id: cztr2u

Odbudowa piekarni w Buczy koło Kijowa

Odbudowa piekarni w Buczy koło Kijowa

Nasi użytkownicy założyli 956 479 zrzutek i zebrali 962 449 454 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Podaj cegłę 🧱🍞🧱 Jedziemy do Buczy, do Kijowa 🇺🇦🇵🇱

Może po kolej. Kiedy zaczęła się agresja Rosji w Ukrainie pilnie śledziliśmy wydarzenia, głównie w świecie eksperckim, z dala od “emocji” mediów głównego nurtu. W piekarni zawiesiliśmy flagę Ukrainy i zaczęliśmy zbierać pieniądze na bliżej nieokreślony cel proukraiński. Chleb Borodynsky stał się “cegiełką” i wszystkie pieniądze, ze sprzedaży przeznaczamy na ten cel.


Jednak to co wydarzyło się w Buczy dotknęło się nas po wielokroć. Od razu pojawiła się myśl “Jedziemy do Buczy. Tam zapewne jest piekarnia, którą trzeba odbudować i wypiekać chleb. Lubie ŻĄDAJĄ CHLEBA”


Plan jest prosty. Ładujemy 500 kg mąki żytniej i jedziemy piec chleb CEGŁA dla żołnierzy i ludności cywilnej. Dzięki znajomym, mediom społecznościowym i podobno radio w Kijowie odezwało się do nas kilka “rzemieślniczych piekarń” otwartych na wspólne działanie, i nie tylko. “Powitamy Was chlebem, solą …. i wódką” to standard. Często pojawiają się bardziej emocjonalne reakcje, najbliższe przysłowiu “jak mężczyzna płacze to świat razem z nim płacze”. Trudno jest o tym pisać.


Udało nam się skontaktować z właścicielem piekarni w Buczy, w której “orki” miały centrum dowodzenia. (zobaczcie filmiki). Na szczęście zniszczenia są niewielkie, narobili “syfu”, i zabrali jedynie formy do pieczenia. Zapewne takie zlecenie dostali od swoich orkowych żon.


Z właścicielem mamy wszystko ustalone, ale musimy czekać do chwili otwarcia Buczy, ponieważ nadal jest rozminowywana. Według naszych informacji ma to nastąpić 14.04, czyli w dniu naszego wyjazdu, więc wszystko będziemy planować na bieżąco.

Jeśli chcesz pomóc to proszę o wpłaty na konto . 1 worek mąki żytniej BIO to 100 zł, 1 worek = 25 kg mąki, czyli 50 chlebów żytnich cegła. Wszystkie pieniądze przekażemy piekarni w Buczy. (link w komentarzu)


Jacek Polewski - właściciel piekarni Czarny Chleb


ps’. niektórzy właściciele piekarń proszą nas o nie podawanie adresy ich firm ze względu bezpieczeństwa. Szanujemy to i rozumiemy


ps”. na zdjęciu piekarz z Kijowa. W czasie wojny wymyślił nowy przepis na chleb o nazwie Чорнобаївський, na cześć kultowego miejsca walk.


#ukraina #bucza #kijow #piekarnia #cegła #pomoc #stopwar

Lokalizacja

Poznań, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 402

ZP
Zofia Polikarp
100 zł
MK
Maria Kietko
70 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
114,13 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AM
Agata
100 zł
AN
anjalenag
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
BD
Barbara Dymek
200 zł
PK
Przemysław K.
600 zł
Zobacz więcej

Komentarze 19

 
2500 znaków