id: cztr2u

Odbudowa piekarni w Buczy koło Kijowa

Odbudowa piekarni w Buczy koło Kijowa

Nasi użytkownicy założyli 1 145 405 zrzutek i zebrali 1 192 158 628 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Podaj cegłę 🧱🍞🧱 Jedziemy do Buczy, do Kijowa 🇺🇦🇵🇱

Może po kolej. Kiedy zaczęła się agresja Rosji w Ukrainie pilnie śledziliśmy wydarzenia, głównie w świecie eksperckim, z dala od “emocji” mediów głównego nurtu. W piekarni zawiesiliśmy flagę Ukrainy i zaczęliśmy zbierać pieniądze na bliżej nieokreślony cel proukraiński. Chleb Borodynsky stał się “cegiełką” i wszystkie pieniądze, ze sprzedaży przeznaczamy na ten cel.


Jednak to co wydarzyło się w Buczy dotknęło się nas po wielokroć. Od razu pojawiła się myśl “Jedziemy do Buczy. Tam zapewne jest piekarnia, którą trzeba odbudować i wypiekać chleb. Lubie ŻĄDAJĄ CHLEBA”


Plan jest prosty. Ładujemy 500 kg mąki żytniej i jedziemy piec chleb CEGŁA dla żołnierzy i ludności cywilnej. Dzięki znajomym, mediom społecznościowym i podobno radio w Kijowie odezwało się do nas kilka “rzemieślniczych piekarń” otwartych na wspólne działanie, i nie tylko. “Powitamy Was chlebem, solą …. i wódką” to standard. Często pojawiają się bardziej emocjonalne reakcje, najbliższe przysłowiu “jak mężczyzna płacze to świat razem z nim płacze”. Trudno jest o tym pisać.


Udało nam się skontaktować z właścicielem piekarni w Buczy, w której “orki” miały centrum dowodzenia. (zobaczcie filmiki). Na szczęście zniszczenia są niewielkie, narobili “syfu”, i zabrali jedynie formy do pieczenia. Zapewne takie zlecenie dostali od swoich orkowych żon.


Z właścicielem mamy wszystko ustalone, ale musimy czekać do chwili otwarcia Buczy, ponieważ nadal jest rozminowywana. Według naszych informacji ma to nastąpić 14.04, czyli w dniu naszego wyjazdu, więc wszystko będziemy planować na bieżąco.

Jeśli chcesz pomóc to proszę o wpłaty na konto . 1 worek mąki żytniej BIO to 100 zł, 1 worek = 25 kg mąki, czyli 50 chlebów żytnich cegła. Wszystkie pieniądze przekażemy piekarni w Buczy. (link w komentarzu)


Jacek Polewski - właściciel piekarni Czarny Chleb


ps’. niektórzy właściciele piekarń proszą nas o nie podawanie adresy ich firm ze względu bezpieczeństwa. Szanujemy to i rozumiemy


ps”. na zdjęciu piekarz z Kijowa. W czasie wojny wymyślił nowy przepis na chleb o nazwie Чорнобаївський, na cześć kultowego miejsca walk.


#ukraina #bucza #kijow #piekarnia #cegła #pomoc #stopwar

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 402

preloader

Komentarze 19

 
2500 znaków