Młody poznański perkusista zaproszony do Carnegie Hall Zbiórka na podróż do Nowego Jorku ID: d334ca

1 766 zł z 12 000 zł

14%

1 766 zł

z 12 000 zł

zakończona

22.12.2019r

36

wspierających
14%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Mam na imię Kuba i jestem laureatem nagrody Amerykańskiego Jury w Międzynarodowym Konkursie Muzycznych Talentów. Pomóż mi zebrać środki na sfinansowanie mojej podróży do Nowego Jorku i udział w Recitalu Zwycięzców American Protege International Music Talent Competition Spring 2019, który odbędzie się 22 grudnia 2019 roku, w jednej z legendarnych sal koncertowych świata Carnegie Hall w Nowym Jorku.


Fragment listu wsparcia od American Protégé;

d334ca-2a319868.png

Zebrane środki finansowe, zostaną przeznaczone przede wszystkim na bilety lotnicze dla mnie i mojego opiekuna-rodzica (ok. 6.000 zł), wynajęcie studia(sali) w Nowym Jorku z wibrafonem do ćwiczeń przed koncertem (ok. 1000 zł) , wynajęcie wibrafonu na terenie Nowego Jorku, wraz z dowozem do Carnegie Hall (ok.3000 zł) oraz opłaty rejestracyjne Carnegie Hall i zakwaterowanie.


d334ca-e5f5bf2f.png


d334ca-d0494057.pngMoją przygodę z perkusją zacząłem w wieku 9 lat w Poznańskiej Republice Rytmu. Tam, pod czujnym okiem mojego pierwszego nauczyciela perkusji, świetnego bębniarza Pana Jakuba Martuzalskiego (RusT), ćwiczyłem moje pierwsze groovy, oraz prawidłowy uchwyt pałek. Bardzo miło wspominam tamten czas :)

Jakiś czas później, rozpocząłem naukę w Zespole Szkół Muzycznych przy ul.Głogowskiej w Poznaniu na kierunku – perkusja i wpłynąłem na nieznane mi ”wody” muzyki klasycznej. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to są moje klimaty, że to jest właśnie mój świat.

Obecnie jestem na trzecim roku II stopnia, w klasie perkusji Pana mgr. Łukasza Berlina, któremu dziękuję za wszystko co do tej pory osiągnąłem, przez ostatnie cztery lata nauki.

Podzielę się z Wami ciekawostką, o której pewnie nie każdy wie. Perkusista, to można powiedzieć multi-instrumentalista. Instrumenty obowiązkowe w mojej specjalizacji, na których doskonalę swoje umiejętności to na pierwszym miejscu werbel, bez którego nie da się utrzymać formy.
Następnie kotły orkiestrowe,szeroko pojęty multi zestaw, poprzez różnego rodzaju instrumenty orkiestrowe i perkusjonalia, aż po instrumenty melodyczne sztabkowe; dzwonki orkiestrowe, ksylofon i na koniec magicznie brzmiące wibrafon i marimba. Ile naliczyliście? Witajcie w moim świecie! Na każdym z nich, gra się inną techniką i innym rodzajem pałek –jedną, dwiema, czterema i taka ciekawostka- Keiko Abe gra sześcioma :)

Te dwa ostatnie, wibrafon i marimba to moje ukochane instrumenty. Różnorodność brzmienia i barw jakie można z nich wyczarować, sprawia, że nie można się nudzić.
Na deser dorzućmy fortepian, obowiązkowy instrument na kierunku perkusyjnym, na którym mam przyjemność grać, pod okiem przemiłego nauczyciela, pianisty i akompaniatora Pana Marcina Dęgi. No i na koniec, żeby było jeszcze weselej, dodatkowe zajęcia z dyrygentury z Panem Wiesławem Bednarkiem, dyrygentem i opiekunem naszej Szkolnej Orkiestry Symfonicznej.Generalnie niezła jazda - prawdziwy muzyczny rollercoaster.
Trochę Marimby

d334ca-ef131187.png


W życiu chyba każdego młodego, uczącego się muzyka, po wielomiesięcznej, wielotygodniowej, wielogodzinnej pracy nad swoją techniką gry i umiejętnościami, przychodzi chwila prawdy. Zaliczenie, egzamin techniczny, egzamin semestralny oraz egzamin końcowy. Ale to standard w każdej szkole muzycznej. Jest jeszcze jeden sposób na sprawdzenie swojego poziomu gry – KONKURSY MUZYCZNE


d334ca-25b07bab.png


Konkursy mogą być Lokalne, Regionalne, Ogólnopolskie i Międzynarodowe.Wszystkie są dla mnie bardzo ważne, bo zawsze motywują mnie do dalszej pracy bez względu na to, czy osiągnąłem sukces czy też nie. Nowością od niedawna są Międzynarodowe Konkursy Muzyczne tzw. online, gdzie uczestnik konkursu jest oceniany przez Międzynarodowe Jury na podstawie nadesłanego materiału Video z wykonywanymi utworami muzycznymi. Osobiście często biorę udział w tego typu konkursach, przede wszystkim, ze względu na brak kosztów związanych z podróżami. Bywają też konkursy kilkudniowe-etapowe , a wtedy wydatki są jeszcze większe.


A oto najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia muzyczne w moim życiu z ostatnich dwóch lat;


d334ca-894700dd.png


Nowy Jork, to jak dotąd MÓJ NAJWIĘKSZY SUKCES, to coś, co było dla mnie do niedawna tylko marzeniem. Ale właśnie teraz, kiedy STAŁO SIĘ , i AMERYKAŃSKIE JURY przyznało mi Drugą Nagrodę wraz z zaproszeniem do udziału w Winners Recital, być może, właśnie dzięki Wam, będę mógł to marzenie zrealizować. Więc jeśli SERCEM jesteście ze mną, w co bardzo wierzę, to PROSZĘ, WESPRZYJCIE MNIE! Tylko jeśli zechcecie mi pomóc, będę mógł zagrać na scenie Carnegie Hall!!! , w nielicznym gronie młodych, utalentowanych muzyków z całego świata m.in. z USA, Kanady czy Hong Kongu.

Jeśli uda mi się, dzięki Waszemu wsparciu pokonać barierę, jaką jest Ocean Atlantycki, to uwierzcie mi, będę bardzo szczęśliwy. Będzie dla mnie ogromnym zaszczytem, możliwość reprezentowania w

USA mojego nauczyciela, mojej szkoły, mojego rodzinnego miasta Poznań i Polski.


My name is Kuba. I'm from Poland !

2flaga.gif


Kilka słów od osób, które sercem są ze mną


Beata Polak - 2Tm2,3 Wolf Spider

d334ca-a0665724.png

fot.Igor Drozdowski


Gorąco zachęcam do wsparcia młodego, zdolnego perkusisty Jakuba Jeżaka - ucznia naszej Szkoły Muzycznej w Poznaniu, który dzięki zajęciu II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Talentów w USA ma możliwość wystąpienia na koncercie "zwycięzców" w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Chciejmy, aby Polska pojawiła się wśród międzynarodowych talentów :-)

Beata Polak


Jakub Martuzalski - RusT


d334ca-7c8d2683.png

fot. Zuza Chalupniczak


Dla Kuby przygoda z perkusją rozpoczęła się od lekcji ze mną i od początku widziałem w nim duży potencjał. Jako 9 - letni chłopiec wyróżniał się dużą muzykalnością, swobodą w przyswajaniu nut, a co najważniejsze- pracowitością. Rzadko się to zdarza u dzieci w tym wieku. Ciekawym również było to, że Kuba od początku przejawiał duży talent zarówno w kierunku perkusji klasycznej, jak i w stronę rozrywki. Dużą radość i łatwość sprawiało mu granie etiud Finka czy Pratta, by po chwili swobodnie grać solówki Ricka Lathama i czytać niełatwe transkrypcje utworów Van Halen, Metallicy czy Deep Purple. Dowodzi to na wszechstronność tego młodego muzyka. Mam nadzieję, że marzenia o Carnegie Hall się ziszczą i Kuba będzie mógł tam zaprezentować swoje umiejętności. To miejsce jest marzeniem dla wielu muzyków, a Kuba jest o krok od jego realizacji. Trzymam mocno kciuki i wspieram go w spełnianiu marzeń i dalszym rozwoju w karierze perkusisty.Grzegorz Siek - zespół Małgorzaty Ostrowskiej


d334ca-28ac0e78.png


Jakub Jeżak to ambitny, zdolny i bardzo pracowity młody artysta. Bacznie obserwuję jego rozwój w dziedzinie gry na instrumentach perkusyjnych. Życząc dalszych sukcesów, gorąco wspieram każdy etap jego muzycznej podróży.

Grzegorz Siek.Informacje o organizatorze

Zrzutka na podróż do Nowego Jorku, na Recital Zwycęzców w Carnegie Hall

d334ca-a1815632.png

Stworzona przez Jakub Jeżak

Uczeń Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu- kierunek PERKUSJAkontakt facebook; https://www.facebook.com/jakub.jezak.73

kontakt email; [email protected]

Aktualności2

  • Serdecznie dziękuję za każdą okazaną mi pomoc. Liczy się dla mnie każde Państwa wsparcie. Pozdrawiam Kuba :)

  • Przepraszam, zapomniałem dodać w opisie zbiórki, że pieniądze są mi również potrzebne na zakwaterowanie w Nowym Jorku :)

Wpłacający36

KW
Klaudia waliszka
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
PD
Patrycja Danielewicz
150 zł
K
KAMILA PAGACZ PARZYJAGŁA
100 zł
PZ
Przemysław Zyguła
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
90 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
E
Edyta
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze12

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

436 560 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?