id: czegxv

Nowa Kaplica RKK w Poznaniu

Nowa Kaplica RKK w Poznaniu

Nasi użytkownicy założyli 982 131 zrzutek i zebrali 1 004 731 599 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Od piętnastu lat, jako reformowani katolicy i katoliczki, budujemy wspólnotę chrześcijańską w Poznaniu, która jest otwarta dla wszystkich, a każda osoba jest tu mile widziana. Nie ograniczamy głoszenia Ewangelii do samych Liturgii, lecz angażujemy się w życie lokalnej społeczności. Włączamy się w działania takie jak Zupa Wolności, Noc Świątyń, Poznań Pride Week, Tydzień Tolerancji, Targ Dobra, a także różne inicjatywy ekumeniczne. Inicjujemy również własne działania edukacyjne, społeczne i charytatywne. Skupiamy się przede wszystkim na przeciwdziałaniu wykluczeniom m.in. poprzez wydarzenia mające na celu zwiększenie świadomości na temat osób doświadczających bezdomności, w kryzysie uchodźczym oraz mniejszości żyjących w naszym otoczeniu. Wierzymy, że różnorodność jest dobra i potrzebna. 

Zorganizowaliśmy m.in. warsztaty dla dziennikarzy i studentów dziennikarstwa, w trakcie których można się było dowiedzieć jak mówić i pisać o wspólnotach religijnych, mniejszościach wyznaniowych i kościołach nie używając opresyjnego i wykluczającego języka. Nasza wspólnota stara się też nieść pomoc materialną potrzebującym – w ostatnim roku były to przede wszystkim osoby w kryzysie bezdomności i uchodźcy. 


Zawsze staraliśmy się być finansowo samowystarczalni, dlatego też wstrzymywaliśmy się z decyzją o założeniu zrzutki. Niestety kaplica, która dzięki uprzejmości naszego proboszcza, mieści się w jego mieszkaniu na trzecim piętrze kamienicy, już od dawna nie jest dla nas wystarczająca. Ponadto kamienica jest niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością fizyczną, a więc dotarcie do niej jest w niektórych wypadkach niemożliwe. Pragniemy to zmienić. 


Od kilku lat szukamy odpowiedniego lokalu, który moglibyśmy samodzielnie utrzymać, jednak koszty przeniesienia kaplicy i remontu są poza możliwościami finansowymi naszej wspólnoty. Od dwóch lat próbujemy uzbierać potrzebną kwotę, jednak mimo naszych wysiłków zebraliśmy do tej pory jedynie niewielką jej część, ponieważ opłacamy wszystkie bieżące rachunki i inne opłaty związane z działaniem wspólnoty. Najemcy lokali miejskich są zobowiązani do założenia początkowej kaucji wynoszącej trzy miesięczne czynsze, a także do przeprowadzenia remontu w ciągu pierwszych kilku miesięcy od wynajmu lokalu. Oznacza to dla nas, że bez zabezpieczenia z góry pełnej kwoty nie mamy możliwości na realizację jakichkolwiek planów przeprowadzkowych. 


Nowa, pozbawiona barier architektonicznych, przestrzeń pozwoliłaby nam stać się jeszcze bardziej otwartą wspólnotą. Umożliwiłaby nam ona także wreszcie organizację kolejnych inicjatyw charytatywnych, edukacyjnych oraz ewangelizacyjnych w bardziej odpowiednich warunkach. Planujemy między innymi rozszerzenie naszej działalności charytatywnej, a także organizację dostępnej dla wszystkich biblioteki, gromadzącej publikacje dotyczące starokatolicyzmu, teologii, religioznawstwa, filozofii, psychologii, a także innych nauk społecznych i humanistycznych. Poza tym chcielibyśmy, aby nasza kaplica mogła być otwarta w tygodniu dla poszukujących miejsca do modlitwy i spotkania z Bogiem.


Wstępny kosztorys przedstawia się następująco:


Remont

Wykładzina: 27,00 zł x 80 m2 = 2200 zł

Malowanie ściany + sufit (ok. 200 m2): 330 zł

Okna (odmalowanie): 60 zł

Instalacja elektryczna: 2500 zł

Instalacja wodna: 300 zł

Przeprowadzka: 300 zł

Sufit podwieszany w łazience 160 zł (M system) + Nida 50 zł + spoinowanie 30 zł = 240 zł

Narzędzia: 300 zł

Lampy 7 szt. = 700 zł

Wymiana zamka: 250 zł

Farba do grzejników: 100 zł

Szpachlowanie kaplicy: 220 zł

Sedes 200 zł

Razem: 5500,00 zł

Rezerwa 10% = 500 zł

Razem: 6000 zł


Wyposażenie

Krzesło ISO: 20 szt., 20 x 90zł = 1800 zł

Stół konferencyjny 2 szt., 2 x 300zł = 600 zł

Razem: 2400 zł


Łączna kwota: 8400 zł


Niezależnie od tego jaki lokal uda nam się pozyskać, przewidujemy, że koszty te stanowią absolutne minimum potrzebne do przeniesienia kaplicy i siedziby naszej Parafii do nowego lokalu. W przeważającej części są to koszty materiałów, ponieważ remont zamierzamy przeprowadzić przede wszystkim własnymi siłami. Środki, które ewentualnie pozostałyby na naszym koncie przeznaczymy na dodatkowe wyposażenie, książki do biblioteki i/lub na działalność charytatywną. Wszystkie nasze wydatki zostaną należycie rozliczone i udokumentowane. 


Bardzo prosimy o Wasze wsparcie.

I serdecznie zapraszamy do nas, gdziekolwiek byśmy nie byli.

Każda osoba jest mile widziana! 


z466893d22663b73.jpegNA ZDJĘCIACH:

1) Wspólnotowy wyjazd na Kujawy i Pomorze.

2) Noc Świątyń.

3) Warsztat o wieńcach adwentowych.

4) Zdjęcie z Liturgii.

5) Ks. Tomasz Puchalski, proboszcz Parafii, przemawia na Marszu Równości w Zielonej Górze.

6) Wspólne ognisko - budowanie relacji wspólnotowych.

7) Zdjęcie z Liturgii w Święto Epifanii.

8) Tydzień Tolerancji w Poznaniu - Spotkanie międzyreligijne z księdzem, rabinem i imamem.

9) Wspólnotowe przygotowywanie kanapek dla osób w kryzysie bezdomności.

10) Fragment Zwoju Pokoju z okazji 130 rocznicy podpisania Deklaracji Utrechckiej Kościołów starokatolickich.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 47

KK
Konrad
200 zł
 
Dane ukryte
20 zł
ZO
Zuzanna
50 zł
MB
Magdalena Bogacka-Rode
300 zł
KA
Karol Ekert
100 zł
JS
Jaro Szostak
100 zł
PH
Paulina Halamska
AS
Agnieszka Sobolewska
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków