id: czdedd

Wyjazd reprezentacji kierowców zawodowych na Mistrzostwa Świata

Wyjazd reprezentacji kierowców zawodowych na Mistrzostwa Świata

Nasi użytkownicy założyli 939 605 zrzutek i zebrali 932 161 096 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

o812364c9ffec5fd.pngOd 1999 roku jesteśmy organizacją pożytku publicznego zrzeszającą kierowców posiadających kategorię prawa jazdy: C, CE, D, DE, a od 2021 również B. Są wśród nich w znacznej części kierowcy zawodowi, ale w swoich szeregach mamy również szkoleniowców, egzaminatorów i instruktorów jazdy oraz przedstawicieli nauki, mediów i branży transportowej. Nie prowadzimy działalności gospodarczej a dochód z 1% OPP w całości przekazujemy dla kierowców na rehabilitację lub wsparcie ich rodzin.

qc89a93532df17ba.jpeg


Od 2004 r. uczestniczymy w spotkaniach oraz Mistrzostwach Świata Kierowców organizowanych przez UICR - największą w świecie organizację skupiającą w swoich szeregach kierowców zawodowych (Union Internationale des Chauffeurs Routiers). Od 1973 roku organizuje ona zawody mające na celu nie tylko integrację członków unii, ale również poprawę techniki jazdy, tym samym bezpieczeństwa na drogach i jakości wykonywanej pracy w tym zawodzie. Gospodarzem 29. Mistrzostw w 2014 roku była Polska i nasza organizacja gościła drużyny z całego świata w Niepołomicach, gdzie na Zamku odbyło się uroczyste otwarcie mistrzostw oraz w Krakowie. Tutaj, na terenie Lotniska w Czyżynach przez 3 dni miały miejsce zmagania kierowców na torze. W roku 2020 z powodów pandemii zawody zostały odwołane. Z tego samego powodu nie odbyły się również w roku 2021. Prawie z każdej edycji MŚ przywieźliśmy medale wśród wielu złote i co za tym idzie mistrzostwa świata np. w eko-drivingu.


je624acd560aa332.png


W tym roku 32. edycja mistrzostw odbędzie się w Zagrzebiu (Chorwacja) w dniach 8-11 września. Z uwagi na pandemię jak również na następstwa gospodarcze trwającej wojny za naszą wschodnią granicą, firmy, a szczególnie motoryzacyjne, znaczne ograniczyły wydatki na sponsoring. Wiele firm, które wstępnie zapewniały nas o swoim wsparciu finansowym niestety musiało się z obietnic wycofać. Skutkiem tego musimy szukać wsparcie w innej formie, by móc zorganizować wyjazd całej drużyny tj. 20 osób.


uf8a0454e57606f8.jpeg


Każdy członkowski kraj ma prawo do wystawienia swojej reprezentacji, a każdy uczestnik może walczyć o mistrzostwo: 1/ indywidualne całego konkursu, 2/w swojej kategorii, 3/drużynowo w tej kategorii, w której startuje i 4/drużynowo -cały kraj. O ile organizacje mogą wystawić tylko jednego zawodnika i wówczas może uzyskać aż 2 tytuły, o tyle w pkt. 2 i 4 musi być pełny skład. Co to znaczy? Otóż mistrzostwa odbywają się w kilku kategoriach: A – ciężarówka solo > 7,5 t, B – autobus/autokar, C- zestaw z naczepą, D- zestaw z przyczepą, E – młodzi adepci zawodu do 21 lat – solo< 7,5 t, F – furgon, samochód dostawczy <3,5 t. W każdej kategorii może wystartować i żeby walczyć o mistrzostwo drużynowe musi być 3 kierowców. Można startować tylko w jednej kategorii. Wyjątek stanowi Eco-driving. Tutaj reprezentacja wystawia 1 osobę, ale ta może dodatkowo również brać udział w rywalizacji w swojej kategorii. Każdy mistrz z poprzedniej edycji może startować poza regulaminowym składem. O tym kto będzie miał szansę na zdobycie medali w tej najważniejszej i najbardziej prestiżowej imprezie w naszej branży dowiemy się już wkrótce.


haebdde4944182a0.jpeg


Eliminacje do Mistrzostw Świata będą miały miejsce 24 czerwca br., w pierwszym dniu Baltic Truck Festival, na terenie parkingu przy Polsat Plus Areny, Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii 1.

ldcf034bbafcac15.jpeg


Każdy chętny do wzięcia udziału w eliminacjach musi nadesłać do nas poprawnie rozwiązany test składający się z pytań dotyczących przepisów z zakresu ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej i przepisów branżowych oraz przejechać najlepiej bezbłędnie w określonym czasie specjalny tor w jeździe na precyzję. Test jest dostępny na stronie stowarzyszenia www.skpt.eu i najdalej do 12.06 br. należy go wypełnić, by automatycznie się zgłosić do zawodów. Po 12.06., każdy zgłaszający swój udział w rywalizacji zostanie poinformowany o wyniku testu, godzinie i warunkach startu w eliminacjach do Mistrzostw Świta UICR. Tym najważniejszym na wstępie warunkiem wzięcia udziału w eliminacji jest posiadanie aktualnej karty członkowskiej SKPT.


n538619dcabb8da6.jpeg


Do spróbowania swoich możliwości zapraszamy wszystkich kierowców zawodowych- tak kolegów jak i koleżanki 😊


k037e30f3d72553e.jpeg


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3

GZ
Grzegorz Zimmer
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AD
Ania Dwojak Witkowska
100 zł

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • AD
    Ania Dwojak Witkowska

    Pozdrawiam serdecznie. Dziękuję za pomoc przy Gerardzie.

    100 zł