fundusze zebrane w czasie tej zbiórki pozwolą pokryć koszty organizacji meczu. Cała kwota zebrana 1 czerwca zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację naszych młodych bohaterów.

Mecz charytatywny rozegrany zostanie pomiędzy drużyną TVP KRAKÓW, a drużyną gospodarzy, w której wystąpią m.in. przyjaciele Tosi i Piotrka. Patronat i transmisję nad imprezą objęła również TVP Kraków. Podczas meczu odbędą się kwesty oraz licytacje gadżetów przekazanych od sponsorów i partnerów.

Zrzutka na organizacje meczu charytatywnego

Stworzona przez Kamil HaluchWujek Tosi

Wpłacający437

CM
Cezary Misiąg
1 400 zł
J
Jaroslaw Krolewski
1 100 zł
Sebastian Świstel
1 000 zł
K
Konrad Wierzbicki
1 000 zł
KM
Krzysztof Makuch
1 000 zł
F
F24
700 zł
K
Koszulka Wisły Małecki
650 zł
CM
Cezary Misiąg
600 zł
FB
Fajrant Barber Shop
550 zł
 
Dane ukryte
525 zł
Zobacz więcej

Komentarze42

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

457 622 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?