id: d2ksf5

Zakup auta po zderzeniu czołowym

Zakup auta po zderzeniu czołowym

Nasi użytkownicy założyli 1 178 521 zrzutek i zebrali 1 232 158 097 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zdecydowałam się na założenie zbiórki ponieważ dnia 25.06.2023 wraz z partnerem (kierowca naszego auta) który od 12 lat porusza się na wózku i 4-letnia córka w drodze na wyjazd rodzinny ulegliśmy wypadkowi samochodowemu. Wyjeżdżające z bardzo niebezpiecznego zakrętu auto wjechało na nasz pas i czołowo zderzyło się z naszym samochodem. Wina za ten wypadek leżała po stronie kierowcy drugiego samochodu.kM39HevznHGFLFp5.jpg

Ratownik medyczny z powodu obtarc i siniaków na obojczyku i klatce piersiowej córki zadecydował, że jedziemy do szpitala do Gdańska ponieważ tam jest SOR dziecięcy. Dodatkowo ja również potrzebowałam konsultacji medycznej z powodu stłuczenia klatki piersiowej spowodowanego pasami, oraz konsultacji ginekologicznej ponieważ byłam na tamten moment w 24 tyg. ciąży. Chłopak pozostał na miejscu dopełniając wszelkich formalności, wraz z dziadkiem mieli nas odebrać z Gdańska. Córce wykonano RTG obojczyka aby wykluczyć złamanie, mnie jedynie morfologie krwi gdyż z powodu ciąży nie można było wykonać żadnych badań obrazowych.

Na całe szczęście poza licznymi siniakami, stłuczeniami, obtarciami, ogromnym stresem i nerwami o zdrowie własne i dzieci nie stało się nic gorszego. Jednak nasz samochód uległ poważnym uszkodzeniom, po zgłoszeniu sprawy do ubezpieczalni sprawcy otrzymaliśmy informację o szkodzie całkowitej oraz, że koszty naprawy (ok 37tys.) przewyższają wartość auta. Ubezpieczalnia postanowiła wypłacić nam 5095zl.

Srednia cena z Olx tego auta z tak ekonomicznym silnikiem jak nasz wynosi 17,5 tys. To co zaproponowała ubezpieczalnia nie pozwala na zakup jakiegokolwiek samochodu, którym moglibyśmy przemieszczać się cała rodzina wraz z wózkiem inwalidzkim. 

Samochód był własnością partnera i pozwalal mu na swobodne kontakty społeczne, niezależność, aktywność zawodowa oraz aktywność treningowa. Chłopak jest paraolimpijczykiem z Rio de Janeiro z 2016 roku, po wielu przejściach zdrowotnych i rodzinnych po 2 latach przerwy, wrócił do treningów.

HCflXPIZe2xNKq1g.jpgTydzień po wypadku miał startować w Mistrzostwach Polski do których się przygotowywał, jednak lekarz w związku z wypadkiem, urazem głowy i kończyn górnych nie zezwolil na udział w zawodach. 

Do tej pory z wszelkimi przeciwnościami życiowymi radzilismy sobie sami lub z pomocą rodziny i przyjaciół. Jednak na to nie byliśmy przygotowani finansowo oraz psychicznie i po raz kolejny z czyjejś winy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji.  Utrata samochodu niezbędnego do codziennego poruszania się, oraz tak niska wycena ubezpieczalni spowodował że zmuszeni zostaliśmy do zwrócenia się o pomoc na większą skalę. 

Środki zebrane na zbiórce oraz to co przyzna ubezpieczalnia zostaną wykorzystane na zakup tego samego modelu auta. 


Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc w realizacji zbiórki.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 14

MA
Mat
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
DN
Dorka
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Wojt
500 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MI
Michał
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!